Wireless bağlantı

Bu konuyu okuyanlar

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
değerli arkadaşlar bır kac arkadaş kaplosuz bağlantı yapmak istiyoruz mesafe olarak 500metre bu nesafeden kendim bağlanabılıyorum diğer arkadaşların daha rahat alabılmerı icin sinyal gucunu nasıl ve ne şekil artırabılırız bu konuda bana yardımcı olursanız memnun lurum bildiğiniz gibi ttnet milleti soymakta anca bu şekil ne bağlantı yapabiliriz:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
soru 1: wayles ne demek?
soru 2: kaplosuz ne demek?
soru 3: nesafe ne demek?

mesajının sonuna ufak bir sözlük eklersen memnun oluruz.

not: merak etmeyin salak değilim, tabi ki anladım ama Türkçe'ye biraz daha özen gösterilmesi adına bu mesajı yazdım.Ayrıca aynı başlığı iki kategori altında açmışsın. Forum kurallarını gözden geçirmeni tavsiye ederim.

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bunun gibi insanları bence tecrit etmeli :mad:

whois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu gibi durumlarda özel access pointler kullanmanız gerekli. Bu antenler yapısal olarak cephesel (direk birbirini gören,daha uzun mesefa), 90derece ve dairesel(çevresel) çalışan antenlerdir. 5km mesafeya kadar çalışan antenler var. Ama bunların fiyatları 300-400$ civarındadır. Eğer linksys nin antenleri genelde açık alanda 400-500 metre çekmektedir.

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alıcının ucuna pringles (patates cips) kutusu tak daha iyi çeker :D

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
soru 1: wayles ne demek?
soru 2: kaplosuz ne demek?
soru 3: nesafe ne demek?

mesajının sonuna ufak bir sözlük eklersen memnun oluruz.

not: merak etmeyin salak değilim, tabi ki anladım ama Türkçe'ye biraz daha özen gösterilmesi adına bu mesajı yazdım.Ayrıca aynı başlığı iki kategori altında açmışsın. Forum kurallarını gözden geçirmeni tavsiye ederim.

yazılarımız eksıkse ne olmuş amacınız yardımcı olmaksa yardım edın ama yazdığım yazıda kı harflerin eksikliğine bakacağına foruma madem uyesiniz işide biliyorsunuz bilmeyen arkadaşlara yardımcı olun bu şekil daha cok sevap almış olursunuz

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teknoloji mağzalarında daha güçlü kablosuz ağ antenleri satılmakta.bence iyice bir araştırma yap işine yarayabilecek bir anten bulabilirsin. anten işini görmezse kablosuz tekrarlayıcı (repeater) kurmak zorunda kalabilirsiniz bu zahmetide çekmeye değmez

biloogle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AccessPoint Öneririm..Gerek mesafeyi kısaltır yani alanı daraltır,gereksede sinyal gücünü arttırır en azından diğer arkadaşların için...Ayrıca diğer arkadaşların söylediği gibi extra anten kullanarakda yapabilirsin.Teknoloji ürünleri mağazalarında sorarsan yardımcı olurlar.Sinyal çoklayıcı anten olarakda geçebilir.
İyi günler

Son mesajlar