Windows üzerinden iphone uygulama geliştirilebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

yedionbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birçok blog ve forumda araştırma yaptım iphone uygulama geliştirmek ilk önce intel işlemcili bir mac e sahip olmanız lazım deniyor...windows için eclipse gibi geliştirme ortamlarında bu mümkün fakat 10 kat daha fazla efor ister diye not ekliyorlar.

acaba tam verim alarak iphone uygulama geliştirebileceğim bir ortam var mı windows üzerinde?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
MonoTouch diye birşey var ama zannedersem paralı.
http://xamarin.com/monotouch

Edit: Sanırım o da mac istiyormuş.

Maalesef öyle. MonoTouch bu konuda bence çok iyi çünkü C# gibi mükemmel bir dil ile geliştirebiliyorsun ama maalesef o da Mac OS X istiyor. Windows üzerinde geliştirmek için birkaç SDK var ama C++ için ve tasarımcısı olmadan çalışıyor bir çoğu yani sırf kod yazarak arayüzü de tasarlaman gerekir. Bunun yerine AIR ortamını kullanarak Adobe Flash CS5.5 üzerinde de yazılım geliştirebilirsin...

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İllaki apple bilgisayara da gerek yok. Kendi bilgisayarına mac kurabilirsen normal yollardan iphone uygulaması geliştirebişirsin. Eğer bilgisayarın güncel ve işlemcisi intel ise mac kurmak da fazla zor değil.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İllaki apple bilgisayara da gerek yok. Kendi bilgisayarına mac kurabilirsen normal yollardan iphone uygulaması geliştirebişirsin. Eğer bilgisayarın güncel ve işlemcisi intel ise mac kurmak da fazla zor değil.

Aynen. İnternette biraz hackintos diye arama yap zaten bulursun. Benim notebook'un ekran kartı arızalı olmasa ben girişicem ama maalesef ilk önce notebook'u düzeltmem lazım...

yedionbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplar için saolun biraz daha araştırıp virtualbox ile moc os kurmaya çalıştım fakat amd işlemci olduğu için çalışmıyor sanırım zati bu bilgisayarda(hp probook 4525s) ne linux ne mac çalışır en iyisi gidip bir intel işlemcili asus alıp rahata ermek :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
En iyisi gidip bir MacBook Pro almak :) Mac'lere Windows ve Linux'da kurulabiliyor ayrıca :)

yedionbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baba nickmin sonunda SA mı yazıyor nerden çıkacak okadar para :D

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oyun falan oynamayacaksan ve tek amacın ios uygulaması geliştirmekse 2 bin lira civarında macbook air ler var. Onlardan alabilirsin. Ama apple almayacaksan alacağın bilgisayarın parçalarını araştır mac uyumlu mu diye.