Windows Mobile İşletim Sistemi İle İlgili Beklentileriniz

Bu konuyu okuyanlar

uguraydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba bunfan önceki wp işletim sistemlerinde ciddi bir uygulama açığı gördüm çoğu uygulama bu plartformda yok ama wp 10 ıle bu aşılar bilirse stabil çalışma konusunda ios ıle yarışabileceğini düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
O Tren çoktan dır kaçtı.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Kapanmasını bekliyorum... MS bile pişman olmuştur... :p:D:rolleyes:

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Stabilite de wm çok iyi burada Microsoft üzerine düşeni ziyadesiyle yapmış fakat Microsoft pazara karizmatik bir ürün veremiyor ve pazar payını arttıramıyor ve dolayısıyla geliştiriciler uygulama geliştirmeye pek yanaşmıyor karizmatik cihazdan kastın şu bir lumia ya çok uçuk özelliklere sahip yada tam bir çöp yanı bir turkcell t50 değil.

uguraydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence 950 XL ile bu karizmatik ürün olayı ıcıne girdiler ama asıl patlamayı bundan sonra cıkarıcakları amiral gemisinde bekliyorum

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Şu win10 güncellemesini biran önce yayınlasın da başka beklentim yok

HoZaN Çelepkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence gözden gecirilip köklü bi düzenlemeden sonra kullanılabilecek en iyi işletim sistemi

elinoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Wp'nin gelişmesi için ilk önce o alana biraz geliştirici lazım. Geliştiriciler o alana yönelmedikçe oradan bir şey olmaz. İster Wp 10 gelsin ister Wp başka bir şey geliştiricileri teşvik edip oraya çekmesi gerek. Bir telefonu telefon yapan şey uygulamalarıdır. Bundan dolayı Wp 10'da ne kadar kaliteli uygulama o kadar fazla müşteri. Stabilite konusunda ise düşüncem şu wp 10'nunda stabilitesi android gibi olur bence. İos'a yetişmek mümkün değil.

ahmetaksoy1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 Mobile ile ilgili beklentim HP Elite X3 gibi telefonların gelişmesi sonucu tüketicilerin ayrı ayrı telefon, tablet, giriş seviyesi notebook almaktan kurtulması. Sadece web'de gezinmek için bilgisayar alanlar var. Kullanıcıların bir kısmı telefon ile her işini halledebilecek seviyede teknolojiyi kullanıyorlar. Bazıları büyük ekran istediği için tablet tercih ediyor. Ancak telefon ve tabletler bilgisayar vazifesini yeterince göremiyorlar. Ayrıca fiziksel klavye ve fare dokunmatiğe göre işlemleri daha hızlı yapmanızı sağlıyor. Ben şu anda Lumia 930, Ipad Mini ve Surface Book sahibiyim. Hepsini de yerine göre kullanıyorum ve memnunum. Ancak neden her cihaza ayrı ayrı ücret ödemek zorunda kalalım? Continuum teknolojisi bu noktada devreye giriyor. Telefonun gücünden faydalanarak büyük ekranda uygulamayı çalıştırıyorsunuz. Böylece işlemci, bellek, anakart ve diğer bileşenlere ek ücret vermek zorunda kalmıyorsunuz. Sadece ekran, batarya ve diğer bileşenlerden oluşan bir cihaz ekstra hafiflik de sunacaktır. Benim beklentim bu konsepte uygun telefon ve tabletlerin bir arada kampanyalı uygun fiyata satılması. Telefonunuzu yenilemek istediğiniz zaman tablet sizin ihtiyacınızı karşılamaya devam edecek. Hem tableti çok ucuza almış olacaksınız hem de tableti yenileme maliyetinden kurtulacaksınız. Ayrıca maliyet azaltmak iş dünyasında bu cihazlara talepin artmasına sebep olacaktır. Çalışanlara sadece telefon verip iş yerinde bulunan monitör, klavye ve fare ile çalışmaları sağlanacak. Ayrıca bilgisayar sadece o çalışana özel olmuş olacak. Geleneksel bilgisayar programlarını (Win32) çalıştırma HP Elite X3'de sanallaştırma ile sağlanmış. İleride x86 işlemci telefon modelleri gelerek bu problemi kısmen çözse de şu an beklenen önemli bir yenilik ARM işlemcilerde bu programların çalışabilecek olması.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Kendi işletim sistemi için ayrıcalıklı uygulamalar geliştirmeli tıpkı "sadece app store'da" gibi. Microsoft kendi yazılımlarını ios ve androide daha önce veriyor.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
wp için yolun sonu geldi... ;) satışlar bile net şekillde gösteriyor... :)

angelshare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir beklentim yok hatta işime geliyor uygulama azlığı piyasa fiyatı çok düşük olduğu için anne ye babaya babaanneye alıp vermek çok makul uygulama diye takılan insanlar sayesinde çok ucuza alabiliyoruz daha gecen 120 tl 530 aldım

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Bir beklentim yok hatta işime geliyor uygulama azlığı piyasa fiyatı çok düşük olduğu için anne ye babaya babaanneye alıp vermek çok makul uygulama diye takılan insanlar sayesinde çok ucuza alabiliyoruz daha gecen 120 tl 530 aldım
120TL 2. el mi? 0 mı? TURKCELL TV+ uygulaması var mı?

