Windows phone 8 mi android mi ?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve ayazs tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. dgarkn

dgarkn Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Windows Phone kaliteli bir sistem ancak 3-4 senesi daha var göze girmesi için o yüzden şuanki tercihin Androidden yana olması gerek şu süreçte WP pek akıl karı değil

2. aschil

aschil Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Şu kelime bile bir cok şeyi açıklığa kavuşturuyor.

IOS androidde olmayan yenilik yapamazsa wp de hizlanmazsa (ki ati alan uskudari coktan gecti) android ileriki yillarda (5-6 yil) rakipkiz hale gelecek.sebebi ise yeniliklerini bozmadan katlanarak buyumesi.

Note 2' den tapatalk aracılığıyla.

3. kpln04

kpln04 Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ios ve android wpye göre eski bu uygulama çokluğunu açıklarda şimdi wpde 2 yıllık sistem 2007-8 teknolojisi ile şuan ki birmi? fullhd ekranlar 8 çekirdekli işlemciler piyasada dolaşıyor ee bi zahmet nokia ile mste elini çabuk tutsun güncelleme vs konusunda app store ve play store da ne ararsan var elbetteki geliştiriciler wpye yönelecek gelip bizim markete yönelecek değiller ya :)

pcde windows kullanıyoruz neden çünkü yapılabileceklerin sınırı yok ama wp öyle mi değil android öyle ama

4. efeyusuf26

efeyusuf26 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ulan tel den soğuttunuz beni yav lumıa 620 alacaktım sızce almalı mıyım

5. ahmetnazim

ahmetnazim Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lumia 520 al bence, 1000 lira civarına çıkabilirsen android alırsın. WP alt segment, Android orta üst segmentte tercih et.

6. The_Efekentli

The_Efekentli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

wp 8 için uygulama kaldırma yok yazmışsın ama var

http://www.windowsphone.com/tr-tr/how-to/wp8/apps/delete-or-reinstall-apps

7. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Ben senin niye bu mesajı yolladığını anlamadım. Hem diyorsun Wp8 mi android mi; hem de diyorsun windows phone çok hızlı gelişiyor, androidin uygulamaları dandik. E sen kararını vermişsin zaten! Ama ben yine de iki işletim sistemi ve üreticilerinin birbirine karşı üstünlüklerinden bahsedeyim:

Birkere androidin mağazası virüslü ve çok gereksiz uygulamalar bulunabilir. Ancak bunların yanında iyi uygulama sayısı WP'u katlar. Birisi yazmış 1 milyar uygulama var 600 milyonu çöp diye. DOĞRU! Ancak geriye kalan 400 milyon müthiş yüksek bir sayı. Bu sayı WP'u birçok kez katlar. Oyun oynayacaksan ve iphone istemediğine eminsen android tercih etmelisin. Önceliğin müzik ise HTC; Fotoğraf ve video çekmek ise Samsung ; Ekran görüntüsü ise LG diyebilirim. 1 GB< Ram ile adreno 330 ve ya 320 grafik işlemcili bir android oyun performansı için yeterli olacaktır. ( Bu özelliklerdeki teller zaten güçlü işlemci de içerir.)

WP'nun değerlendirmesi ise şöyle: Tabiiki son çıktığı için en hızlı o gelişecek. uygulama mağazası 10 iken 12 olması %20 eder. Ama androidin 100 000 iken 100 200 olması %0.2 eder. Yani sayısal olarak WP hızlı geliştiği çıkar ortaya. WP uygulama olarak çok geride. Facebook uygulaması yok! Facebook uygulaması var ama microsoft tarafından yapılmış. Facebook tarafından değil. Bu da uygulamada fonksiyon eksiklerini beraberinde getiriyor. Uygulamalar yerine webte siteleri ziyaret etmeyi düşünebilirsin. İnternet sitesi yapanlar bilir. Çoğu site İnternet Explorer 'a göre dizayn edilir. Bu da WP hanesine bir artı demek. Bazı arkadaşlar karelerden şikayet etmiş. Duvar kağıdından şikayet etmiş. Bu telefona karar verenin vereceği tercih. Arayüzü zevkine kalmış. Bana kalırsa hiçbir sorunu yok. Çoğu WP kullanıcısı androide göre daha stabil diyor. Efektleri çok hoş ve akıcı. Neredeyse ios ile yarışır. Senin için önemli uygulamaların olup olmadığını WP nun internet sitesinden kontrol edebilirsin. Yorumları da okumayı ihmal etme. WP alacaksan L820 den aşağıya düşme. 1GB ram önemli. Yoksa mağazadaki uygulamaların yarısı telefonda gözükmüyor. Nokia'yı tercih et. Nokia'nın dayanacak son dalı WP olduğu için arkasına düşmek zorunda. HTC'nin öyle bir zorunluluğu yok. Nokia'nın navigasyon özelliği ise HER telefondan üstündür. Offline maps içerir.

8. aschil

aschil Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    At mı eşek mi olsa konunun başlığı daha yerinde olur.

ANDROID

9. efeyusuf26

efeyusuf26 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ewet doru soluyosun androıd eşek wp de at olurdu
    değil mi :devil2:

10. orcnd

orcnd Dekan

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    48
    android bir linux dağıtımı, wp8 ise eski java telefonlardan biraz daha iyi. android ile yapabileceğin wp8 ile yapamayacağın o kadar çok şey var ki buraya yazmak saatlerimi alır.

nokia'nın kalitesine diyeceğim bir şey yok haklarını vermek lazım kaliteli malzeme ve işçilik kullanıyorlar. fakat akıllı telefon parası verip uygulama ve güncelleme çıkmasını beklemek pek mantıklı değil.

