Xiaomi mi 6 128/6 ikinci el alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

alixkandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Arkadaşlar
Bugün telefon ihtiyacım olduğu için araştırma yaparken facebook ta mi6 128 ilanı gördüm. İlanda 4 ay önce migrostan satın alındığı bir kez yere düşürülerek ekranın kırıldığı ama ekranının tekrar orijinali ile değiştirilerek takıldığı belirtilmişti. Fiyat olarak da 1600₺ isteniyordu. Satıcı ile irtibata geçtim halen satılık mı diye evet satılık dedi düşüneceğimi söyleyerek sözü bitirdim.
Kafamda oluşan soru işaretleri var; corning gorilla glass kaplaması olan telefonun ekranı kırılabilecek düzeyde şiddete maruz kaldıysa ne kadar sağlamdır. Bu telefona 1600 verilip alınır mı ?

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Ekranı betona mermere çakılmıştır bu sorun değil. Kırılabilir bunlar olağan şeyleri. Şu an sıfırı en ucuz 2700₺ Uygun fiyat vermiş. Bence alınır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alınır ama paneli sor JDİ panel mi LG mi LG ise ileride ghost screen çıkma ihtimali çok çok yüksek.
Aida64 ekran sekmesinden söylesin veya SS atsın
Screenshot_20180612-032436__01__01.jpg

Mehmetemin63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fiyat uygun demiş ancak ikinci el telefon bide hasarlı yerinde olsam biraz üzerine ekleyip garanti telefon alırım

SirHSA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence adamla bir araya gelerek telefonu incele ve kurcala. Webteknonun YouTube kanalından ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler videosunu izleyebilirsin.

alixkandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O zaman alınır.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yine de sen alırken kontrol et. Satış sözleşmesi falan da yapın. Sana çaldı derse kanıtlayamazsin. Donanım haberde böyle konular vardı. Kimlik fotokopisini ak adamin çizgi çek sadece telefon satışı içindir diye yaz. Araştır biraz bulursun.
Güzel bir tavsiye teşekkür ederim satış sözleşmesinin içeriği nasıl olması gerekir ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Fiyat uygun demiş ancak ikinci el telefon bide hasarlı yerinde olsam biraz üzerine ekleyip garanti telefon alırım
Dışında fotoğrafta gördüğüm kadarı ile birşey yok. Aslında dediğiniz gibi kafamda hepsiburada dan 1330₺ ye motorola moto z almak vardı. Mi 6 da öte yandan lte band 20 yok yani hattım Vodafone olduğu için kırsalda İnternet sorunum olur.

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu devirde 2. el cihaz alınmaz. Aman dikkat.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
İkinci el smartphone, notebook almayın!

Paranız çöpe gidebilir, başınız belaya girebilir.

Telefoncudan bile almayın!

Kesinlikle sıfır, açılmamış, orijinal imei'li, faturalı ve garantili ürün alın!

O yapacağınız sözleşmenin ne kadar hükmü olur Tanrı bilir...

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Riskli biraz yani teknolojik cihaz sonuçta başka sorunları da olabilir.Kişiye güvendiysen al.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
2. el cihaz alırsınız TERÖR örgütleri tarafından kullanılmış, IMEI kopyalanmış cihaz olur başınız belaya girer. Aman ha aman diyorum.