Xiaomi almak için güvenilir satıcı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

cyanogenmod17

Asistan
Merhaba,
Xiaomi Redmi K20 Pro almak istiyorum fakat ülkemize gelmeyecekmiş. Mi9T ismiyle K20 geldi fakat fiyatıda 3700 civarı.
Sahibinden'de 3250'ye kırmızı K20 Pro buldum fakat satıcı güvenilir mi acaba merak ediyorum. (Bahariye Mobile)
Bu satıcıyı bilen, tanıyan veya herhangi bir fikir sahibi olan var mı? Yada kırmızı K20 Pro'yu aynı fiyata alabileceğim bir satıcı var mıdır?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Leand

Profesör
Reis senin o nick ile burda soru sorman ayıp, bize ders vermen lazım. :D
Şaka bir tarafa p30 öneririm 4300 civarıydı herhalde batarya bir tık geri ama geri kalan yönlerden üstün.
Ha 3250'lik k20pro diyorsan en son 3300 civarı ithalatçı mi9t görmüştüm 3300'lükmü olsun cihaz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

cyanogenmod17

Asistan
Reis senin o nick ile burda soru sorman ayıp, bize ders vermen lazım. :D
Şaka bir tarafa p30 öneririm 4300 civarıydı herhalde batarya bir tık geri ama geri kalan yönlerden üstün.
Ha 3250'lik k20pro diyorsan en son 3300 civarı ithalatçı mi9t görmüştüm 3300'lükmü olsun cihaz?

:D:D
Limitim 3300 fakat Mi9T snap730'lu, bu yüzden 3300 lira vermek istemiyorum. K20 Pro 3250'ye satıyor pasaport kayıtlı olarak, garantiyi sorun etmiyorum ama güvenilir satıcı mı sorun çıkar mı emin olamadım.

TRTURKEYTR

Asistan
Merhaba,
Xiaomi Redmi K20 Pro almak istiyorum fakat ülkemize gelmeyecekmiş. Mi9T ismiyle K20 geldi fakat fiyatıda 3700 civarı.
Sahibinden'de 3250'ye kırmızı K20 Pro buldum fakat satıcı güvenilir mi acaba merak ediyorum. (Bahariye Mobile)
Bu satıcıyı bilen, tanıyan veya herhangi bir fikir sahibi olan var mı? Yada kırmızı K20 Pro'yu aynı fiyata alabileceğim bir satıcı var mıdır?
Yardımlarınızı bekliyorum.
SDN'de haber yapmışlar.Evofone'den alabilirsiniz.

cyanogenmod17

Asistan
SDN'de haber yapmışlar.Evofone'den alabilirsiniz.

İndirimli fiyatları HB'nin normal fiyatlarıyla aynı. Ayrıca ben K20 Pro arıyorum o fiyata. Pasaport kayıtlının ve belirttiğim satıcının sorun olmayacağını bilmek istiyorum sadece.

progamer7206

Profesör
:D:D
Limitim 3300 fakat Mi9T snap730'lu, bu yüzden 3300 lira vermek istemiyorum. K20 Pro 3250'ye satıyor pasaport kayıtlı olarak, garantiyi sorun etmiyorum ama güvenilir satıcı mı sorun çıkar mı emin olamadım.
K20 pro global değil diye biliyorum. Lg G7 ThinQ ya bakmanızı tavsiye ederim.

Leand

Profesör
LG G7'yi pek beğenmiyorum. K20 Pro'nun global olmaması da sorun değil, pasaport kayıtlı olarak belirttiğim satıcıdan sorun çıkmaması tek isteğim. Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.
O paraya git oneplus 7 al.

Ufs 3.0 ve kamerada ois daha kaliteli yazılım vs. bunlar varken xiaomi çakmasını alma mutlaka kalitesizdir o.

Son düzenleme:

cyanogenmod17

Asistan
Çin versiyonları sıkıntı çıkarabilir, önermem.
Dün itibariyle Global rom dağıtılmaya başlanmış. Bir forumda dosyaları da verilmiş. Yani rom sorun değil. Dediğim gibi pasaport kayıtlı olması ve satıcı konusunda soru işaretim var?

O paraya git oneplus 7 al.

Ufs 3.0 ve kamerada ois daha kaliteli yazılım vs. bunlar varken xiaomi çakmasını alma mutlaka kalitesizdir o.
Ekranda çentik istemiyorum ve 2 kamera olması düşündürüyor. Hem Oneplus 7 alsam bile aynı hesaba geliyor. Satıcı da problem çıkar mı, pasaport kayıtlı olması sonradan sorun oluşturur mu soruları geliyor yine.

Son düzenleme:

Leand

Profesör
Dün itibariyle Global rom dağıtılmaya başlanmış. Bir forumda dosyaları da verilmiş. Yani rom sorun değil. Dediğim gibi pasaport kayıtlı olması ve satıcı konusunda soru işaretim var?

Ekranda çentik istemiyorum ve 2 kamera olması düşündürüyor. Hem Oneplus 7 alsam bile aynı hesaba geliyor. Satıcı da problem çıkar mı, pasaport kayıtlı olması sonradan sorun oluşturur mu soruları geliyor yine.
semers ve turan iyi deniyor.

Çentikli dahi olsa ekran kalitesi ve ön kameranın sorunsuzluğu için garantili daha iyi olan kasası için op 7 alınır artı birde ois'li arka kamera artısıda var. Ufs 3.00 ile cihaz hem daha tasarruflu hemde daha stabil olur hiç bir cihazda yok bu.

