Wireless ile ağ bağlantısı kurmak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Elimde ZyXEL P660HW kablosuz modem var ve masaüstü pc ye ethernet ile bağlı. Elimde birde toshiba dizüstü pc var. Wireless kullanarak dizüstü ile masaüstü arasında ağ bağlantısı kurmak istiyorum. Masaüstü ethernet ile dizüstü wireless ile bağlanıyor. Böyle bir ağ bağlantısını kurabilmem için ne yapmam gerekiyor? Bir türlü beceremedim. Masaüstünde paylaşıma açtığım dosyaları dizüstünde görebiliyorum ama ben ağ bağlantısı kurmak istiyorum. Bu arada masaüstü XP Pro, Dizüstü Vista Home Premium.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
İki sisteminde çalısma grubunu ortak yapmayı denedinmi??
Msn adresim->> [email protected]
Sorun düzelmedi ise burdan daha hızlı destek verebilirim..

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Ağ Bağlantılarım > Yeni Bağlantı ekle den de oluyor

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
XP pro sistemde denetim masasında wireless network ağ kurulumu seçenegi mevcut oradan adım adım yapabilirsin (windows xp sp2 gerekiyor).Onun haricinde dagıtım işlemlerini zaten modem halledecektir senin yapacagın sadece yazıcı ve dosya paylaşımlarını aktifleştirmek

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İki pc inide modem ile bağlantısı olduğuna emin ol. İki pc de internete giriyorsa sorun yok. ipconfig ile ip adresini öğren,sonra "başlat> çalıştır" ve "\\<ip adresi>" yaz bağlanırsın, en garanti yöntem. Windows Xp inin genelde ağ daki pc leri göstermeme gibi kıl bir huyu var, alt ağ maskesi doğru olsa bile.

Son mesajlar