Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Ben henüz her hangi bir ekran koruyucu veya kılıf edinmedim. Ekranda Çince yazısı olan şeffaf film olduğu gibi duruyor, sıfır gibi. Telefon parçaları için alışverişte AliExpress'i öneriyorlar. İleride ben de ekran koruyucu ve kılıf alacağım.
İleride demişim; üzerinden neredeyse yedi ay geçmiş; bir ekran koruyucu ancak aldım. Çok ileri görüşlü müyüm neyim. :p

Yalnız; ekrandaki Çince yazı olan şeffaf film bandı kalkınca, telefonun yüzü gözü açıldı; meğersem ne kadar güzel bir ekranı varmış. :cool:

Renova1

Üyecik
Arkadaşlar merhaba. Benim şöyle bir sorunum var. Ben yeni hat aldım ve telefona taktım. Mi cloud sim etkinleştirme işlemi bir türlü yapılamadı. Yardım edebilecek olan var mı?

Arkadaşlar merhaba. Benim şöyle bir sorunum var. Ben yeni hat aldım ve telefona taktım. Mi cloud sim etkinleştirme işlemi bir türlü yapılamadı. Yardım edebilecek olan var mı?
bendede yaklaşık 3 ay felan öle bi bildirim çıkıp durdu bakdı hiç aldırmıyon artık çıkmıyor😂

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey sorcam Webtekno nun haberine göre mi6 için miui10 kararlı güncellemeler dağıtılmıl bana neden gelmedi

Son düzenleme:

Renova1

Üyecik
bendede yaklaşık 3 ay felan öle bi bildirim çıkıp durdu bakdı hiç aldırmıyon artık çıkmıyor😂

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey sorcam Webtekno nun haberine göre mi6 için miui10 kararlı güncellemeler dağıtılmıl bana neden gelmedi

Bana da gelmedi miui 10. Eylül ayında dağıtılacak deniyordu. Xiaomi de farklı bir dağıtım var. Bazı telefonlara önce geliyor bazılarına sonradan geliyor. Mesela 9.5.8 güncellemesi bana geç geldi

Bana da gelmedi miui 10. Eylül ayında dağıtılacak deniyordu. Xiaomi de farklı bir dağıtım var. Bazı telefonlara önce geliyor bazılarına sonradan geliyor. Mesela 9.5.8 güncellemesi bana geç geldi
Miui10 için bildiğim kadarıyla Eylül den önce bir tarih verilmişdi galiba başlarda. Çok gecikti bence dağıtım.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Yakında, bir iki güne gelir sanırım. 14 Eylül'de (dün) güncellemeler fırına verilmiş. Artık (gecelik/nightly) mi olur, göreceğiz. :)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Telefonun dilini İngilizce olarak değiştirip tekrar dener misin?

apoloo97

Üyecik
Telefonun internetinin çekmeme durumu var mı bir bantın olmadığını okumuştum

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Telefonun internetinin çekmeme durumu var mı bir bantın olmadığını okumuştum
LTE 800 MHz (band 20) desteği yok. bkz.
Şurada Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için Xiaomi Mi 6 için 4.5G performans hız testi var.
Turkcell kullanıcısıyım, şebeke ya da internet sorunu pek yaşamadım.

apoloo97

Üyecik
LTE 800 MHz (band 20) desteği yok. bkz.
Şurada Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için Xiaomi Mi 6 için 4.5G performans hız testi var.
Turkcell kullanıcısıyım, şebeke ya da internet sorunu pek yaşamadım.
Bu testi izlemiştim ama bu test şehir merkezinde yapıldığı için zaten şehir içinde pek sorun olacağını düşünmüyorum siz kullanıcı olarak şehir dışında çekmemesi gibi bir sorun yaşadınız mı?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Ve en sonunda mi 6 için MIUI v10 güncellemesi geldi.

benim 2 şey dikkatimi çekti. Mesajlara hızlı cvp kalkmış birde eskiden operatör adı sağ üste çıkıyordu şimdi çıkmıyor neden
Screenshot_2018-09-20-16-57-02-231_com.android.settings.png

Teknoartistik

Asistan
Yeni güncelleme iyi güzel olmuş ama sarj açısından bi hızlılık göremedim

Burakzdner

Üyecik
Arkadaşlar bende mi mix2 var fakat ben bu güncellemeden hiç memnun olmadım. Geri alma şansımız yok değil mi?

Burakzdner

Üyecik
neden memnun olmadıknki
Mi mix2 konulu başlıkta yazdıklarımı aşağıya kopyaladım. Yardımcı olabileceğiniz bir nokta varsa seve seve duymak isterim teşekkürler.

"Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile MIUI 10 güncellemesini yaptım. Eğer yapmayan var ise yapmasın bence biraz daha beklesin derim.
Efsanevi derecede iyi olan pil tüketimim ki telefonumun en çok övündüğüm yanıydı an itibari ile canımı sıkacak kadar kötü hale geldi.
Portre moduna aldanıp yaptım güncellemeyi fakat aman aman işte yapmıyor. Ses konusunda bir gelişme oldu mu inannın fark edemedim ama videolardaki ses kalitesi malesef halen düşük.
Arayüzde edindiğim bazı kullanım alışkanlıklarım malesef bu güncelleme ile değişmek zorunda kaldı ki bu durumdan da hiç memnun değilim. Ekran kilidi açıp kapama sesi resmen berbat olmuş ve ekranın üst kısmında bulunan pil göstergesi, yayın gücünün olduğu kısımdaki font ve büyüklük değişikliği resmen gözü tırmalayacak cinsten. Bildirim olarak bunların hepsini yazdım umarım gerekli adımları atarlar..."

stat counter