Windows'u Silmeden Yanına Bir Linux Dağıtımı Nasıl Kurarım?

Bu konuyu okuyanlar

Segera-GT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar yeni bilgisiyarım elime kavuştu :) Windowsu kurdum ancak ben bu sistemde yazılım proglamlama hack işleri için kali linux kuracağım. İçine oyun indirmeyeceğim sadece hack için kullanacağım en fazla driver indiririm sürücü. Abim yazılımcı ama lakin oda başka bir yerde o yüzden bana şuan yardım edemiyor malesef :/ Bu yüzden size danışayım dedim :) Daha önce konular açılmış baktım ama pek bir şey anlamadım detaylı bir şekilde bana nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

caglarturali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle Kali'den uzak durmanı tavsiye ederim. Kendisi gündelik kullanım için tasarlanmış bir dağıtım değildir. ?
Soruna gelirsek, çok basit aslında. Diskte Linux için yeni bir bölüm oluşturup, dağıtımın kurulumu esnasında o bölümü seçmen yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Boşta bölüm yoksa, Disk Yöneticisinde varolan bölümlerden birine sağ tıklayıp Birimi Küçült yapabilirsin. Windows için UEFI kurulumu yaptıysan -ki öyle yaptığını tahmin ediyorum- Linux için de aynı şeyi yapmalısın, kurulum esnasında ikinci bir efi bölümü oluşturmamaya dikkat etmelisin. Daha fazla yardıma ihtiyacın olursa burdan yazarsın zaten.

Segera-GT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Kali'den uzak durmanı tavsiye ederim. Kendisi gündelik kullanım için tasarlanmış bir dağıtım değildir. ?
Soruna gelirsek, çok basit aslında. Diskte Linux için yeni bir bölüm oluşturup, dağıtımın kurulumu esnasında o bölümü seçmen yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Boşta bölüm yoksa, Disk Yöneticisinde varolan bölümlerden birine sağ tıklayıp Birimi Küçült yapabilirsin. Windows için UEFI kurulumu yaptıysan -ki öyle yaptığını tahmin ediyorum- Linux için de aynı şeyi yapmalısın, kurulum esnasında ikinci bir efi bölümü oluşturmamaya dikkat etmelisin. Daha fazla yardıma ihtiyacın olursa burdan yazarsın zaten.
Gündelik işler için kullanmayacağım Youtube den video izleyemez miyim? Kendisini nasıl nerden indireceğim? UEFI nedir? Diskte yeni bölüm nasıl oluştururum?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kali linux genelde sistem güvenliğini test etmek için uygulamalar içerdiği için ve Türkiyede hacker cılık oynamak isteyen daha linux u bilmeden buna soyunanlar çok olduğu için yeni kullanıcıya tavsiye edilmez kurmayı başarsan bile desteği bulman zor olur. Tavsiyemiz kullanıcı desteği bulabileceğin dağıtımları denemek olur.Ubuntu,Mint,Manjaro,Deepin,Arch ve Elemantary Os

Segera-GT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kali linux genelde sistem güvenliğini test etmek için uygulamalar içerdiği için ve Türkiyede hacker cılık oynamak isteyen daha linux u bilmeden buna soyunanlar çok olduğu için yeni kullanıcıya tavsiye edilmez kurmayı başarsan bile desteği bulman zor olur. Tavsiyemiz kullanıcı desteği bulabileceğin dağıtımları denemek olur.Ubuntu,Mint,Manjaro,Deepin,Arch ve Elemantary Os
Peki ubuntu da hack işi yapılır mı?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kalinin tek özelliği beraberinde bazı paketleri getirmesi. Diğer dağıtımlarda da bu paketler kurulabilir.
Ubuntuyu kurarken sana Windows buldum yanına kurayım mı sorusu sorulur zaten. Onu seçer devam edersin.

Segera-GT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kalinin tek özelliği beraberinde bazı paketleri getirmesi. Diğer dağıtımlarda da bu paketler kurulabilir.
Ubuntuyu kurarken sana Windows buldum yanına kurayım mı sorusu sorulur zaten. Onu seçer devam edersin.
Nerden indireceğim nasıl kuracağım link verebilir misiniz güncel?

---- Mesajlar birleştirildi ----

işini bilene ubuntu veya kali veya windows fark etmez ama işini bilmeyene en iyi sistemi ver kendi hacklenir
Evet işini bilene windows da güzel ama windows vücudun tamamı alçılı iken koşmak dans etmek gibi bir şey.

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Nerden indireceğim nasıl kuracağım link verebilir misiniz güncel?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet işini bilene windows da güzel ama windows vücudun tamamı alçılı iken koşmak dans etmek gibi bir şey.
bak işte onu diyoruz sen daha yanına nasıl linux kurulur onu bilmiyorken hack den bahsediyorsun şu an alçılı vaziyette dans etmeye çalışıyorsun
Ubuntu Türkiye