Wix ile site kuranlar iceri

Bu konuyu okuyanlar

antisilence

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wix ile site kurupta ucretli premium hsap satin alan varmi aramizda?
biraz once bi bi duzenleme yaptim fakat alanadi.wix.com diye altalan adi altinda oldugnu farkettm. ucretli heaap alipta sıkıntı yasayan varmi ?

BRAGA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Wix, site kurmaya yeni başlayan ve kod bilmeyenler için yada basit bir kişisel websitesi kurmak için profesyonel bir platformdur. Premium satın alırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. 7-24 destek alırsınız.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Bakcbendencsana tuyo html bikniosan vu sitenin ustune tanina derin. Bende az site yapmamistum merak sarip netten vuldugum htmlerle falan susledim app dan araclar satin aldim cok rahat yaparken egleniyosun seni sikan bi tarafi de yok.zaten premium aldinmida tadindan yenmez verdigib paranin hakkini veriyor.seni ortada birskmazlar tam destek alirsin.simdiden kolay gelsin:rolleyes::p:thumbup:

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bence bu gibi sitelerle ugrasmak yerine nette uygun fiyata alan adi hosting satiliyor alin onlardan sonra wordpress ten baslayın öğrenmeye hem sürekli arasitirip yeni seyler öğrenirsiniz hem kendinizi geliştirirsiniz hemde kendi web siteniz kendi alan adınız olmus olur

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Bence bu gibi sitelerle ugrasmak yerine nette uygun fiyata alan adi hosting satiliyor alin onlardan sonra wordpress ten baslayın öğrenmeye hem sürekli arasitirip yeni seyler öğrenirsiniz hem kendinizi geliştirirsiniz hemde kendi web siteniz kendi alan adınız olmus olur

Wixi uzun suredir kullanmadigim icin bisey demiyeyim ama pre. De kendi alan adin oluyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Hostinger web ücretsiz hosting veriyor kendi alan adlarıyla. Kullanışlı. :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Wixi uzun suredir kullanmadigim icin bisey demiyeyim ama pre. De kendi alan adin oluyor.
kendi alan adı olsa bile gelecek vadetmeyen bir calişma işi prosfosyonel yapmak isteyen yada basit yapmak istemeyen kişiler için wordpressten baslamak ideal ama sadece bir iki çalişma yapacak kişiler için wix olabilir

cagilberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Godaddy'de 1 senelik sınırsız WordPress hosting + domain 36 TL civarında. Bana sorarsanız en mantıklısı bu olacaktır.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Godaddy'de 1 senelik sınırsız WordPress hosting + domain 36 TL civarında. Bana sorarsanız en mantıklısı bu olacaktır.

Birader kullanmadan birseyde dememek lazim sen direk fiyata yonelmissin cok alternqtif var ama hepsi tam takim degil wixin bile eksi tarsflari var ama digrrlerine nazaran cok az.bazi siteler ise direkmen amatorlere hitab ediyor bedava sitem gibi mesela... Mumkunsr uye ol dene.wixi dene ilk.memnuniyetini acikla.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
abi şöyle pc üzerinden weebly tarzı program olsa süpper olur.Ben bu weeblye para yatırıp pro sürüme geçsem benim reklamlarımı falan kısıtlar belli bir para alır.Yani weebly kolaylığını hiçbir yerde bulamıyorum ama daha özgür olmak istiyorum mesela torrent sitesi açıcam torrentleri listeli bir şekilde koymak istiyorum tek bir klasöre koyup hızlıca upload etmek istiyorum.Hangi program kullanabilirim (Böyle bir program var mı :D )

cagilberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birader kullanmadan birseyde dememek lazim sen direk fiyata yonelmissin cok alternqtif var ama hepsi tam takim degil wixin bile eksi tarsflari var ama digrrlerine nazaran cok az.bazi siteler ise direkmen amatorlere hitab ediyor bedava sitem gibi mesela... Mumkunsr uye ol dene.wixi dene ilk.memnuniyetini acikla.
Denemediğimi nereden çıkarttınız inanın çözemedim.

İkisini de denedim ve karşılaştırdım. Wix, daha çok acemi kesime hitap eden bir sistem. Her şey hazır ve kolaylıkla düzenlenebiliyor. Ama tema azlığı ve responsive olmayışı eksi yönleri. Ayrıca wix ile istediğinizi yapamazsınız.

Ancak Wordpress ile ne isterseniz onu yapabilirsiniz. İster blog, ister flash oyun, isterseniz de film veya bir e-ticaret sitesi kurun. Tamamen özgürsünüz. Ayrıca tema bolluğu ve eklentiler de cabası...

