Wmaraci.com Adlı Site Yönetim Sorunları Ve Taraflı Yayıncılık!

Bu konuyu okuyanlar

destroyer06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Wmaraci.com adlı site sürekli İslamofobik ve terör propagandası içeren içeriklerin açılmasına izin verirken onun dışındaki karşıt ve tamamen düzgün olan içerikleri yayından kaldırdığı gibi kendi istediği konular dışında konu açanlara da saçma sapan sebepler belirtip üyeye ban atıyor. Sürekli olarak bunu yapan Wmaraci.com adlı sitede o kadar reklam harcaması yapmama rağmen artık Wmaraci.com kullanmıyorum. "Liseli" seviyesinde yönetim sergileyen ve Webmaster kelimesi adı altında yayın yapan bu Forum sitesi Webmaster'dan daha çok propagandacı barındırıyor.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ornek bir kac link gosterir misiniz

destroyer06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ornek bir kac link gosterir misiniz

Link göstermek mümkün değil, çünkü siliyorlar. Fakat 3 yıldır üye olan birisi olarak artık kullanmıyorum. Siyaset yapılması forum kurallarına göre yasak olmasına rağmen siyasetten bol birşey yok, ticaret desen eskisi gibi ticaret dönmüyor bu siyaset konuları açanlar yüzünden. Kullanıcıya göre ban sistemi var. Mesela birisi bana açık açık hakaret etmesine rağmen ne ban atıldı, ne uyarı verildi. Ama ben birisine "düzgün düşünemiyorsun" dediğim için 2 haftalık ban yedim. Bu ilk değil, en az 9-10 defa ban yedim son 2 ayda. Ama artık insan böyle liseli tutumlarına sabredemiyor. İletişimden yönetime yazıyorsun, cevap bile vermiyorlar. Reklam için yazınca anında cevap yazıyorlar. Böyle değişikler.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Link göstermek mümkün değil, çünkü siliyorlar. Fakat 3 yıldır üye olan birisi olarak artık kullanmıyorum. Siyaset yapılması forum kurallarına göre yasak olmasına rağmen siyasetten bol birşey yok, ticaret desen eskisi gibi ticaret dönmüyor bu siyaset konuları açanlar yüzünden. Kullanıcıya göre ban sistemi var. Mesela birisi bana açık açık hakaret etmesine rağmen ne ban atıldı, ne uyarı verildi. Ama ben birisine "düzgün düşünemiyorsun" dediğim için 2 haftalık ban yedim. Bu ilk değil, en az 9-10 defa ban yedim son 2 ayda. Ama artık insan böyle liseli tutumlarına sabredemiyor. İletişimden yönetime yazıyorsun, cevap bile vermiyorlar. Reklam için yazınca anında cevap yazıyorlar. Böyle değişikler.
Bizim formdada benzer durumlar olmustu ve sonunda darbe yapilip yonetimi indirdiler sende deneyebilirsin[emoji4] [emoji4]

destroyer06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bizim formdada benzer durumlar olmustu ve sonunda darbe yapilip yonetimi indirdiler sende deneyebilirsin[emoji4] [emoji4]
Hepsini geçtim, birde üyeliğimi silmiyorlar yahu. Böyle saçmalık olamaz. Olmadı en son çare adalete başvuracağım.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hepsini geçtim, birde üyeliğimi silmiyorlar yahu. Böyle saçmalık olamaz. Olmadı en son çare adalete başvuracağım.
Özel bir site. Neden koyduğun kuralları uygulamıyorsun diye kimse hesap sormaz daha doğrusu soramaz. Üyelik silme hakları da var sebep göstermeksizin. Tek yapabileceğiniz islamafobik bir içerik bulursanız ve bu içerikler belirli bir kesimin düşüncesi ve inançlarına hakaret, küfür, alay vb içeriyorsa ancak yasal yollardan birşeyler çıkarabilirsiniz ama onun içinde forum yönetimine değil konuyu açan üyeye yaptırım yada soruşturma vs açılır :)

Mehmet ARIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı olayları ben de yaşadım. Bu tür konulara karşı çıktığım için üyeliğimi silmediler fakat "üye bilgileri şüpheli görülüyor, kimlik fotokopisi gönderin" diyerekten sitede işlem yapmamı yasakladılar. Fakat zaten siteye ilk üye olurken kimlik bilgilerimi girmiştim.