11. Vine fonemeni

Vine fonemeni Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    android daha iyi daha çok oyunları var :biggrin:

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Kardeş sana bir fikir vereyim bende 520 war ama bir eksiklik hissediyorum ama tarifi olmayan bir eksiklik nasıl ama androit telefonda daha bir hoş esikliğimi dolduruyor menüsü ile olsun playstor mazasıyla olsun bir hoş ama wp nerde bilgisayardaki çoğu şeyleri yapıyorum hele internete gezintisi mütiş hiç kasma donma yok sana Kalmış Ama LUMİA WP.:)

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

:wink:sony experia z diyen yok mu ??

14. Uakbacakcom

Uakbacakcom Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kamera uygulamaları kamera gece çekimi çift flaş sağlam kasa pureview + carl zeiss kamera yeterince oyun ücretsiz navigasyon = Nokia Lumia 925 ya da 920

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Kardeşim, burda bazıları windows phone hakkında uygulama kaldıramıyorsun falan demiş, parmağını sola itip yan sekmeden kaldırmayı denememiş. Öyle menüsü olduğunu bile şuan benden duydu. Kendim iphone5 alacaktım. Ama herkeste var diye tercih etmedim. S4 kullanıyordum bir süre sonra frapsların yükseldiğini farkettim. Android tam bir fraps makinası. Tercih edeceksen 2. el temiz bir iphone4s tercih edebilirsin. Çok iyi stabil. Ama eğer farklı olayım. Arkadaşlarım bune bune desin, iphone5 ile stabilite konusunda yarışsın. Uygulama doncak olsa bile donmayı beklemeyip masaüstüne atsın, direk 925 ve üstünü tercih et. Kendim 925'i tercih ettim. Evet uygulama yok fazla. Ama burda bi arkadaş çok mantıklı yorum yapmış. 1 milyar uygulamanın en az 4 de 3'ü boş. En ihtiyacın olacak şeyler Windows Phone'da. Hem şuan çok emin adımlarla ilerliyor. Google'nin yapmış olduğu grafik'e göz atarsan. Çok memnunum ihtiyacım olan tüm uygulamalar mevcut. He birde o yine iphone 4 donmuyor diyen arkadaşın yine salladığını fark ediyorum. İos7 düşmanı iphone4 istersen dene ve gör. İphone 4 alcağına blackberry al daha az sinirlenirsin :) Herneyse ben android'i kesinlikle tavsiye etmem. Belli süre sonra frapslar başlıyor. Alacaksan İphone4s+ veya Lumia925+ alıcaksın. 925 için 200 liracık daha zorla bütçeni ama yok dersen, 920 de alabilirsin arada tasarım farkı hariç pek bir değişiklik yok. Ama 925'i tasarımı yüzünden direk al derim. Herneyse karar senin.... Bu arada HTC windowsphone hiç bulaşma derim, nokiayı satın aldıktan sonra windowsphone daha bir üstlerine düştüler. Çoğu uygulama Nokia cihazlara göre diyebilirim dostum. WP seçiceksen bu NOKİA olsun.

16. tashi 107

tashi 107 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence s4 zoom iyi olabilir

17. WienWarrior

WienWarrior Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Oyun filan oynarım diyorsan android,ancak sen daha çok webte dolaşırım müzik dinlerim kamera vs. demişsin o zaman Windows phone 8 al derim ben

18. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    hiç android kullanmadıysan android seni kanser eder google play'in halini gördükçe kahrolursun en azından çocuğunun yanında yorumları okuyamazsın çocuk bu ne demek? diye sordukça cevap veremiceğin yorumlar var windows phone daha iyi.

19. Uakbacakcom

Uakbacakcom Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Windows 8 tabiki Dandroide bakma bile

20. falcon291

falcon291 Profesör

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Bu başlık altına yazılan tüm mesajları ilk günden son güne kadar okuyan birisi şunu açıkcası anlar:

Apple ayrı bir dünya ama hala en iyisi. Avantajı iyi olması ve yazılım desteği, dezavantajı pahalı olması. Ama seçenek sayısı az.
    Android iyiydi hala iyi gibi ama sıkıntısı şu Android'in biraz Vahşi BAtı gibi... Telefon ile uğraşmak isteyen kullanıcılar için iyi, ama işimi sorunsuz göreyim, telefonu da zaten fazla kurcalamayacağım diyorsan bence gidilecek yol değil. Vahşi Batı'nın iyi yönleri çok, ama kötü yönleri de çok.
    Windows Phone ise yükselen bir değer gibi duruyor, hala uygulama eksiği var ama bu eksik belli başlı uygulamalarda çok azalmış. iPhone'nun iyi yönlerini alıp, fiyatını kısarak çok iyi bir alternatif olmuş. Buna ek olarak Nokia kalitesi de bir +. Evet telefon biraz daha ağır, biraz daha kalın, ama bu daha ergonomik sanki ve kesinlikle daha dayanıklı... Şu an benim için doğru tercih, ama telefonla uğraşacağım gencim ben diyorsan birşey diyemem.

Nokia Lumia 620 kullanıyorum. 1 sene oldu ve memnunum. Şu ana kadar hiçbir falsosunu görmedim.

Sayfayı Paylaş