Windows Vista Sahipleri, Dikkat!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu yıl içerisinde çıkacağını umduğumuz Windows 7'ye ücretsiz terfi işlemi nasıl yapılacak? Bu hakka kimler sahip olacak? Tüm detaylarıyla SDN'de!

Mevcut işletim sisteminize güvenerek, Windows 7'ye geçişi ucuza ya da bedavaya kapatabileceğinizi düşünüyorsanız, para biriktirmeye başlamanızda fayda var. Zira Microsoft'un geçtiğimiz ay hazırladığı Windows 7 Teknik Garanti Programı taslağında yer alan ifadeler, hiç de hoşunuza gidecek türden değil.

Programa göre Windows 7'ye ücretsiz geçiş hakkı, yalnızca 1 Temmuz 2009 ve sonrasında satın alınan Windows Vista'nın Home Premium, Business ve Ultimate sürümleri için geçerli olacak. Home Basic, Starter Edition ve Windows XP sürümleri terfi işleminin dışında kalacak.

Daha Bitmedi!

Terfi işlemi uygulanacak PC'lerde COA sertifikası sökülmemiş olacak. Elbette orijinal bir Vista sürümü olması da gerekiyor. Geçişler yalnızca aynı sürümler arasında yapılabilecek. Yani Home Premium sahibi bir kullanıcı,  Windows 7 Ultimate'e geçiş yapamayacak.

En önemli madde ise, bu programa katılıp katılmamak tamamen satışı yapan firmanın tercihinde olacak. Yani eğer 1 Temmuz'dan sonra ücretsiz terfi işlemine güvenip Windows Vista alsanız bile, Windows 7 çıktığında tamamen satın aldığınız firmanın insafına kalacaksınız.

:: Microsoft bu kez neden bu kadar katı kurallar koydu?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden olacak tabi ki ticari katliam! Para Para Para

Eshreff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok temiz okuttular vistayi millete, $imdi bir de 7 ye ayni numarayi cekecekler.

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
korsan almayada gerek yokki
netten indir çatır çatır kur kullan

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
aynen, satın alan kim? İnternette beleş varken... Forever Pirate. :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şimdi linux zamanı :)

say55

Asistan
Reaksiyon puanı
1
notebookta vista geldi bir hafta kullandım xp ye geçtim memnunum yaşasın paylaşım...

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu haber yayıldıkça yeni bilgisayar satışları temmuz 2009'a kadar düşer...

ayrıca ben hala w 7'ye geçmek için 250-350 dolar arası vermeye gerekçe göremiyorum. şuan kullandığım vista'dan farklı bu paraya değecek ne verecek ki bize?:icon_-1:

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu haber yayıldıkça yeni bilgisayar satışları temmuz 2009'a kadar düşer...

ayrıca ben hala w 7'ye geçmek için 250-350 dolar arası vermeye gerekçe göremiyorum. şuan kullandığım vista'dan farklı bu paraya değecek ne verecek ki bize?:icon_-1:

bencede şu bikaç ay bilgisayar satışları düşebilir. amma pek de etkilenmez çünkü kaç kişinin windows 7 den haberi var da bilgisayarını yenilemek istiyo...
yeni bilgisayar alıcak kişiler de konudan alakasız olacaklarından satışlar okadar da düşmez diyorum :D

windows 7 a dğer mi değmezmi meselesine gelince mutlaka değeceğini düşünüyorum. yani vistayı almadım ama bunu alıcam herhalde.çünkü xp iyice eskidi. ama genede sapasağlam. bu demek olmuyor ki w7 almıyacağız :)tabiki biraz ucuzlayınca:D:D150-200den fazla vermem asla :D o bile fazla;)