Özel bir forumdur, istediği gibi takılabilir o ayrı konu fakat terör propagandası yapılan, islam karşıtı konuları sürekli üstte tutuyorlar ve konuyu açanların hepsi premium üye. Yorum olarak karşı çıkanları ise forumdan atıyorlar :)

Bu durumdan dolayı 16 Nisan 2017 günü gece 00:23'de üyeliğimi yeniden etkinleştirmelerine rağmen siteye girmedim. Referandumun bitmesini özellikle beklemişler. Arkadaş listemde benim gibi engellenen diğer kişilere baktığımda onların da engellerinin kalktığını gördüm. Velhasılı kendi siyasi ve dini görüşlerine karşı gelen herkesi referanduma kadar susturup kendi kendilerine at koşturdular. Ama böyle hareketler tabii hiçbir kişiye ve siteye yakışmıyor. Zaten yıllık 2000 liraya premium üyelikmi olur :)

ContentWriter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Forumda yazdığınız son mesajları ve açtığınız son konuları gösterin, size neden yasaklandığınız söyleyeyim.

Forumun 6 yıldır üyesiyim, bir kez olsun taraf tuttuklarını görmedim. Ayrıca terör propagandası anayasal suçtur, bunu kimse yapamaz. Hiç kimse T.C. anayasasından üstün değildir. Şikayet edersiniz adamın aklını alırlar...

Birçoğunuz konulara muhalif olurken ipin ucunu kaçırıp sağa sola küfür ediyorsunuz.

Buradaki kişilerden bir tanesi tek bir mesaj bile gösteremez iddialarını destekleyen.

Forumun en yüksek premium profili "Platin". Onun da yıllık fiyatı 400 lira. Premium | WM Aracı İşkembeden sallıyorsunuz...

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
WMAraci'nda iki kez banlandım, birincisini hatırlamıyorum. Diğeride, bir adamın kötü niyetli olduğunu söyledim ama kimse kaale almadı. Bana göre çok ayırımcılık yapan bir topluluktur. Uzak durun oradan.

ContentWriter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WMAraci'nda iki kez banlandım, birincisini hatırlamıyorum. Diğeride, bir adamın kötü niyetli olduğunu söyledim ama kimse kaale almadı. Bana göre çok ayırımcılık yapan bir topluluktur. Uzak durun oradan.
Çoklu üyelik zaten ban sebebi, ban nedenini uzakta arama :)
Birinin kötü niyetli olduğunu düşünüyorsanız şikayet konusu açın, delilleri sunun, banlanacaktır.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Üyelik çoklu değildi, aynı üyelikti.

AsilKan96

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bende aylardır wmaracı'nı kullanmıyorum. Bi tema aldım site yöneticilerinden ''CORAX teması'' diye. Birşey sorduğumda adamlar neredeyse ekrandan çıkıp gelip dövecekler. Gerçekten lanet ettim, o siteye üye olduğum güne. Kesinlikle tavsiye etmiyorum wmaracını

Reaksiyon puanı
84
Sitesini bilmemde forum sayfasında ve facebook sayfasında eğlenceli ve güzel paylaşımlar yok değil

krallardunyam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
gerçekten islam düşmanı bir site yönetimine sahip. dolayısıyla banlanmayan üyeler de o şekilde.

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
İslam düşmanlarımıdır değillermidir bilemem fakat Webmaster'lar üzerinde hizmet veren bir sitede webmasterlar için gerekli araç ve konulardan yararlanmanız gerektiğini düşünüyorum.Yani gidipde islam ile alakalı bir forumda Google Console kullanımı hakkında sohbet yapamayacağınız yapsanızda sağlıklı bilgi alamayacağınız gibi Webmaster forumda dini bilgiler ile alakalı bir sohbetin yararlı olacağını düşünmüyorum.

arkadasariyor

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Kaç yıl önce üye olmuştum ve sonra o üyelik ceza almış ama haberim yoktu sonra başka bir üyelik açtım neymiş efendim daha önceki üyelik olduğunda dolayı banlanma kararı aldık. İyi de kardeşim üyelik artık kullanmıyorum size mail de attım o üyeliği kaldırın diye ne bir cevap ne de üyelik kaldırma girişimi adamlar sıkıntı yapıyor. Herkes bilsin orada üyelik silinmiyor

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Paragöz, makale oyuncusu, tecrübesiz, haksız ban, yandaş yalama idareli bir site.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ya burası da iyicene farklı farklı sitelerin şikayet alanı oldu

