WoW Oynayacağım Diye Ölmeyin

Bu konuyu okuyanlar

Frostban3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
En çok bağımlılık yapan oyunlar sıralaması yapılsa ilk sırada olacağını düşündüğümüz World of Warcraft'ı oynayan bir genç, kendini fazla kaptırınca krize girdi.

Toplam 11 milyon oyuncusuyla bir ülke kurabilecek durumda olan World of Warcraft'ın, yeni çıkan ek paketi Wrath of the Lich King'i aralıksız oynayan bir İsveç'li bir genç, 24. saatin sonunda kasılma krizine girdi. Çocuğun babası, oğlunun oyunu oynadığı 24 saat boyunca fazla bir şey yemediğini ve bundan sonra oğlunun WoW oynamasına kısıtlama getireceğini söyledi.

deathknightarthas1227104065.jpg

11 milyon oyuncu, Arthas'ın büyülü kılıcı Frostmourne'a sahip olabilmeyi hayal ediyor.

:: Bilgisayar başında en fazla kaç saat zaman geçirdiniz?

Yazan: Ruşen Göbel
SDN - http://shiftdelete.net

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ne geçti eline çok merak ediyorum... Her şeyin fazlası zarar, oğluna kısıtlama getirmek bir çözüm değil ki... Bu kadar bağımlı olmanın zararlarını anlatması gerekiyor. Tabi anlarsa. :)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bilgisayar bagımlılıgı zor hatta sigaradan bile şahsen biliyorum

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
11 milyon oyuncu, Arthas'ın büyülü kılıcı Frostmourne'a sahip olabilmeyi hayal ediyor.
Nasıl ne şekilde olacak peki? Yani bu oyunun bir sonu varmıdır? Yoksa bu Son, çıkan güncelleme paketleri ile ertelenmektemidir?

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
24 saat boyunca yemedikleri arasında dayak da var belli ki :p

Ne bu WoW yaa, ben hiç oynamam. Ne? Undead Warlock mu? Yalan ben değilim :D

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Gördüğüm en üst seviye ve uzun süreli bağımlılık yaratan oyunlardan biri! Bir yandan helal olsun, diğer yandan eyvahlar olsun :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu ve knight online gibi oyunlar malesef genç beyinleri köreltiyor.

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
oyun bağımlılığı gerçekten kötü ben sevgilim de bi gün ölcek diye çok korkmuştum

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Bu ve knight online gibi oyunlar malesef genç beyinleri köreltiyor.

Nasıl oynadığınıza bağlı: Takım halinde hareket etme, hızlı karar verme, yabancı dillere daha fazla hakim olma (baya bi dinleme dersi alıyorsunuz Ventrilo'da hehe) ve stratejik karar mekanizmalarını geliştirme açısından da bakabiliriz tabii ki.

Yok tabi hayatınızı orada yaşıyorsanız, bu kazandıklarınızın kimseye faydası olmaz.

TryToKiLLm3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O fazla diyen arkadaşlara oyunun tadına bakmalarını tavsiye ediorum şöyle 3 gün oyna snra 24 saat kalkabiliomusun bakalm başından...

Bende aşırı oynardm tabide şmdi okul fln ara verdm devam ediorm ama günde 2 veya 3 saat..

Oynamayanlara tavsiyem aman bulaşmayın hatta hayatta yapıcağınız son şey olsun oyun her ne kadar çok güzel ötesinde olsa bile...

zegan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oynamayanlara tavsiyem aman bulaşmayın hatta hayatta yapıcağınız son şey olsun oyun her ne kadar çok güzel ötesinde olsa bile...

Oynamayın mı diyorsun, oynayın mi, anlamadin ben :)
Kendinde ikilemedesin onu anladim ama.

Ben ciddi ciddi oynamak istiyorum aylik ücret ödemesi var mi bu oyunun.
Cok acemisiyim belli oluyor dimi :)

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğlenceli vakit geçirmek için arada - sırada giriyorsanız No problem. :p
Bu çocuk işi abartmış. Ama eminimki ülkemizde bu çocuk gibi niceleri vardır.
( Bu oyuna başlasam Bütün Haftasonu oyunda olacagım kesin. Ama öğrenciym her ay para veremem. O Yüzden Rahatım :p :D )

rocky61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aman aman bu oyuna bulaşmamak en iyisi zaten PC bağımlısıyım daha beter olmayayım...

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yok tabi hayatınızı orada yaşıyorsanız, bu kazandıklarınızın kimseye faydası olmaz.

Tam üstüne bastın.Malesef gördüğüm bir çok 18 yaş altı çocuk günlerinin neredeyse hepsini internet kafelerde bu tür oyunları oynayarak geçiriyorlar.Yetişkinlere hiç bir lafım yok kendi hayatlarıdır ama yetişkinde olsan çocukta olsan herşeyin bir saati vardır.Çocuklarda bu oyunlar kesinlikle bağımlılık yapıp beyinlerini bir vakum gibi çekmektedir.11 yaşında bir çocuk vardı.Ona elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ve sonunda bıraktırdım oyunu.Oda bazı şeylerinin yitip gittiğini görünce anladı ne demek istediğimi.Üzüldüğüm nokta gencecik çocukların bu oyunlar yüzünden eriyip gitmesi :(

Palisana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O çocuğu bilmem ama ben uykusuz kalınca oyunu oynarken şehire 10 defa gider iksir almadan dönerdim.Uykumu alıp oyuna devam edince hiç birşeyi unutmazdım.Ama o 3 sene önceydi.Şimdi yeni bir online oyun çıkmış deseler "ohoo seviye 1 den başla,işin yoksa oyna babam oyna" diyorum

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle bende 4 Snedir online oyunlari takip eden bisiyim yasim 40 geckin. bu bilgilerden sonra diyebilirim ki online oyun dünyası gerçekten çok cazip ve kapılmak tutkunu olmak içten bile değil. Hiçbir faydasını görmüyorum ben üstüne üslük değerli zamanınızı çalıyor. Oğlum ilgilenir gibi oldu hemen ikna edip caydirdim fikrinden. Son olarak; bu tür oyunları ben syberuyuşturucu olarak niteliyorum. Çünki uyuşturucunun verdiği zararın hemen hemen hepsini veriyor.

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Şu online oyunlara için gece gündüz pc başından kalkmayan bide o oyunlara para veren malları(afedersiniz) anlamıyorum. :D

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Silkroad oynayan biri olarak şunları söyleyebilirim;

• Oyunda karşında gerçekten birileri olduğunu bilmek güzel...
• Strateji geliştirerek beyni sürekli aktif tutması hoş...
• Oyuncularla İngilizce muhabbet ederek geliştirdiğimiz İngilizce konuşma yetimiz cabası...

Fakat bağımlıysanız hepsini çöpe atın !!! Herşeyin bir sınırı vardır...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ayni olayı ben 35 saat olarak yaşadım. ölen öldüğüyle kalıo ölmeyenler zaten burada :D

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bir de şimdi IKARIAM çıktı...bana da abim bulaştırdı sağolsun...ben abartmıyorum ama bilgisayar başında oldukça takip ediyorum...

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çocugun bünyesi zayıfmış biz napalım :)
Ben hatırlarım wow a ilk başladıgımda 3. günün sonunda öğle vakti kalvyenin üstüne amele sümügü gibi yapışmıstım . Ölebi yapışmısım ki bütün tuşlara aynı anda basınca çıkan lanet didddddddd sesine bile uyanmamışım en sonunda annem gelip fişi çekmiş :) sonra yerde uyanmıştım ve yaklaşık 20 saat uyumuştum zuahhah kalkar kalkmazda nonstop devam....Gençlik işte uçup gidiyor :)