XenForo yerine başka bir sistem?

Bu konuyu okuyanlar

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
XenForo şu an Türkiye'de çok pahalı. Forum sitemi açıp, geliştirip (gelişirse) o zaman Xen'e geçmeyi düşünüyorum. Xen yerine kulanışlı bir sistem önerir misiniz? Sonradan Xen'e geçilebilir bir sistem olmalı. Smf iyi de, Xen'e geçilmiyor sanırım.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
XenForo şu an Türkiye'de çok pahalı. Forum sitemi açıp, geliştirip (gelişirse) o zaman Xen'e geçmeyi düşünüyorum. Xen yerine kulanışlı bir sistem önerir misiniz? Sonradan Xen'e geçilebilir bir sistem olmalı. Smf iyi de, Xen'e geçilmiyor sanırım.
Şu anda en iyi beleş forum seçeneği sizin için "Discourse" olucaktır. Ama tek sorun sadece "Docker" yazılımı ile yükleyebilmeniz.

Demo

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
@ErsinGO bir düşüncen varsa özelden paylaşmanı rica ederim. Uygun olursa birlikte hareket edebiliriz.
@beleşadam Discourse sistemi çok farklı geldi bana, anlayamadım.

ErsinGO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Discourse normal hostinge kuramazsın. sunucu olması gerekiyor. vps vds de olur. o şekilde kurabiliyorsun. hatta çoğu firma wordpress vb. gibi direk kurulum seçeneği veriyor. bence en sağlamı ve modern olanı. ama teknik detaylarını bilmiyorum. benim hiç kod bilgim falan olmadığı için iç yüzünde neler gerekli bilmiyorum. Ama kesinlikle denemeye değer.

@PowerKing Proje var kafamda ama çok uzun soluklu ve ekip işi olmalı. Henüz buna hazır değilim.