xa1 ultra alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kamera,tasarım ve oyun performansı istediğim başlıca şeyler.Tasarımı sony nin klasik küt tasarımı da olsa bu telefon çok kötü durmuyor 6 inç olunca mübarek

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
C9 PRO öneririm. Saydıklarının hepsi var.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
C9 Pro kamera olarak ve tasarım olarak daha kötü bir cihaz. Sony ile servis konusunda çok sorun yaşamış olsam bile ara modeller de Sony, Samsung'dan hep iyi olmuştur.

XA1 ultra'nın tek eleştirilecek yanı düşük mah değerli bataryası. Ancak Sony yazılım ile bunu çözüyor şarj gün boyu yetiyor.

C9 Pro Türkiye'de Samsung Türkiye garantili satılmıyor ayrıca ve Samsung ara modellerine güncelleme çok az veriyor ve bir üst android sürümünü genel de vermiyor.

XZ, XZ Premium ve Z5'den sonra en kafa model XA1 ultra Sony'de şuan.

Fiyatı direkt aç gözlü Türk satıcılar 1900TL olarak çıkardılar ama 10 günde 1799TL'ye düştü.

40 güne kadar 1600-1699TL bandına düşer ve büyük ekran seven kullanıcılar için o fiyata alınacak en iyi cihaz diyebiliriz.

Tek tartışılacak yanı Mediatek işlemci onun da saat hızları gayet yeterli.

Bende almayı düşünüyorum şuan için ama planım 1 ay sonrasına. Fiyat düşmezse de beklerim almam.

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
C9 Pro kamera olarak ve tasarım olarak daha kötü bir cihaz. Sony ile servis konusunda çok sorun yaşamış olsam bile ara modeller de Sony, Samsung'dan hep iyi olmuştur.

XA1 ultra'nın tek eleştirilecek yanı düşük mah değerli bataryası. Ancak Sony yazılım ile bunu çözüyor şarj gün boyu yetiyor.

C9 Pro Türkiye'de Samsung Türkiye garantili satılmıyor ayrıca ve Samsung ara modellerine güncelleme çok az veriyor ve bir üst android sürümünü genel de vermiyor.

XZ, XZ Premium ve Z5'den sonra en kafa model XA1 ultra Sony'de şuan.

Fiyatı direkt aç gözlü Türk satıcılar 1900TL olarak çıkardılar ama 10 günde 1799TL'ye düştü.

40 güne kadar 1600-1699TL bandına düşer ve büyük ekran seven kullanıcılar için o fiyata alınacak en iyi cihaz diyebiliriz.

Tek tartışılacak yanı Mediatek işlemci onun da saat hızları gayet yeterli.

Bende almayı düşünüyorum şuan için ama planım 1 ay sonrasına. Fiyat düşmezse de beklerim almam.
film video izleme konusunda zevklidir sanırım

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59

HTC'de bile arkadaşım araç kamerası gibi kullanmak istediğinde kamerada donma ve takılma sorunu yaşıyor. Ancak Sony cihazlarda denedik, gayet akıcı ve seri bir kayıt imkanı var.

Sony kamera ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi firma, sıkıntı yok kısaca. Ayrıca ekran kısmen S7 Edge formatında kıvrımlı.
--- Gönderi Güncellendi ---

HTC'de bile arkadaşım araç kamerası gibi kullanmak istediğinde kamerada donma ve takılma sorunu yaşıyor. Ancak Sony cihazlarda denedik, gayet akıcı ve seri bir kayıt imkanı var.

Sony kamera ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi firma, sıkıntı yok kısaca. Ayrıca ekran kısmen S7 Edge formatında kıvrımlı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Parmak izi yok saçmalık o cihaz alınmaz . 1800 TL veriyoruz ve parmak izi olmaması kabul edilemez .
2000e mi6 var aşağılarda X var kaldı ki snapdragon 650 var (Sony snapdragon işlemcileri daha alışkın ) X Compact var kaldı ki Xz ile aynı altyapı o da ama X Compact XZnin kamera altyapısında olan Steady shotu tam anlamıyla alıyor üstüne ekran tarafında Sony'nin isim yapmış triminulos ve X realty teknolojilerinde barındırıyor . Xa1 kesinlikle alınacak bir cihaz değil

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Parmak izi yok saçmalık o cihaz alınmaz . 1800 TL veriyoruz ve parmak izi olmaması kabul edilemez .
2000e mi6 var aşağılarda X var kaldı ki snapdragon 650 var (Sony snapdragon işlemcileri daha alışkın ) X Compact var kaldı ki Xz ile aynı altyapı o da ama X Compact XZnin kamera altyapısında olan Steady shotu tam anlamıyla alıyor üstüne ekran tarafında Sony'nin isim yapmış triminulos ve X realty teknolojilerinde barındırıyor . Xa1 kesinlikle alınacak bir cihaz değil

Parmak izi aşırı gereksiz bir özellik. Olmaması daha iyi. Sadece kamera için telefon alınmaz.

