Xiaomi airdots nasıldır?

Bu konuyu okuyanlar

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Evet arkadaşlar instagramda gezerken Teknomehmet yeni ürün paylaştı airdots 230 tl ye. Sizce nasıl alınır mı almayı düşünüyorum. Ses kalitesi bas tiz ayarı ve şarj süresi filan nasıldır.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Valla ses kalitesi önemli ya benim için o iyi olmalı bir de Bluetooth 5 destekliymiş benim telefon 4.2 yani bir sıkıntı çıkarır mı.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Valla ses kalitesi önemli ya benim için o iyi olmalı bir de Bluetooth 5 destekliymiş benim telefon 4.2 yani bir sıkıntı çıkarır mı.
Bir sıkıntı olmaz yalnız 5 olsaydı daha uzun şarj, son kalite ile kullanırdınız. Onun 4.2 seviyesine inip uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bir sıkıntı olmaz yalnız 5 olsaydı daha uzun şarj, son kalite ile kullanırdınız. Onun 4.2 seviyesine inip uyum sağlayacağını düşünüyorum.
Hocam ilk Bluetooth kulaklık deneyimim olacak gecikme süresi filan oyun için umrumda değil de müzik de sıkıntı yaratır mı.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Herhangi bir sorun yaşamazsınız bt kulaklıkta. Ben gayet memnunum. Qcy t1 kullanıyorum ben de. Memnunum o modelden, bu içinize sinmezse belki düşünebilirsiniz.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Sağolun forum yardımlarınız için ?

Reaksiyon puanı
5,172
Standart kulaklıklarda sadece kablo ve bobine ayrılan(basite indirgersek) bütçe, bt kulaklıklarda veri aktarımı için bluetooth çipine, bu veriyi olabildiğince sıkıntısız aktarabilmek için sıkıştırma codec lerine, 0 ve 1 lerden oluşan ve kulaklığa aktarılan bu ses verisini analog veriye(elektirik akımınıa) çevirebilmek için bir dac a (digital analog converter) ayrılır. Standart kulaklıklarda bu ekipmanların hepsi telefonun içinde bulunur ve en son 3.5mm lik çıkıştan akım bobinine iletilir ve bobinin yarattığı manyetik alan sonucu hareket ettirilen zar ses oluşumunu sağlar.

Şimdi size soruyorum bu kadar ekipmanı 275tl ye aldığınızda ses kalitesi bekleyebilir misiniz?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Standart kulaklıklarda sadece kablo ve bobine ayrılan(basite indirgersek) bütçe, bt kulaklıklarda veri aktarımı için bluetooth çipine, bu veriyi olabildiğince sıkıntısız aktarabilmek için sıkıştırma codec lerine, 0 ve 1 lerden oluşan ve kulaklığa aktarılan bu ses verisini analog veriye(elektirik akımınıa) çevirebilmek için bir dac a (digital analog converter) ayrılır. Standart kulaklıklarda bu ekipmanların hepsi telefonun içinde bulunur ve en son 3.5mm lik çıkıştan akım bobinine iletilir ve bobinin yarattığı manyetik alan sonucu hareket ettirilen zar ses oluşumunu sağlar.

Şimdi size soruyorum bu kadar ekipmanı 275tl ye aldığınızda ses kalitesi bekleyebilir misiniz?
Doğru diyorsun. Ses kalitesi iyi 300 tl ye kadar hangi kulaklığı önerirsin hocam peki. Airdots tipi kulaklıklara biraz heveslendim ama ses kalitesi iyi değilse ne anlarım ben bu işten.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Sennheiser CX 3.00 öneririm ama fiyatı almış başını gitmiş. Bir kaç ay evvel 250'ye almadığıma pişmanım.

Belki C200 Street II de güzel bir plase olur.

@Administraktör reis beni dövmesin şimdi :tearsofjoy:

Edit: Aha HB'de 299 TL imiş. Lan...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Doğru diyorsun. Ses kalitesi iyi 300 tl ye kadar hangi kulaklığı önerirsin hocam peki. Airdots tipi kulaklıklara biraz heveslendim ama ses kalitesi iyi değilse ne anlarım ben bu işten.
Daha önceki kulaklığınız, ne tarz nüzik dinlesiğiniz ve özel isteklerinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Sennheiser CX 3.00 öneririm ama fiyatı almış başını gitmiş. Bir kaç ay evvel 250'ye almadığıma pişmanım.

Belki C200 Street II de güzel bir plase olur.

@Administraktör reis beni dövmesin şimdi :tearsofjoy:

Edit: Aha HB'de 299 TL imiş. Lan...
Bahsettiğiniz kulaklıklar piyasada sony nin xb serilerinin tükenmesi sonucu bass için önerebilinecek kulaklık listelerine adını yazdırmak üzereler...

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bahsettiğiniz kulaklıklar piyasada sony nin xb serilerinin tükenmesi sonucu bass için önerebilinecek kulaklık listelerine adını yazdırmak üzereler...

Üstad alalım mı yani CX 3.00'ı ne dersin? İyi midir? Öyle müzisyen değilim ama...

Hoş bu kadar para vermek bir yandan da "gereksiz harcama yapma deli" chip'imi devreye sokuyor.

Benim S7'nin orjinal kulaklığı pert oldu ne önerirsin?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Daha önceki kulaklığınız, ne tarz nüzik dinlesiğiniz ve özel isteklerinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Valla bası severim Türkçe pop ve yabancı pop dinlerim bazen de remix türü baslı şarkılar. Silikonlu değilde şu İPhone tarzı kulaklıklar kulağıma uyuyor o şekilde olursa sevinirim.

Reaksiyon puanı
5,172
Valla bası severim Türkçe pop ve yabancı pop dinlerim bazen de remix türü baslı şarkılar. Silikonlu değilde şu İPhone tarzı kulaklıklar kulağıma uyuyor o şekilde olursa sevinirim.
Earpods tarzı kullandığım bir kulaklık yok malesef. Bu yüzden earpods tarzı bir öneri yapamayacağım ancak bass için xb50ap en mantıklısı.
Üstad alalım mı yani CX 3.00'ı ne dersin? İyi midir? Öyle müzisyen değilim ama...

Hoş bu kadar para vermek bir yandan da "gereksiz harcama yapma deli" chip'imi devreye sokuyor.

Benim S7'nin orjinal kulaklığı pert oldu ne önerirsin?
Hocam ne tarz müzik sevdiğinizi bütçenizi ve bir önceki kulaklığınızdan bahsederseniz sizede yardımcı olabilirim.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam ne tarz müzik sevdiğinizi bütçenizi ve bir önceki kulaklığınızdan bahsederseniz sizede yardımcı olabilirim.

Benim kulaklığım S7 den çıkan stock kulaklık idi.

Tarz olarak öyle illa dinleyeyim, müziksiz yapamam bir yapım yok.

C 200 street 2 bile bana güzel geldi yeminle.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Aynen telefon gibi bluetooth 5 olsaydı daha uzun şarj ömrü olur.Kaliteside bir tık yukarı olurdu ama böylede sizi pişman etmez