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
abi şöyle pc üzerinden weebly tarzı program olsa süpper olur.Ben bu weeblye para yatırıp pro sürüme geçsem benim reklamlarımı falan kısıtlar belli bir para alır.Yani weebly kolaylığını hiçbir yerde bulamıyorum ama daha özgür olmak istiyorum mesela torrent sitesi açıcam torrentleri listeli bir şekilde koymak istiyorum tek bir klasöre koyup hızlıca upload etmek istiyorum.Hangi program kullanabilirim (Böyle bir program var mı :D )
wix weebly tarzı aynı işi pc den yapan programlar mevcut
Incomedia Website X5 programını deneye bilirsin netten arastır ücretli sürümü de var ben kullanmıstım bi ara güzel program sadece dosyalarını nete yüklemek için hostinge ihtiyacın olacak

cagilberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
wordpress'i biraz anlatabilirmisiniz? cahil kaldım :D
Wordpress, çoğu büyük şirket tarafından kullanılan (örn: PlayStation Blog) tamamen ücretsiz bir sistemdir. Kullanımı basittir. WordPress kurulumu için uygun özelliklere sahip bir hosting almanız gereklidir. Softaculous bulunan sistemlerde (hosting panelinde bulunma ihtimali olan ücretli sistem -ücretli CPanel eklentisi-) kurulum 2 dakika sürmektedir. Ayarları zor değildir ancak basit ön eğitim videoları izlemek yararınıza olacaktır.

Aslında blog sitesi yapısına sahip olan Wordpress, birçok amaçla kullanılabilmektedir.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
wordpress'i biraz anlatabilirmisiniz? cahil kaldım :D
Hayatında hiç site açmamış, kurmayı bilmeyen adamın bile yapacağı bir şey diyebiliriz. Genelde dediğimiz gibi blog tarzıdır ve dünyada tasarım açısından da olsun sitelerin görünümünde Wordpress büyük bir rol oynar. İyi bir yapıya sahiptir. Sürekli güncellenir, Admin giriş paneli oldukça basit bölgelerden oluşur.
Geçen sene dedim öylesine bir kurayım belki olur falan diye hiç de bilmediğim dönemler, bi' baktım localhost/wordpress'e kadar gelmiş tasarımı ile uğraşıyordum. Kurulumu basit, hemen bi' host alıyorsun kendi adın ile ve dosyaları karşıya yükledikten sonra işlem tamam, dünya'ya bağlanmış durumdasın.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=396645]cagilberk[/MENTION] [MENTION=362645]x10minirom[/MENTION] Anladım. Ben de wix ile uğraştım bi iki gün ama çok yavaş geldi (belki internet kaynaklıdır). Yakında bir site açma planım var. Eğer olursa wordpress'ten yürürüm. Teşekkürler :)

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
ben website x5 kullanmayı düşünüyorum çok profesyonel ve kolay duruyor.Eğer çaba harcarsam güzel bir torrent sitesi açabilirim.

cagilberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben website x5 kullanmayı düşünüyorum çok profesyonel ve kolay duruyor.Eğer çaba harcarsam güzel bir torrent sitesi açabilirim.
WebsiteX5 bir tema hazırlama programı. Bu programla site açamazsınız.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Bu acemi cevablari dinlememen gerekyigini dusunuyorum.git profesyonel bir bilgisayarcinin yanina isi kokten ogren.buradakiler kendisi diyor.bunlar basit sana gore kolay vs. Diye.onlarda tek yapabilecegin cek surukle html gir falan.bi gun kullan iki gun kullan sikilir isi birakirsin.ama dedigim gibi pc ci yanina git koklemesine ogren.tabi ciddiysen.

esubak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de wix ile bir site kurdum. Kendi domainim vardı, aylık 9.90 TL olan en ucuz paketi aldım ve domain bağladım. 1 GB Bandwith, 500 MB depolama veriyor. Websiteme adsense ile reklam aldım. Reklamlar özellikle mobilde geç yükleniyor. Sitedeki tüm resimlerin ortalama boyutu 10-20 kB arası. Bu geç yüklenmenin sebebi sizce düşük olan bandwith ve depolama alanı mıdır? Hızlandırabilmem için önerisi olan var mı?

Bir de, adsense'den bir optimizasyon önerisi gelmişti reklamların daha hızlı yüklenmesi için. Diyor ki reklamların kodunu eşsamansız olarak değiştirin. Ancak wix'te zaten adsense uygulamasını ekleyerek reklamları yerleştiriyoruz. Herhangi bir kod girmeden. Kodu eşsamansız olarak değiştirebileceğim bir html kod sayfasını wix'te bulamadım. Bu konuda bilgisi veya fikri olan var mı?

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Aynen öyle işi kökten öğrenmek varken neden böyle şeylerle uğraşıyorsunuz :D Hazırı pek seviyoruz :D