WPA Şifreleme Sistemi Kırıldı

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Kablosuz ADSL modeminiz güvenli kullanım için WPA2 şifrelemeyi desteklemiyorsa, modeminizi değiştirmenizde fayda var. İşte nedeni.

İki araştırmacı, Eric Tews ve Martin Beck, bir TKIP şifresini yaklaşık 15 dakikada kırmayı başardı. WEP'in yerini alan WPA şifreleme standardında ilk çatlak olan bu önemli gelişme, artık WPA2'ye geçmenin zamanının geldiğini gösteriyor. Üstelik bu girişimde kullanılan kodların bazıları Aircrack-ng kablosuz kırma aracında da yerini aldı. Diğer bir deyişle, WPA şifrelemeyi kırmanın yöntemi artık tüm hacker'lara açıldı. Eğer kablosuz ağınızı şifrelemek için WPA standardını kullanıyorsanız, bir an önce WPA2'ye geçmenizde fayda var. "Bizim buralarda kimse kablosuz ağ falan bilmez zaten." derseniz de, kotayı aştığınız için artan faturalardan biz sorumlu değiliz.

:: Hangi şifreleme sistemini kullanıyorsunuz?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

technonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla ben şifre falan koymuyorum nede olsa sınırsız diye sevaptır :)

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim anladığım kadarıyla şifre çözülemiyor daha, sadece protokol açığı nedeniyle trafiğin tamamı değil de bir kısmını okunabiliyor. Ama şifre elde edilemiyormuş, yani WPA ile şifrelenmiş bir kablosuz ağa erişim sağlanamıyor burada.
Kaynak: http://www.golem.de/0811/63413.html

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
nasıl kırıldığı hakkında bilgi varmı?:devil:

EUP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya amma abartı bir haber. şifre kırıldığı filan yok yukardaki arkadaşın da dediği gibi sadece protokolde ki bir açıktan yararlanıyorlar ama tüm netinizi alı koyma gibi bişi söz konusu değil yada sizin neti kullandığınız gibi modeminize bağlanıpta nete giriyim değil.
wpa şifresini kırmak 15 dk sürer mi yaa biraz mantıklı olun. trilyon x trilyon olasılık 15 dk da hemde.

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bence de.15 dk bana da mantıklı gelmedi, minimum 16 karakterli şifre olsa ki bu 128 bit yapar, bunu kırmak yıllar alır.Yani bu haber uydurma. :)

serious_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
web şifresinin kırıldığıını duydumda wpa ilk oldu bencede o kadar kolay değildirki web i kırmak zaten zor bu araştırmacıları kutluyorum 15 dakkaymış :>

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
bence de.15 dk bana da mantıklı gelmedi, minimum 16 karakterli şifre olsa ki bu 128 bit yapar, bunu kırmak yıllar alır.Yani bu haber uydurma. :)

Bu araştırmacılar nasıl yapmış bilmiyorum ama kırma ile çözme farklı şeyler. Kırma olayında şifreyi b.force yöntemine göre çözeceksin diye bir şey yok.
Öyle dosyaların şifreleri çözülüyor ki deneme yanılmayla yüzyıllar alacak zaman gerekli ama nasıl oluyorsa program çok güvenli bilinen bir şifreleme sistemini bir anda çözebiliyor.
Unutmamak gerekli.

lord_dark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi adamlar kırmış.. videolarını bile yayınladılar. önce paketleri dinliyorlar bunları bir dosya veri dosyası haline getiriyorlar. sonra bu paketleri inceleyip icinden mantıklı olanları seciyorlar sonrada wordlistle deneyip şifreyi buluyorlar. ama sadece wpa için gecerli ve her ethernet kartı ile yapılamıyor. realtek ve ateros cipsetli ethernet kartı ile yapılabiliyor. windows içinde yapılması oldukça zor görünüyor. linuz culer gene başı cekiyor ve linuxta oldukca rahat yapıyorlar.

_efe_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim OturDugum Binada Tmm 7 tane kobLosuz ag var 7 sininde Şifresini kırdım.Şahsen Ben Kırdıgım şifreler Çok basit Oldu Çünkü Çok Basit yapmışlardı Size Tavsiyem ŞifreLerinizi yaparken -+.157.-+ ŞekLinde YaparSanız Hem kırması Hemde Şifre güvenli olur SaygılarLa İyi bayramlar

altug14

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi bizim buralarda öle bişey olmaz :D O konuda en tehlikeli benim burda..

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şimdiye kadar Kelime Listeleri ile kırılabiliyordu. O da çok sağlam bir yöntem değil. Acaba şimdi wep gibi mi kırılabiliyor..