Kaldı ki X compact 2013'de üretilmiş Nokia Lumia'lar gibi kalas ve minicik bir telefon.

Sen sürekli elma ile armut kıyasladığın için yine şaşırtmadın pek.

Snapdragon 650 kullanacağıma MediaTek kumarına da çok rahat girilir. Sonuçta 2.3 + 1.9 GHZ hızlı iyi bir işlemci var cihaz üzerinde.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
kamera,tasarım ve oyun performansı istediğim başlıca şeyler.Tasarımı sony nin klasik küt tasarımı da olsa bu telefon çok kötü durmuyor 6 inç olunca mübarek
Ortalama 1800 lira değerinde bir telefon bu. Ve benim görüşüm hiç bir şekilde 1800 etmez 1700 de etmez 1500 de etmez.
Mtk olması bir yana 2 çekirdekli gpu almak ne derece mantıklı ve bunların üzerine bu fiyat...

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ortalama 1800 lira değerinde bir telefon bu. Ve benim görüşüm hiç bir şekilde 1800 etmez 1700 de etmez 1500 de etmez.
Mtk olması bir yana 2 çekirdekli gpu almak ne derece mantıklı ve bunların üzerine bu fiyat...

Bu telefonu yerle bir edenler nedense aynı fiyata aynı özelliklerde veya daha iyi cihaz tavsiyesi veremiyorlar.

Samsung J7 mi iyi, şu Dünya devi network firmalarının çıkardığı yavaş temalı telefonları mı iyi bu cihazdan aynı fiyata? Hiç biri. Z5 premium fln diye öneri yapsanız anlarım da, sadece kötülemeye geliyorsunuz. 2 çekirdekli gpu'nun ne zararı var? Her türlü full hd video oynatıp kayıt ediyor, oyun için mi yorumluyorsunuz mesela öğrenmek isterim.

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu telefonu yerle bir edenler nedense aynı fiyata aynı özelliklerde veya daha iyi cihaz tavsiyesi veremiyorlar.

Samsung J7 mi iyi, şu Dünya devi network firmalarının çıkardığı yavaş temalı telefonları mı iyi bu cihazdan aynı fiyata? Hiç biri. Z5 premium fln diye öneri yapsanız anlarım da, sadece kötülemeye geliyorsunuz. 2 çekirdekli gpu'nun ne zararı var? Her türlü full hd video oynatıp kayıt ediyor, oyun için mi yorumluyorsunuz mesela öğrenmek isterim.
htc desire 10 pro ya ne dersiniz?

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben de diyorum şu telefonu inceleyen niye kimse yok.Ama telefona dikkatli baktıysanız iyi gibi duruyor ya.Ve de türkiye den çekildi diyorsunuz ama benim operatörde satılıyor oradan almayı düşünüyrum alırsam
HTC Türkiye'den çekildi resmi garantili satan yok. Kaldı ki Ultra 1'den iyi bir yanını görmedim. HTC video kayıtta en çok sorun yaşatan firma. Arabaya tak hareket halinde ağır çekim modu gibi video çekiyor kasıyor.
kaldı ki shiftdelete nin sitesinde açıklama var kalkmıyor.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
ben de diyorum şu telefonu inceleyen niye kimse yok.Ama telefona dikkatli baktıysanız iyi gibi duruyor ya.Ve de türkiye den çekildi diyorsunuz ama benim operatörde satılıyor oradan almayı düşünüyrum alırsam

kaldı ki shiftdelete nin sitesinde açıklama var kalkmıyor.

Evet Türk Telekom satıyor sadece ama garantisi kim bilmiyorum. HTC tutunamadı Türkiye'de, sebebi de bence benim dediğim video olayı. Ultra pixel diye bir olay geliştirdiler, sorunun kaynağı da orası olabilir.