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Belirrtiğiniz forumun oldukça eski üyelerindendim, benzer bir islam karşıtı konuya girene kadar. :D Aslında eskiden hem kendi alanında, hemde genel forum alanında en kaliteli mecralardan bir yerdi fakat sonradan, el mi değişti bilmiyorum fakat yönetim şekli ve icraatları oldukça farklılaştı. Maalesef bol miktarda islam karşıtı üyesi var. Bir kısmının neye inandandığı bile belirsiz. Fakat kimsenin inancı, kimseyi ilgilendirmese de islam olsun yada başka bir din veya inanış olsun aşağılanıp, küçümsenemez. Fakat her ne hikmetse ilgili forumda özel olarak ve art niyetli bir şekilde gördüğüm aşırı islam karşıtlığını bırak islama karşı kin ve nefret derecesinde olan kişiler var. Hayırlısı olsun ne diyelim. Açıkçası uzaklaşmak bana çok bir şey kaybettirmedi, hatta belki kazandırdı fakat bu mecrayı kullanan gençler bazıları henüz erkenlik çağında ve her türlü fikre ve görüşe açık halde olmaları biraz tehlike doğura biliyor. Entelektüel olmayı, modernize olmayı, sanatçı, tasarımcı vs. ne olursa bunları bir dinin, bir siyasetin üzerine basarak yapmak demek değildir. Yani ben entelektüel oldum öyleyse islamı kötülemek zorundayım gibi bir durum yok. Bu sadece kötü örnek almaktan, kişiliğini ortaya koyamamaktan başka bir şey değildir. Bir dini yada siyaseti kötüleyerek yükselemezsiniz, fakat alçalabilirsiniz. Hem kişilik olarak hem saygı/görgü/edep kısaca ahlak olarak.

Tavsiyem boş verip yolunuza bakın, ciddiye alırsanız, ciddiye alınırlar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Orası ücretli değil mi? Ücretini ödeyen istediğini yasaklıyor sanırım.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ya burası da iyicene farklı farklı sitelerin şikayet alanı oldu
Nefret Ettiğiniz Siteler kategorisinde maymun veya babunların sosyal hayatından bahsedecek değiller herhalde :)
Belirrtiğiniz forumun oldukça eski üyelerindendim, benzer bir islam karşıtı konuya girene kadar. :D Aslında eskiden hem kendi alanında, hemde genel forum alanında en kaliteli mecralardan bir yerdi fakat sonradan, el mi değişti bilmiyorum fakat yönetim şekli ve icraatları oldukça farklılaştı. Maalesef bol miktarda islam karşıtı üyesi var. Bir kısmının neye inandandığı bile belirsiz. Fakat kimsenin inancı, kimseyi ilgilendirmese de islam olsun yada başka bir din veya inanış olsun aşağılanıp, küçümsenemez. Fakat her ne hikmetse ilgili forumda özel olarak ve art niyetli bir şekilde gördüğüm aşırı islam karşıtlığını bırak islama karşı kin ve nefret derecesinde olan kişiler var. Hayırlısı olsun ne diyelim. Açıkçası uzaklaşmak bana çok bir şey kaybettirmedi, hatta belki kazandırdı fakat bu mecrayı kullanan gençler bazıları henüz erkenlik çağında ve her türlü fikre ve görüşe açık halde olmaları biraz tehlike doğura biliyor. Entelektüel olmayı, modernize olmayı, sanatçı, tasarımcı vs. ne olursa bunları bir dinin, bir siyasetin üzerine basarak yapmak demek değildir. Yani ben entelektüel oldum öyleyse islamı kötülemek zorundayım gibi bir durum yok. Bu sadece kötü örnek almaktan, kişiliğini ortaya koyamamaktan başka bir şey değildir. Bir dini yada siyaseti kötüleyerek yükselemezsiniz, fakat alçalabilirsiniz. Hem kişilik olarak hem saygı/görgü/edep kısaca ahlak olarak.

Tavsiyem boş verip yolunuza bakın, ciddiye alırsanız, ciddiye alınırlar.
Başlık çok eski olsa da sizin yeni yorumunuza karşılık; Ben hiç denk gelmedik böyle bir konuya. Ama genel anlamda dinamik genç bir izmirli yetkili kadrosu var. Zaten gençlerin bir çoğu da din ve konularına sıcak değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Orası ücretli değil mi? Ücretini ödeyen istediğini yasaklıyor sanırım.
Premium üyelik var ama böyle bir avantajı var mı bilmiyorum. r10 gibi değil orası hotmail ile bile üye olabiliyorsun.

krallardunyam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kendi saçma ve boş görüşlerine uymayan insanları sırf görüşlerine uymadığı için kimlik onayına düşürüyorlar, sonra da ceza veriyorlar.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Kendi saçma ve boş görüşlerine uymayan insanları sırf görüşlerine uymadığı için kimlik onayına düşürüyorlar, sonra da ceza veriyorlar.
Yo gayet güzel bir uygulama. Şahsen multi hesap, ve sorumluluk alma açısından buraya da getirilmeli gerektiği düşüncesindeyim. Burada da çöp insanlar var benzer siyaseti yapan. Dillerine biberi sürecek merciler anca böyle bulur kendilerini.

Son mesajlar