Windows7 takılıp kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

clawinzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kullanılabilir Ram:8 GB 64 bit
İşlemci: AMD Fx(fm)-4100 Quad Core Processor 3.60GHz
Ekran kartı : AMD Radeon R7 200Series 2GB
Bilgisayar takılıyor değişik ekranlar geliyo gökkuşağı gibi çok karışık sonra kendini resetliyor çözümü nedir ?
Windows8de sürekli Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılıyor diyodu o yüzden windows7ye attım windows7de değişik sorunla karşılaştım.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Bilgisayar takılıyor değişik ekranlar geliyo gökkuşağı gibi çok karışık sonra kendini resetliyor çözümü nedir ?
Windows8de sürekli Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılıyor diyodu o yüzden windows7ye attım windows7de değişik sorunla karşılaştım.
Kardeşim klasik bir soru olacak ama güç kaynağın markalı bir ürün mü yeni mi?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
kardeşim şimdi bu sıkıntının birçok nedeni olabilir ama bence bu sıkıntıya neden olan en net parça hdd gibi gözüküyo hd tune ile bi taratmanda fayda var sana yardımcı olmak için hesap açtım buralara ek dosya konuyomu bilmiyorum ama log kayıtlarını atsan baksak iyi olur ayrıca sistemini başka bi hdd ile deneyip geri dönersen daha faydalı olur çünkü sıkıntı ramlarindede olabilir windowsu düzgün kurmuşsun gibi donanıma bakmalıyız geçmiş olsun :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
İşletim sistemi değişikliği yaptın ve sorun hala devam ediyorsa demekki sorun büyük ihtimal donanımsal.

Bir de ben AMD nin işlemcilerini değil de ekran kartlarını tercih ediyorum. Sorun işlemciden kaynaklanıyor demiyorum ama sadece fikir yürüttüm.