HYÇ

Doçent
Dostum cihaz global değilse yüksek ihtimalle band 20 de yoktur. Şebeke sıkıntısı çekersiniz. Özellikle kırsal kesimlerde yaşıyorsanız hiç yaklaşmayın derim. Şehir içinde de zaman zaman şebeke gidecektir. Şebeke aramasını gün içinde sürekli yaptığından dolayı batarya az gider, günün büyük kısmını 3g ile kullanırsınız. Band 20 olup olmadığına bir bakın derim. Yurt dışı cihaz için One Plus modellerini tavsiye ederim, genel olarak daha stabil cihazlar.

cyanogenmod17

Asistan
Band20 yokmuş, Oneplus 7 Pro istiyordum fakat bütçem yetmedi. Mİ9T Pro tanıtılacakmış birkaç aya.. Acelem yok fakat doların yükselmesiyle beraber ileride daha da zorlaşabilir almam. Zaten Mİ9T 3700 civarı(hb fiyatı), Pro versiyon 4500 den aşağı olmaz. Sizce Mİ9T Pro'nun Band20'li ve global romla satışa sunulmasını mı beklemeliyim. Sunulursa yine garantisiz-kayıtlı şekli 3300 civarına gelir.
Yoksa 2400 civarı garantisiz Band20'li global Mİ9T mi alayım?
Ne yapmalıyım sizce?

HYÇ

Doçent
Band20 yokmuş, Oneplus 7 Pro istiyordum fakat bütçem yetmedi. Mİ9T Pro tanıtılacakmış birkaç aya.. Acelem yok fakat doların yükselmesiyle beraber ileride daha da zorlaşabilir almam. Zaten Mİ9T 3700 civarı(hb fiyatı), Pro versiyon 4500 den aşağı olmaz. Sizce Mİ9T Pro'nun Band20'li ve global romla satışa sunulmasını mı beklemeliyim. Sunulursa yine garantisiz-kayıtlı şekli 3300 civarına gelir.
Ne yapmalıyım sizce?
Dostum genelde global romlu olmayan cihazların global romlusunu üretmiyorlar. Yani cihaz ilk çıktığında global çıkartmıyorlarsa öyle kalıyor. Örneğin Mi 8 SE modelinde öyle oldu, hala global romlusu çıkmadı. Band 20 büyük bir eksiklik. Şu an en büyük ve kullanışlı şebeke ağını kullanamadığını düşün. Kırsal kesimler için zaten kesinlikle işkenceye döner, şehir içinde de fazlasıyla mağdur eder. Birçok kullanıcının söylediklerine dayanarak söylüyorum, kendim band 20 olmayan bir cihaz kullanmadım. Bütçenize en uygun cihaz özellikleri bakımından LG G7 fakat siz beğenmediğinizi söylemişsiniz. Donanım olarak Poco F1 ve Mi 8 gibi cihazlara da bakabilirsiniz aslında. Eğer tasarım konusunda bir beklentiniz varsa bunları söylerseniz ona göre daha yerinde tavsiyeler alabilirsiniz. Cihazda aradığınız özellikleri bilmek gerek. Mi 9T modeli 3500 liradan alınmaz dostum, o cihaz için bence fazla o para.

Leand

Profesör
Ne yapmalıyım sizce?
Oneplus 7 alırsın o paraya zaten bence bekletmeden almak mantıklı olan.

cyanogenmod17

Asistan
Çentiksiz ekran istiyorum. Oyun vs. oynamam ama çok fazla internet/sosyal medya vs. kullanırım. 3000 civarı vermişken kamerasıda iyi olsun. Pil de biraz önemli. Bu yüzden Mi9T uygun gibi. 3500 verilmez ama sahibindende 2300-2500'e var. Band20'li ayrıca.. 2500 verilir mi Mi9T'ye?

Brt.17

Asistan
Çentiksiz ekran istiyorum. Oyun vs. oynamam ama çok fazla internet/sosyal medya vs. kullanırım. 3000 civarı vermişken kamerasıda iyi olsun. Pil de biraz önemli. Bu yüzden Mi9T uygun gibi. 3500 verilmez ama sahibindende 2300-2500'e var. Band20'li ayrıca.. 2500 verilir mi Mi9T'ye?
Evet 2500 tl verilir. Yani ben verirdim

HYÇ

Doçent
İmei atılmış cihazlarda çok sık sorun çıkıyor. Facebookta Çin Pazarı adlı bir grup var, genellikle Xiaomi kullanan arkadaşlar var grupta. İsterseniz gruba girip insanlardan fikir alabilirsiniz

cyanogenmod17

Asistan
İmei atılmış cihazlarda çok sık sorun çıkıyor. Facebookta Çin Pazarı adlı bir grup var, genellikle Xiaomi kullanan arkadaşlar var grupta. İsterseniz gruba girip insanlardan fikir alabilirsiniz
Biraz araştırdım da IMEI atılmış cihazda band20 desteği kayboluyor diyorlar. Donanımsal özelliğin IMEI ile kaybolması garip. Çaresiz kaldım ne yapsam :(

|SeYYaH|

Rektör
Resmi satışı olanı almanı öneririm yeğenim, bu imei sorunu büyük bela. Ben yaşadım geçmişte, bir gün geliyor bakıyorsun telefon adeta pert olmuş gibi. Ne arama, ne rehber çalışmaz hale geliyor. Kalitesi biraz düşük de olsa, bi kaç yüz lira fazla da olsa resmi olan her zaman tercih sebebidir.

stat counter