windows pcye mac os kurmak

Bu konuyu okuyanlar

alikemal580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
radyo ve televizyon programcılı okuyorum
leptop pcmi mac os yapsam daha rahat montaj yapabilirmiyim imovide???
daha iyi bir pc alacak durumum yok. sadece derslerimde video düzenlerken kullanmak için mac os yapsam (sadece video düzenlemek için) daha verimli çalışır mı windowstan. ve donma kasma yaşarmıyım mac os ta

pcmin özellikleri
i3 2330m cpu 2.20
500 gb hard disk
500 gb ssd yeni takacam
1gb nvıdia geforce 410m ekran kartı

bu özellikte iyi çalışırsa benim için çok güzel olur
şimdiden teşekkür ederim..

Son düzenleyen moderatör:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mac ox kursan bile çok randıman alamazsın..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Düzensiz çalışıyor o yüzden randıman alamazsın kurulum yaparkende sıkıntı çıkarıyor ayarları değiştire değiştire deneme yanılma yöntemiyle yükleme yapılıyor..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Mesut Güneri gibiysen notebook'u kırarsın ...
computer-fire.gif

mahmuterdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
daha iyi bir pc alacak durumum yok. sadece derslerimde video düzenlerken kullanmak için mac os yapsam (sadece video düzenlemek için) daha verimli çalışır mı windowstan. ve donma kasma yaşarmıyım mac os ta

pcmin özellikleri
i3 2330m cpu 2.20
500 gb hard disk
500 gb ssd yeni takacam

Mac OS X kurabilmen icin hackintosh basligi adi altında arama yapmalisin hatta osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu adresinden bu konu ilgili her turlu destegi alabilirsin fakat mac harici bir paye kuracağın herhangi bir Mac OS sürümünden hiç bir randıman alamazsın bu yüzden Mac OS kurmayı düşünme, kallandigin pc'de ki isletim sistemini düşürerek kendi pcnin randimanini arttırabilirsin benim sana tavsiyem bu yonde..

alikemal580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mac OS X kurabilmen icin hackintosh basligi adi altında arama yapmalisin hatta osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu adresinden bu konu ilgili her turlu destegi alabilirsin fakat mac harici bir paye kuracağın herhangi bir Mac OS sürümünden hiç bir randıman alamazsın bu yüzden Mac OS kurmayı düşünme, kallandigin pc'de ki isletim sistemini düşürerek kendi pcnin randimanini arttırabilirsin benim sana tavsiyem bu yonde..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim mac yapma sebebim windowsta olmayan final cut pro programını kullanmak çünkü o programdan eğitim görüyoruz. Teşekkür ederim

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o pc 10 sl x64 ile canavar olur hem macbook karşılığı varsa os x kurabilir youtube'ta araması gerek...
Fotoğraf-0012.jpg
Fotoğraf-0010.jpg

8.1'den son görüntüsü 10 sl x64 var bunda huysuz teyze kullanıyor xp fanı ama bunada alıştı xp'de virüs manyağı olurdu notebook...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398

pcmin özellikleri
i3 2330m cpu 2.20
500 gb hard disk
500 gb ssd yeni takacam

Alttaki adresi incele en azından elindeki sistem sürücülerin yada donanımın yeter mi yetmez mi anlarsın (=

İşte Burası

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
adi altında arama yapmalisin hatta osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu adresinden bu konu ilgili her turlu destegi alabilirsin fakat mac harici bir paye kuracağın herhangi bir Mac OS sürümünden hiç bir randıman alamazsın bu yüzden Mac OS kurmayı düşünme, kallandigin pc'de ki isletim sistemini d

pcmin özellikleri
i3 2330m cpu 2.20
500 gb hard disk
500 gb ssd yeni takacam

Lenovo V570 felan mı? Öyle ise UEFI olarak kurun.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kurarsın ama laptoplarda sıkıntı daha da büyük. Öncelikle nvidia olanı iptal ederek kullanabilirsin. Benim eski sattığım masaüstünde q8400 işlemci asus yarı ddr3 anakartı vardı. Onda bile performans baya iyiydi. Sanki ssd var gibi çalışıyordu. High sierra yüklüydü. ??

alikemal580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kurarsın ama laptoplarda sıkıntı daha da büyük. Öncelikle nvidia olanı iptal ederek kullanabilirsin. Benim eski sattığım masaüstünde q8400 işlemci asus yarı ddr3 anakartı vardı. Onda bile performans baya iyiydi. Sanki ssd var gibi çalışıyordu. High sierra yüklüydü. ??
ben çok uğraştım sierra ve hingsierrada performans alamadım. Ekran kartimi da tanitamadim. Ama mojarve de pc hızlıydı ama ekran kartını tanitamadim bende pes ettim

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Düzgün port edemediler. Bir sürü problem çıkıyor. Ben de bir kaç kere denedim. Ama en güzeli Linux.
Uygun kextleri bulamazsanız ya da uyumlu değilse hackintosh kurmak zaten mantıksız. Ama bazı pclerde herşey tık diye oturuyor. Onlar çok stabil oluyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Çözüm tabii ki:

Hackintosh pek de önermem, Linux kullanın en iyisi.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sürücü problemleri çıkıyor bazı cihazlarda bende 15st pavilion serisi var sıkıntılı ne yazık ki kullanamadım. Alternatif bir şeyler bakıyorsanız linux dağıtımlarını tavsiye ederim.