Xiaomi ler arasında seçim yapma

Bu konuyu okuyanlar

cemlat07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu yeniliyecem ve 1500 altı bütçe olarak en mantıklısı Xiaomi geldi. Bir kaç tane akıcı şekilde çalıştırmasını istediğim gacha oyunu var. O yüzden hem android sürümü, ram , işlemci vs hangisi en mantıklısı olur. Xiaomi Mi A1 gözüme hoş geldi. Bu Xiaomi nin garanti kısımlarında dikkat etmek gereken bir şey varmıdır ?
Son olarak bu telefonlar custom rom / chinese rom / global rom kullanabiliyormuş ve custom ile chinese rom google play program ve oyunlarını açtırtmıyor anladığım kadarıyla. Alırken global rom diye dikkat edip alsam bile başka durumlarda bu romların değişmesi vs mümkün müdür duruma ve ihtiyaca göre ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Meizu M6 Note android güncellemeleri dışında daha iyi bir seçim bence. Hepsiburada 1300 TL ve meizu Türkiye garantili. Meizu xioamiden daha köklü bir şirket. Kamera olarak HTC U11 sensörüne sahip, sd625 , 4GB RAM 64GB depolama 4000 pil

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Eğer bilindik bir alışveriş sitesinden telefonu alacaksanız rom olayı önemli değil. Ve de rom değiştirilebiliyor fakat değiştirdiğiniz zaman garantisi devre dışı kalıyor diye biliyorum. Türkiyeye gelen xiaomi telefonların çoğu xiaomi garantili değil de delta servis garantili ki bu servis aşırı derecede sorun çıkartan bir servis. Kötü ünüyle biliniyor. Buna rağmen xiaomi çok alınıyor. Ben bir sorun çıkacağını sanmıyorum xiaomiyi internetten alan birçok insan gördüm kimsede sorun çıkmadı. Ve evet ben de meizu m6 note'u öneririm. Pil ve kamera olarak mi a1'den daha iyi. İşlemci olarak ise hızları aynı. Fakat güncelleme desteği uzun sürmeyecek bir telefona benziyor meizu. Yine de karar sizin gayet iyi özellikleri var telefonun yani bir tek güncellemeye de bakılmamalı.

cemlat07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevapler için teşekkür ederim. Meizu ya da bakayım madem direk Xiaomi ye kitlenmeyeyim.

vvazarvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Xiaomi'nin 1500 TL civarına en uygun 2 telefonu var. İlki Redmi 5 Plus ikincisi Mi A1. Şahsen Redmi 5 Plus'ı tavsiye ederim, bayağıdır kullanıyorum memnunum. Delta servis garantisi var ayrıca.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
1500tl ye hb den bakın sadece xiaomiye takılmayın bence