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet Türk Telekom satıyor sadece ama garantisi kim bilmiyorum. HTC tutunamadı Türkiye'de, sebebi de bence benim dediğim video olayı. Ultra pixel diye bir olay geliştirdiler, sorunun kaynağı da orası olabilir.
bilmiyorum shiftdelete de türkiye de devam ettiği yazıyor ki bence huwaei desire 10 pro bence gayet iyi telefon ama türk hiçbir inceleme yok kaldı ki internetteki incelemelerde hintliler dolmuş durumda ve hiç ayrıntılı yapmıyorlar.En mantıklısı gidip benim bayiden kendim incelemem.Ama yine de telefon hakkındaki düşünceleriniz bana önemli?

M

Murat Burç

SDN Okuru
HTC Türkiye'den çekilmedi U11 geliyor. Bu bile tek başına yeterli bir sebep.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
bilmiyorum shiftdelete de türkiye de devam ettiği yazıyor ki bence huwaei desire 10 pro bence gayet iyi telefon ama türk hiçbir inceleme yok kaldı ki internetteki incelemelerde hintliler dolmuş durumda ve hiç ayrıntılı yapmıyorlar.En mantıklısı gidip benim bayiden kendim incelemem.Ama yine de telefon hakkındaki düşünceleriniz bana önemli?

Benim telefonda önceliğim konuşma kalitesi. Yani kulağa gelen sesin net ve yüksek olması.

Bu konuda Sony oldukça kötü, doğruya doğru. Nokia-Apple ve LG bu konuda oldukça iyiler.

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İncelemedim ben sadece sanırım helio P10 işlemcisi olduğunu biliyorum o da yanlış olabilir
p10 işlemcisi var evet.telefon genel olarak orta-üst segment bir telefon ve kamerasıyla ve tasarımıyla öne çıkıyor ki benim aradığım şeylerden başlıcaları kamerası 20 ye 13 megapiksel ön kamerada 150 açılı geniş ekran seçeneği var ve auto focus falan da var sadece diyafram açıklığı düşündürüyor ikisi de 2.2 ama onu bayiye gidip kendim tecrübe edicem.performansı da gayet iyi ultra oyunları bile oynatabiliyor zaten hepimiz biliyoruz p10 u.ekranı bir htc ekranı ne kadar olabiliyorsa o kadar ama iyi.en iyisi gidip bayide kendim gözlemlemeliyim.Keşke telefonlarda ücretsiz demo sürüm falan olsaydı

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882

Hocam hemen yeni tavsiyede bulunayım o zaman 1600 liraya Lg g5 alıp 8 ay sorunsuz kullanan biri olarak.
Asus zenfone 3
Sony Xperia X
Lenovo vibe p2
Mi5 ve mi5s
Buyrun telefon önerisi.
Ve j7 dediğiniz telefonun fiyatı ile bu telefon arasında ne kadar fark var biliyormusunuz ? 2 çekirdek gpu nun zararı elbet olucaktır. İlerliyen zamanlarda sınırda kalmış ve ha kastı ha kasacak yenı uygulamalarda onuda geçtim Mtk denilen işlemci sd nın çoğu zaman gerisinde olan bir işlemcidir. Yani öyle bir savunuyorsunuz ki bu telefonu anlam veremedim.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Hocam hemen yeni tavsiyede bulunayım o zaman 1600 liraya Lg g5 alıp 8 ay sorunsuz kullanan biri olarak.
Asus zenfone 3
Sony Xperia X
Lenovo vibe p2
Mi5 ve mi5s
Buyrun telefon önerisi.
Ve j7 dediğiniz telefonun fiyatı ile bu telefon arasında ne kadar fark var biliyormusunuz ? 2 çekirdek gpu nun zararı elbet olucaktır. İlerliyen zamanlarda sınırda kalmış ve ha kastı ha kasacak yenı uygulamalarda onuda geçtim Mtk denilen işlemci sd nın çoğu zaman gerisinde olan bir işlemcidir. Yani öyle bir savunuyorsunuz ki bu telefonu anlam veremedim.

Telefonu niye savunuyorum?

Kamerası ön-arka gayet başarılı.

RAM miktarı şuan en üst düzey.

32GB hafıza ortalama kötünün iyisi.

İşlemcisi MediaTek olsa bile kötü değil 2 sene sorunsuz kullandırır.

Ekran boyutu büyük ekran isteyenler için çok iyi ve kasa çerçeve oranı yan taraflardan çok çok başarılı ve şık.

Ayrıca C-Type giriş var. 1600'lü rakamları 1 ay içinde görürse gayet fiyatına göre iyi cihaz bence.

Asus telefonda leş bir firma anakartta Dünya'nın en iyisi olmasıyla zıt

Lenovo ben almam alana saygım var.

