Xiaomi 10000 Mah Powerbank Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,

Cuma günü hepsiburada'dan satın aldığım ve bugün elime ulaşan Xiaomi 10000 mah version 2 powerbank cihazım sanırım şarj olmuyor. Aslında şarj olup olmadığını da anlayamıyorum bu cihazı kullanmakta olan arkadaşlar şarj olup olmadığını nereden anlayacağım konusunda bilgilendirirse sevinirim.

Kutu içerisinden 30cm'lik bir beyaz şarj kablosu çıkıyor biliyorsunuz ki. GM 5 Plus telefonuma ait şarj adaptörünü kullanıyorum, prize bağlıyorum fakat powerbank üzerinde bulunan 4 adet led hepsi birden selektör yapar gibi yanıp sönüyor. Bilgisayarıma bağlayarak şarj etmeyi denediğimde yine aynı şekilde selektör yapıyor.

Doluluk oranını kontrol etmek için cihazı prizden çıkartıp gösterge düğmesine bastığımda hiç bir led ışığı yanmıyor yani dolmamış gösteriyor.

Ben bu cihazın şarj olup olmadığını nasıl anlarım arkadaşlar bilenler lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi sosyaller.

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok mu bu konuda yardımcı olacak birileri?

Reaksiyon puanı
16,118
tak 5v 2000mA şarjı 2-4-8 saat bekle ondan sonra bak olmadı geri gönder bozuk de.

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
tak 5v 2000mA şarjı 2-4-8 saat bekle ondan sonra bak olmadı geri gönder bozuk de.
Tüm gece şarjda kaldı (standart adaptör ile) fakat telefona taktığımda şarj etmedi. Ayrıca kutu açılım videolarında gördüm usb girişlerinin olduğu ön panelde koruyucu bant çıkıyor videolarda hep benimkinde hiç bir şey çıkmadı. Kutudan çıkar çıkmaz düğmesine basıyorlar ışıkları yanıyor benimkinde hiç ışık yanmıyor. Sanırım ürün arızalı iade değişim talebi oluşturdum şimdi.

Reaksiyon puanı
16,118
Tüm gece şarjda kaldı (standart adaptör ile) fakat telefona taktığımda şarj etmedi. Ayrıca kutu açılım videolarında gördüm usb girişlerinin olduğu ön panelde koruyucu bant çıkıyor videolarda hep benimkinde hiç bir şey çıkmadı. Kutudan çıkar çıkmaz düğmesine basıyorlar ışıkları yanıyor benimkinde hiç ışık yanmıyor. Sanırım ürün arızalı iade değişim talebi oluşturdum şimdi.
bozukmuş demek ki iade et geçmiş olsun.

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37

O Zaman Sıkıntı Git Götür

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cıkacagını Sanmam Onlar İçin 3 Kuruşluk Şey
Haklısın. Üstelik hepsiburada'dan aldım yani satıcısı da kendileriydi. üründe 490 tane yorum vardı hiç bir tane arızalı geldi bozuk geldi gibi bir yorum görmedim. 500 de 1 ayıplı mal bana denk geldi sanırım :(

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Haklısın. Üstelik hepsiburada'dan aldım yani satıcısı da kendileriydi. üründe 490 tane yorum vardı hiç bir tane arızalı geldi bozuk geldi gibi bir yorum görmedim. 500 de 1 ayıplı mal bana denk geldi sanırım :(

Onu Hiç Bilemezsin,

Belki Cihazları Taşıyan Asistan Olur Sekreter Olur Belki Düşürdü
Belki Gercektende Bozuk Olabilir
Yada Fazla Vol Aldı

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Onu Hiç Bilemezsin,

Belki Cihazları Taşıyan Asistan Olur Sekreter Olur Belki Düşürdü
Belki Gercektende Bozuk Olabilir
Yada Fazla Vol Aldı

Düşürdü demişken kargolama da berbattı. Ürün kendi kutusunda, kutuyu da kendinden 3 4 kat daha büyük bir koliye koymuşlar hiç bir köpük vs koruyucu materyal yoktu. Tangır tungur oynuyordu koli içinde :)

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Düşürdü demişken kargolama da berbattı. Ürün kendi kutusunda, kutuyu da kendinden 3 4 kat daha büyük bir koliye koymuşlar hiç bir köpük vs koruyucu materyal yoktu. Tangır tungur oynuyordu koli içinde :)

Hangi Siteden Almıştınız ?

specterharvey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsiburada.com satıcı: hepsiburada yani bayilik verdiği başka bir satıcı da değil. bizzat kendisi. Ürün
Bende de aynı sorun var. Ben de hepsiburada.com dan almıştım.. Açıkçası büyük hayal kırıklığı oldu. Senin durumunda bir gelişme var mı? Hepsiburada kusurlu mal satıyor sanırım benzer şeyler okudum başka forumlarda da...

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende de aynı sorun var. Ben de hepsiburada.com dan almıştım.. Açıkçası büyük hayal kırıklığı oldu. Senin durumunda bir gelişme var mı? Hepsiburada kusurlu mal satıyor sanırım benzer şeyler okudum başka forumlarda da...

Evet gelişme oldu. Son durumu yazmayı unutmuşum. Ürünü geri iade ettim. Paramı geri aldım. Arızalı olduğu teyit edildi. Bildiğin ayıplı mal göndermişler. Hepsiburada'dan beklenmicek bir durum.
--- Gönderi Güncellendi ---

Ek olarak xiaomi ürünü alıcaksan Xiaomi'nin tek Türkiye distribütörü olan miuiturkiye.net adresinden almanı tavsiye ederim. Xiaominin resmi sitesine girdiğinde Global Fans kısmında Türkiye'yi seçtiğinde bu sitenin linki açıldığını görceksin zaten.

mamoli76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Xiaomi Powerbank burdaki ürünlerden tam olarak hangisini almıştınız acaba? Ben ürünlerden iyi anlıyorum yardımcı olabilirim isterseniz.

dombilipanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, Xiaomi Powerbank burdaki ürünlerden tam olarak hangisini almıştınız acaba? Ben ürünlerden iyi anlıyorum yardımcı olabilirim isterseniz.
ben xiaomi ' nin 10.000 mAH modelinin 2. versiyonunu aldım.öğleden beri şarjda ama ne bir ışık yanıyor ya da tuşa bastığımda yanıyor. lütfen yardım edin

---- Mesajlar birleştirildi ----

aynı sorun bende de var. fakat bende şarja takınca bile ışık yanmıyor bu nasıl iş ya? aynı şekilde ben de hepsiburada dan aldım.

Son düzenleme: