Windows8 mi Windows7 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Bilgisayarlarımın her ikisinde de Windows 7 + Windows 8 + Mac OS X M.Lion kurulu.

Windows8 nedense kurulu olan her iki bilgisayarda da kasıntılar yapıyor ki bu iki bilgisayarda ben Windows7 ile zerre kadar kasıntı yaşamadım. Bazen geçişlerde kasıntı oluyor. Bazen atıyorum bir dosyadan baska bir dosyaya yani explorer.exe kullanımında hatta bazen müzik dinlerken bile anlık olarak müziklerde kasılma söz konusu oluyor. O nasıl mı oluyor ? Müziğe mix yapmışsınız gibi anlık takılıyor sonra yine devam ediyor. Ki ben bu sorunları ne W7'de ne OSX ML'de nede bir zamanlar kullandığım Linuxta(ubuntu & kubuntu) hiç yaşamadım.

Ama metro arayüzüne ilk zamanlar kıl olsam da sonradan alıştım hatta hoşuma bile gitti sağladığı kolaylıklar ve kullanımı açısından. Fakat dediğim gibi . Sistemlerim hala Windows 8'de stabil değil. O yüzden her iki bilgisayarımın diğer hdd partitionlarında Windows 8 bulunacak fakat ben ağırlıklı olarak OSX ML+Windows7 kullanmaya devam edeceğim :)

Bitn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence windows 8 digerlerine gore hizli ve arayuzu cok guzel

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her alanda Win 8 hacı tek geçerim :D Daha bir yamuğunu görmedim. 1 Kere mavi ekran verdi o da ekran kartım oynamış ondan :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 7 kesnlkle windows 8 in sadece görselleri ii ben windows 8 aldım çok pisman oldum windows7 ye çevircem garantiden düsüyor diye çeviremiyorum w8 reziilkk sadece görselleri ii w7 w8 den hızlı

K4S1R6A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 kesnlkle windows 8 in sadece görselleri ii ben windows 8 aldım çok pisman oldum windows7 ye çevircem garantiden düsüyor diye çeviremiyorum w8 reziilkk sadece görselleri ii w7 w8 den hızlı
Kardeşim banada Teknosada düşürme işlemi yaparsak garantiden çıkacağını söylediler.Amaçları korkutmak oradaki bir tane adamın PC bilgisi benden fazlaysa adımda ozan değil.Windows 8e mı garanti veriyorlar yoksa bilgisayara mı?Valla kaç senedİr bilgisayar kullanıyorum.Bir kere bile garantiden yararlanmadım çünkü hiç sorun yaşamadım donanımlarla ilgili vs. Onun haricindede kendim hallettım.Windows 8 daha hızlı diyen arkadaşlar 16GB Ram - İ7 işlemcili laptop kullanıyorum klasör vs açarken bazen geç açılıyor yavaşlıklar var yanı.Ayrıca 2GB ram Windows 8 yiyor zaten.Windows8de bizim için gereksiz o kadar çok uygulama çalışıyor kı kullanan arkadaşlar baksınlar görev yonetıcısınden.Windows8 çalışması için uygulamaları kullanacak tamamda bizim performansımiza etkisi oluyor bunun.Windows7 de oyle bir durum yok klasik bilgisayar.Bence Windows7 Ultimate 64Bit her turlu.Windows8 var fakat adamlar geçmesin millet diye birde koruma koymuşlar fakat biraz arastırdım o korumayı kaldırmanın yöntemleri var Win7Ultımate64bit netten indirip kuraçağım.Çünkü daha tam oturmadi Windows8 oyunlarda sıkıntı yaratıyor directx sorunları oluyor atıyorum dırectx10 sorunu var netframework3.5 sorunu var.Onun için şimdilik erken onun haricinde biraz daha kullanımı zor diyebilirim.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Windows 8 kurdum istesem-de istemesem de... Teknolojik geliştirmelere ayak uydurmam, tanımam gerektiğini düşünüyorum
şu ana kadarda bir şikayetim yok :)

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gördüğüm kadarıyla windows 8 bazı arkadaşların hoşuna gitmiyor.
Benim için görsellik 2. plandadır, bunu hep söylemişimdir.
Microsoft vistayı çıkarttığında hüsrana uğramıştır, çünkü aşırı derecede görsellik bilisayarı çok fazla kasmaktaydı ve tutmadı.
Nihayet microsoft daha az donanımla daha fazla iş yapar bir işletim sistemi geliştirdi.
Şu anda ben 4 yıllık notebook'umda oldukça stabil, problemsiz ve performanslı olarak Windows 8 Pro'yu kullanabiliyorum.
Eskiden böyle değildi her yeni çıkan işletim sistemi bi dünya donanım gereksinimini de beraberinde getiriyordu, hatta bırakın bugünleri çok eskilerde bile micrsoftun işletim sistemleri bir bellek canavarı olarak görülürdü. Her yeni çıkan işletim sistemi bir öncekinin hemen hemen 2 katı büyüklüğünde bir alan gerektiriyordu.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 Ay Önce Kurdum 1 Hafta Sonra Cortladı Gene Win 7 'ye Döndüm :)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
xp'den bu yana :D mantık aynı.makyajla sür piyasaya.Şu an en stabil ve oturmuş sistem windows 7.
X07Ve.png

ilyas07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XP kullananlara tavsiyem mutlaka w8'e geçin. ben iki pc'yi xp den W8 e geçirdim. çok verimli çalışıyorlar. yalnız w8 64bit te sürücü kurarken imzasız sürücüleri kabul etmiyorum diyor. çözümü var. başlagıçta imzalı sürücü onayını iptal ediyorsunuz. w7-->W8 tartışılabilir ama XP --> W8 tartışılmaz hemen geçin.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Benim gibi yapın hepsini kullanın. :)
C:Windows 7
D:Windows 8
E:Linux

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
w8 hızlı,kullanışlı.daha ön yargılı bakmam bende :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm aleyküm millet bakın ben windowsun tüm sistemlerini kullandım windows 8 kurmayın neden mı hazıran ayındayız hala birsürü hata var adamlar 8.1 cıkaracak ben kacak olarak indirdim hepsini denedim 17 tane 8.1 versiyon ingilizce fakat hepsi hatalı yenden 7 ye döndüm windows 8 ilk 3 hafta ii fakat sonra cok kasıyor program yükleyince falan millet format attınız 8 daha ii diyorsunuz ve birden sorun cıkıyor hadi yenden format at oldumu simdi bir ayda 1 reset olamaz ben 7 yi 3 yıl kullandım gayet iyi ve stabil 8 ile urasmak tam bir ölüm bana gelip sen ne anlarsın diyenlere sizin daha adını duymadıgınız windows sistemlerini kullanmıs lite ayarları ayarlamıs adamım windowsa bosuna para vermeyin 9 cıkarcak adamlar tepki olcagından 8.1 tek paket halinde neden cok büyük hataları varki adamlar windows sürümü olarak yeni format veriyor almayın kanmayın semih efe

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
windows 8 e önyargılı yalaşmazsanız çok hızlı :) öryargılarla yaklaşırsanız berbat bir sistem. şu an windows 8 söylenenleri zamanında windows 7 içinde söylediler. şimdi herkes windows 7 fanı.
uzun zamandır windows 8 kullanıyorum. daha herhangi bir mavi ekran ile karşılaşmadım.

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows 9 cıkınca kimse 8 kullanacagını sanmıyorum. şirketler bile hala %80 xp kullanmakta daha yeni yeni 7 ye geciyorlar.gelelim office 03 kullananların coğu şirketler ve ev grubu 07 kullanıyor bu şu demek oluyor iş=para

sunu söylemekte fayda buluyorum genel olarak söylüyorum w7 ve office 07 gecmek için baya bir zaman gerekir mesela 2015 gibi...!

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
winsows 8 e kötü diyenlerin çoğu sağda solda okumuş gelmiş burda ben bilirim ayağına yatanlar ha yokmu hatası win 7 de bile hata varken 8 de olmaması imkansız o kadar iyi biliyorsanız kötülüyeceğinize oturun siz yazın bizde bakalım hatasız işletim sistemi nasıl oluyor muş görelim

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
win8 cıkacagı zaman dediler ki tablet ve ona benzer için geliştirildi hızlı olması gerekirdi öylede oldu.

bakıyorum ki win8 pclerde kullanılıyor gayet basarılı bir işletim sistemi ama menun olan bir kac kişi

win9 cıkıncaya kadar win7 ye devam