Xiaomi İmpatorluk kurucak

Bu konuyu okuyanlar

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Aylar önce demiştim ki Samsung ve Apple'ın aşırı pahalı olucak ve bu kısır döngüye Huaweide dahil olmaya çalışıcak ancak bu stratejide ilerlemeyen Xiaomi liderliğe hızlı bir adım atıcak.
Hepimiz farkındayız artık bir telefonun en fazla 2000 2500 en fazla 3000 bin ettiğini. Gelin görün ki 5000 tl ye S8+ çıktı bugun. Note 8 ne olucak ? Veya İphonenin yeni modeli ?
Açıkcası çoğu insan bunları alıcak kadar zengin değil. Peki alternatif markalar ?
Lg artık kronik lideri
Huawei de pahalı olma yolunda
Sony yılların tasarımı ve EKRAN KASA TANRISI !
Asus telefon haziranda çıkar der aralıkta satışa sunar
Gelelim Xiaomi'ye. O napıyor ? Sd 820 li telefonunu ithalatçılar 1090 liraya bile sattı. Peki bundan sonraki zamanlarda ne olur ? Ben yalnızca şunu söylüyorum tekrar. Eğer çizgisini bozmaz böyle devam ederse ve kamerasını adam ederse artık Lider koltuğu Xiaomi'yi bekler. Hele ki Resmi giriş yaparsa bide ülkemize belki fiyatı artar ama satışını daha fazla arttırır.
Yalnız bunlar sadece benim varsayımlarım. Tamamiyle bir tahmin. Yaşayıp görücez. Belkide batarlar belli mi olur :D :D

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Teeekbiiiiiiir

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benim arkadaşım bana bu markayı ilk çinde söylemişti , iphone 6s kullanıyordum o dönem Mi5 yeni çıkmıştı. biraz bahsetti üstünden bir kaç ay geçti ben telefonu kırdım garantiden sıfırı için benden 1200 küsürlü fiyat istedi servis bende biraz beklettim o arada mi5in sdn forumda videolarını inceledim arkadaşım da bir kaç video attı .. dedim ki ne kaybederim .. en kötü ihtimal anneme veririm o kullanır )) şuan hala mi5 kullanıyorum dün itibari ile çift kameralı mi6 tanıtıldı türkiye'ye gelmeden çinden getirttireceğim sanırım öyle görünüor :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Benim arkadaşım bana bu markayı ilk çinde söylemişti , iphone 6s kullanıyordum o dönem Mi5 yeni çıkmıştı. biraz bahsetti üstünden bir kaç ay geçti ben telefonu kırdım garantiden sıfırı için benden 1200 küsürlü fiyat istedi servis bende biraz beklettim o arada mi5in sdn forumda videolarını inceledim arkadaşım da bir kaç video attı .. dedim ki ne kaybederim .. en kötü ihtimal anneme veririm o kullanır )) şuan hala mi5 kullanıyorum dün itibari ile çift kameralı mi6 tanıtıldı türkiye'ye gelmeden çinden getirttireceğim sanırım öyle görünüor :)
Çinde tanıdığınız yoksa nasıl getirtmeyi düşünüyorsunuz?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Aylar önce demiştim ki Samsung ve Apple'ın aşırı pahalı olucak ve bu kısır döngüye Huaweide dahil olmaya çalışıcak ancak bu stratejide ilerlemeyen Xiaomi liderliğe hızlı bir adım atıcak.
Hepimiz farkındayız artık bir telefonun en fazla 2000 2500 en fazla 3000 bin ettiğini. Gelin görün ki 5000 tl ye S8+ çıktı bugun. Note 8 ne olucak ? Veya İphonenin yeni modeli ?
Açıkcası çoğu insan bunları alıcak kadar zengin değil. Peki alternatif markalar ?
Lg artık kronik lideri
Huawei de pahalı olma yolunda
Sony yılların tasarımı ve EKRAN KASA TANRISI !
Asus telefon haziranda çıkar der aralıkta satışa sunar
Gelelim Xiaomi'ye. O napıyor ? Sd 820 li telefonunu ithalatçılar 1090 liraya bile sattı. Peki bundan sonraki zamanlarda ne olur ? Ben yalnızca şunu söylüyorum tekrar. Eğer çizgisini bozmaz böyle devam ederse ve kamerasını adam ederse artık Lider koltuğu Xiaomi'yi bekler. Hele ki Resmi giriş yaparsa bide ülkemize belki fiyatı artar ama satışını daha fazla arttırır.
Yalnız bunlar sadece benim varsayımlarım. Tamamiyle bir tahmin. Yaşayıp görücez. Belkide batarlar belli mi olur :D :D
Oneplus serisini esgeçmişsiniz yurtdışında yok satıyor...
Xiaomi kendisi telefon üretmiyor Blooombergde CEOlarının röpörtajını izlemiştim. Başarılı olmamaları için bir neden yok, ürettikleri bir model tutmazsa çok hızlı bir şekilde başka model çıkartabiliyorlar. MIUI zaten IOS çakması gibi, insanların apple a olan itibarını alışkanlıklarını kullanıyorlar.
Redmi 3s kullanan biri olarak şunu da ilave edeyim; telefonlar donanım olarak çok iyi ancak yazılım tarafı aynı kalitede değil. Donanım 100 üzerinden 90 puan alırsa yazılım ancak 80-85 alabilir.

Xiaomi nin tutulmasının en önemli nedenlerinden biri yazılım sdklarını yayınlamalarıdır, diğeri de fiyatı.
Böylece bağımsız geliştiriciler bol bol custom rom çıkartıyor, MIUI yi hazırlayan ekip de bunlardan kopya çekiyor ve yazılımı geliştiriyor...
Amiral gemisinde stok kulaklığı çalışmayan sonyye gereksiz bir itibar yüklemişsiniz bunu da söyleyip cevabı noktalayayım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu xioami globale acilsa hatta Mı Mix ile TRye girsede ateş fiyatlarını bi gorsek pazarlama maliyeti yok taşıma maliyeti yok ohh mis