Word Press Android Telefonlarımızda

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


MertkanElpeze

Asistan
Katılım
6 Eki 2010
Mesajlar
151
Puanları
18
Kaynak : Word Press Android Telefonlarımızda

Bugün Word Press’in bir güzelliğini inceliyoruz ; Word Press için android uygulaması

Uygulama tamamen wordpress yazılımcıları tarafından geliştirilmiş olmakta ve son derece güvenli. Ne işe yarar diye sorarsanız hemen açıklayayım sitemizi cep telefonumuzdan yönetebiliyoruz. Yeni yazı gelen yorumlar sayfalarımız ve istatisliklerimize ulaşabiliyoruz.
Word Press android uygulamasını telefonumuza kurduğumuzda şekildeki gibi menümüzden açalım ve yönetmek istediğimiz sitemizin bilgilerini girelim.


Eklediğimiz Blog’larımızı görebileceğiz. Burada Blog eklerken üç seçenegimiz var ücretsiz olarak aldıgımız alanadimiz.wordpress.com gibi bir blog yönetmek , wordpress üzerinden alınmış ücretli bir blog yönetmek ve kendi hosting’imizde barındığımız bir bloğu yönetmek tercih bize kalmış


Giriş yaptıktan sonra hemen bizi POSTS yani yayınladığımız veya yazdığımız yazılara yönlendiriyor bunları ayrıntılı şekilde açıp görebilir düzenleyebiliriz. İçerisine medya belgeleri resim,müzik,video ekleyebiliriz veya yayından kaldırabiliriz.

Burada bana kalırsa iki özellik var bilindiği gibi wordpress gayet zengin bir içerik sunmamızda imkan veriyor ve RSS akışlarıyla yazılarımıza güncellik katabiliyoruz. Mobil cihazlar bilgisayarlar kadar hızlı olmadığından sağ altta bir yenile tuşu bulunmakta..

Gene sol alt kısımda da görüldüğü gibi yazı eklememiz için bir + tuşu mevcut bu tuşa tıklayıp gayet basit bir şekilde ekleme yapabiliyoruz. Yazanlar görecektir yazı editörü çok rahat yazarken anında bold , italik tarzı yazı değişikliklerini yapabiliyoruz.ages sekmesinde sitemizin sayfalarını görebiliyor ve üzerinde düzenleme yapabiliyoruz.

Tabi ki sağ alt kısımdaki “+” butonundan yeni sayfa ekleyebiliyoruz.

Ve son olarak istatistikler. Stats sekmesinden ulaşabiliriz ve popülariteyi görebiliriz. Ayrıntılı bir rapor alabiliyoruz görüldüğü gibi istediğimiz zaman aralığını kendimiz ayarlayıp ona göre bir grafik çekiyoruz.Şimdilik bu kadar

iNDİRMEK İÇİN
 
Üst
stat counter