windows yanına kurulu Ubuntuyu güvenli bir şekilde silme (çözüldü)

Bu konuyu okuyanlar

yusufziyaakat31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bilgisayarımda Windows'un yanına Ubuntuyu kurdum silmek için program var mı

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, elinizde bir live CD/DVD mevcutsa tıpkı format atar gibi Windows'un yanına kurduğunuz Ubuntu bölümünü disk bölümleme penceresinde görüntüleyerek silebilirsiniz. Ek olarak ise Os-Uninstaller kullanabilirsiniz Ubuntu canlı ortamında iken... (Uçbirim ekranında uyguluyoruz)

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair (Şifre isteyecektir girin, Onay için entera basın)
sudo apt-get update; sudo apt-get install -y os-uninstaller && os-uninstaller (Komut sonrası yazılım başlaması gerekmekte)

yusufziyaakat31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Ubuntunun kurulu diski biçimlendirecekmi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim o diskte dosyalarım varda

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ubuntuyu kurduğunuz yerde yedeklenmesi gereken dosyalarınız varsa yedekleyin onları, zaten biçimlendirme/silme penceresinde Windows tarafı "NTFS" olarak görünür ve ubuntunun kuruluğu olduğu bölümde "Ext4" olarak görünecektir. Bunlardan yola çıkarak doğru kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (!) Unutmayın, yanlış bölümü silerseniz o tarafta ne varsa kaybolur ve geri getiremezsiniz. O yüzden bu işlemi gerçekleştirmeden ihtiyacınız ne ise yedekleyin.

yusufziyaakat31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim yapmayı başardım sade Windows oh