Xbox oyunlarını pc de açma

Bu konuyu okuyanlar

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Konular birleştirildi. [MENTION=299632]sinek412[/MENTION] aynı konu için devamlı yeni konu açmaya devam edersen uyarı alacaksın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ha gayret yakinda 100 mesaj olursun. Bu adamin xbox falan alacagi yok. Sordugu sorulari 5 yasindaki cocuklar bile sormuyor. Arkadasim hadi baska foruma. bu kadar adam sana yardim etmeye calisiyor sen hala ayni sorulari soruyorsun ustune sacma sapan sorular soruyorsun. her oyun multiplayer oluyormuymus!?? sen hayatinda oyun oynamamisin belli.

CrazymnyD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim de bikaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim;
ben yaklaşık 4-5 aydır jtag li xbox slim 250 gb kullanıyorum aldığımda içinde 30 adet oyun yüklüydü live işine hiç girmedim çünkü benim cihaz internete bağlanmıyor.

* ilk aldığım gibi bende içine oyun yüklemek istiyorum bunu nasıl yaparım,bunun için ne gibi işlemler gerekiyor
*cihazı internete bağlama imkanım var mı varsa nasıl?

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
JTAG asla yaptırmayın makinenin imzası her türlü değişiyor live hiçbir türlü giremezsiniz , girdiğiniz an banlanırsınız. [MENTION=7027]CrazymnyD[/MENTION] internette bir iki sitede anlatıyordu bir kaç program var JTAG için isoları uyumlu hale getiriyorsunuz ama en mantıklısı aldığınız yerden yükletin.

Slim alacaksanız üretim tarihine dikkat edip alın 2011 Temmuz ayı ve sonrası üretimleri almayın FW yapılmaz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
PC'nin gözünü seveyim istediğin oyunu orjinal al istediğini korsan oyna, ya herru me merru değil :D

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
GTA 4 port değil native application :) Port oyunlar genellikle çalışırken binary conversation ya da emulation yaparak çalışır ve performans ya düşüktür ya da port edildiği ortama nazaran daha iyi performans verir. Genellikle de grafikleri değişmez. En yaygın olan porting tekniği de genellikle platformlar arası reverse engineering yapılmış runtime frameworkün sandboxing tekniği ile o sisteme uygun olmayan binarylerin sistemde bir wrapper yardımı ile çalıştırılması. En güzel örneği de Wine ve yardımcıları. Kaldı ki bir çok oyunu OS X'de oynamak için kendim port ettim hatta :) Biraz teknik bir açıklama oldu ama porting dediğimiz olay tamamen teknik açıklama gerektiren bir konu maalesef.

İşin yorum kısmına geri dönecek olursak, son zamanlarda steam'dan bir sürü oyuna para verdim. Açıkçası orijinal oyunu nette rahat rahat oynamak gibisi yok...
Ohoo ben o paragrafı anladıysam ırk değiştireyim:)
Gta 4un niye pcde çuvalladığı biraz anlaşıldı:)
Orijinal oyun gerçekten iyi oluyor, şu ay bitse de alsam konsolu

CrazymnyD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
JTAG asla yaptırmayın makinenin imzası her türlü değişiyor live hiçbir türlü giremezsiniz , girdiğiniz an banlanırsınız. @CrazymnyD internette bir iki sitede anlatıyordu bir kaç program var JTAG için isoları uyumlu hale getiriyorsunuz ama en mantıklısı aldığınız yerden yükletin.

Slim alacaksanız üretim tarihine dikkat edip alın 2011 Temmuz ayı ve sonrası üretimleri almayın FW yapılmaz.

Teşekkür ederim yardımın için fakat aldığım yer uzakta yakınımda bu işi yaptıracağım bir yer de yok internetten araştırdım fakat çok açıklayıcı bişey bulamadım çok fazla yol ve yöntem var nasıl yapacağımı bilemedim yardımcı olacağınız yada bildiğiniz bir yol varsa sevinirim benim sorunlarım şunlar

* elimde 500 gb film arşivimin olduğu bir harici hdd var içindeki bilgileri kaybetmeden nasıl biçimlendiririm ve xbox ın göreceği hale nasıl getiririm bunun için en sağlıklı program nedir
* indirdiğim oyunları hangi formatta indirmeliyim sonra hangi formata çevirmeliyim ki xbox ta çalışsın
*xbox a attığım oyunları nereye ve nasıl yüklerim

bunları internetten farklı forumlardan araştırdım fakat o kadar çok farklı şeyler söylenmiş ki açıkçası kafam karıştı

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bunun cevabini cok rahat google ile arastirma yaparak bulabilirsiniz

sinek412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jtag yaptırmak gibi bir hata yapma. Xbox online'ı ile güzel. Online oyunun tadını aldınmı vaktinin çoğu single'dan ziyade multi oyunlarla geçer.

Arkadaşların dediği gibi maddi olarak bana birşey olmaz diyorsan 250 gb garantili bir makine al. (Teknosa, Mediamarkt)

Yok eğer param ancak konsol almaya yeter birde orjinal oyuna para veremem dersen; Fw'li cihazı alıyorsun sonra istediğin oyunu oynamaya başlıyorsun.

Banlanma mevzusunu gelecek olursak; oyunların çıkış tarihinden önce konsoluna takıp oynamaya çalışmazsan banlanmazsın merak etme. Microsoft, en son Halo 4'ü piyasa sürmeden önce korsan olarak oynamaya başlayanları banlamıştı. Oyun piyasaya çıktıktan sonra herhangi bir banlanma olayı yaşanmadı. (Misal ben, halo'nun başından yeni kalktım) :)

XBOX'ın PS3 fark attığı yönlerinden bir tanesi de korsan oyun oynatabilmesi bununla kalmayıp bunları online olarakta oynayanlara belli kurallar çerçevesinde müsamaha göstermesidir.

Yani güzel kardeşim bir orjinal oyun parasına 1 senelik LİVE üyeliği al ve keyfine bak. :)
korsan oyunu multiplayer nasıl oynucaz

sende keşke erkek gibi üyelik adresinden girip cevap yazsaydın asıl sen başka foruma git senin gibilerin burda işi yok!!

sinek412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar xbox oyunlarını pcde nasıl açabilirim

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Açamazsın, oyunların pc versiyonunu al. Bu arada, aynı tarz sorular için durmadan farklı konu açıyorsun. Bi konudan devam etsen senin için daha iyi olur.