Çin markaları da almam teknik servis, özel yazılım vs... konularında sıkıntılılar.

Özet olarak 1800TL'ye Sony-LG-Samsung-Apple bu 4 firmadan hangi telefonu alacaksın? A7 2017 denen uydurma ederi 1500TL'lik telefona 2200TL mi verelim mesela sırf Samsung diye? :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
A7 17 kesinlikle ve kesinlikle 2200 TL etmez buna katılırım o fiyata o cihaz çöp ama
Bu xa1 ultranin 1800 etmeyeceği gerçeğini değiştirmez

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Telefonu niye savunuyorum?

Kamerası ön-arka gayet başarılı.

RAM miktarı şuan en üst düzey.

32GB hafıza ortalama kötünün iyisi.

İşlemcisi MediaTek olsa bile kötü değil 2 sene sorunsuz kullandırır.

Ekran boyutu büyük ekran isteyenler için çok iyi ve kasa çerçeve oranı yan taraflardan çok çok başarılı ve şık.

Ayrıca C-Type giriş var. 1600'lü rakamları 1 ay içinde görürse gayet fiyatına göre iyi cihaz bence.

Asus telefonda leş bir firma anakartta Dünya'nın en iyisi olmasıyla zıt

Lenovo ben almam alana saygım var.

Çin markaları da almam teknik servis, özel yazılım vs... konularında sıkıntılılar.

Özet olarak 1800TL'ye Sony-LG-Samsung-Apple bu 4 firmadan hangi telefonu alacaksın? A7 2017 denen uydurma ederi 1500TL'lik telefona 2200TL mi verelim mesela sırf Samsung diye? :)
Ram miktarı nasıl en üst düzey hocam ? Bunu bir açıklar mısınız. LPDDR3 ne zamandan beri en üst düzey oldu ?
Mtk işlemcili bir telefonun 2 sene sorunsuz kullandırması garanti değildir. Mtk zamanında sony bünyesinde bazı kullanıcıları üzdü. Hatta Berkin Bozdağ gibi bu konularda çok bilgili bir adam bile kendi ağzıyla söyledi bunu.
Kamera konusunda sony zaten kendini kanıtlamıştır.
Ekran boyutu vs olayında tamamen tercih kullanıcıya aittir. Fakat 6inc ekrana 2700 mah batarya koymak işte orası mantıksız.
Type-c Gm5+ bile var
Asus leş olabilir ama Zenfone 3 kullananlar kamera+performans ve bataryadan fazlasıyla memnun. Tabi memnun olmayan illa ki vardır.
Çin malları diyorsunuz fakat artık böyle bişey yok gibi bişey. Neredeyse çoğu markalar çinde üretiliyor.
Teknik servis konusuna gelirsek Ne samsung ne sony ne lg ne htc nede asus hepsi yetersizdir. Huawei ve Apple garantisi konusunda ileridir. Yanı ithalatçı garanti ile diğeri arasında çokta bir fark yok mağdur olunca her türlü thh ya gidiyor insan.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
A7 17 kesinlikle ve kesinlikle 2200 TL etmez buna katılırım o fiyata o cihaz çöp ama
Bu xa1 ultranin 1800 etmeyeceği gerçeğini değiştirmez

Bende 1800 etmez diyorum zaten. 1 ay sonra da zaten 1600'lü rakamları görür. Bana göre de ederi 1300-1350TL bu cihazın Sony her zaman ki gibi fahiş fiyatla çıkarıp 1-2 ay sonra dip fiyat uyguluyor her zaman yaptığı şey. Ama telefon bence kötü değil.

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
direkt söyleyeyim.başka seçeneklerde var ama ben olsaydım yinede alırdım yani alınamayacak bir telefon değil

Ercanedm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon önerileri çok saçma olmuş xa1 göre.
1-Mi telefonlar kullanıcılarını servis yönünden yarı yolda bırakan bir telefon. Kesinlikle alınmaz.
2- lenova p2 kullandim oyun oynarken kasiyor arkadaş. ( war robot ve oac2)5 gun sonra sattim. Kamera çokta iyi değil.
3-asus bilmiyorum hiç kullanmadım.
4-xperia x e göre bana göre daha iyi bir telefon xa1.war robot ve oac 2 test etme şansım oldu çok akıcı. Benim şu anda kullandığım note 4 den daha iyi.
5-xa1 1499 TL olursa alınabilecek bir telefon. 2 yil hiç sıkıntı cikarmaz. Bu fiyata düşerse 3 ay içerisinde bende alacam.