angelshare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2.el sıfır piyasa yüksek olur tabi alan uygulama yok diye satınca sattıkları kişide genelde ya almak istemiyor yada çok ucuza alıyor turkcell tv varmı bilmiyorum anneme aldım alo alo yetiyor ona kendime de 1320 aldım 250 tl ye

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Vala benim çok falza beklentim vardı WP den ama beklenen olmadı malesef cidden çok şey bekliyodum :D

uguraydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benım hala umudum var 2 yıl ıcınde wp ısletım sıstemının yukselısını ızleyecegız gıbımr gelıyor

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
wp bitmiştir... satışlar bile bunu kanıtlar... ms itiraf edemiyor...

ahmetaksoy1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows bitmeden Windows Mobile da bitmez. Aynı çekirdeği kullanıyorlar, masaüstünde çalışan üniversal uygulama tablette de sorunsuzca çalışıyor. Yazılımcıların sadece telefona göre arayüzü düzenlemesi kalıyor. Telefon pazarında daralma yaşansa da tablet pazarında Windows tarafında artış sürüyor. Surface tabletler için de bitecek gibi söylentiler çıkmıştı. Microsoft ısrarla markanın arkasında durdu. Şu anda Surface Tabletler piyasaya yön veren marka haline geldi. Taklit etmeyen firma kalmadı. Buna Apple dahil. Şimdi her markaya Pro takısı takmaya başladılar. Surface Pro 1,2 kullandım. Şu anda Surface Book kullanıyorum. Oldukça memnunum. Telefon satışında azalma Windows 10'un tam olarak çıkmamış olmasından ve yeni telefonların geç gelmiş olmasından da kaynaklanıyor. Surface tabletler gibi etkileyici bir telefon piyasaya sürerlerse ve markanın arkasında dururlarsa telefonları ilgi görmeye başlayacaktır. Bir kaç sene içerisinde Windows 10 oturdukça ve Islandwood (Ios) köprüsü gelişip talep görmeye başlayınca bu telefonların satılmaması için bir neden kalmayacak. Daha önce bahsettiğim gibi tablet ve ya giriş seviyesi notebook telefonun uzantısı olarak satılacak. Mobile Extender olarak geçiyor. Tablet almak isteyene dolaylı yoldan telefon satmış olacaklar. O nedenle pazarda daralma olsa da bitmesi kolay kolay söz konusu değil. Blackberry ve Nokia ile karıştırmayın. Blackberry Os ve Symbian çağın çok gerisinde işletim sistemleriydi. Windows 10 ise yeterli işlevselliği sunuyor. Sadece firmaların uygulamalarını getirmesi gerekiyor. Microsoft Islandwood gibi bir köprü sunuyorken Ios uygulamaları çok kolay Windows tarafına getiriliyorsa bu eksiklik de kapanacak gibi gözüküyor. Örneğin Facebook'un getirdiği Instagram uygulaması Ios uygulamasına çok benziyor ve yeterli işlevselliği sunuyor. Kullanıcı için önemli olan işlevsellik.

Son düzenleme:

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
wp için yolun sonu 2014 yılında gelmişti... hala bitmedi sananlar var ya...

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bence pek belli olmaz .

ahmetaksoy1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wp için yolun sonu 2014 yılında gelmişti... hala bitmedi sananlar var ya...
Evet WP yani Windows Phone işletim sistemi desteği 11 Kasım 2017'de sona eriyor.

Burada konuştuğumuz Windows Mobile. Windows 10 Mobile yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı kolay kolay bitmez. Hiç telefon satılmasa bile tabletlerde Windows Mobile yer alacaktır. Çünkü Arm işlemcilerde Win32 programlarının sandbox (kapalı kutu) şeklinde çalışması bekleniyor. Bu da bir çok kullanıcı için tercih sebebi olacaktır. Telefonları ise diğer cihazlara Continuum sayesinde diğer cihazlara bağlayabileceğimiz için mobil bilgisayar vazifesi görecek. O yüzden telefon satışlarında Continuum sistemi oturduktan sonra gelişmeler bekliyorum.

uguraydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bakalım 21 Martta apple mıcrosofta nasıl bır cevap vericek

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Stabilite de wm çok iyi burada Microsoft üzerine düşeni ziyadesiyle yapmış fakat Microsoft pazara karizmatik bir ürün veremiyor ve pazar payını arttıramıyor ve dolayısıyla geliştiriciler uygulama geliştirmeye pek yanaşmıyor karizmatik cihazdan kastın şu bir lumia ya çok uçuk özelliklere sahip yada tam bir çöp yanı bir turkcell t50 değil.

Karizmatik derken aslında arayüz biraz jan-jan'lı ve gösterişli olsa keşke. Siyah ekran yalın hali ile biraz itici geliyor.

Ayrıca Microsoft Win10 mobile olan telefonların üretimi için üreticilere lisans vermeli

Ayrıca uygulama geliştiriclere platformu açıp teşvik etmeli..

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Windows bitmeden Windows Mobile da bitmez. Aynı çekirdeği kullanıyorlar, masaüstünde çalışan üniversal uygulama tablette de sorunsuzca çalışıyor. Yazılımcıların sadece telefona göre arayüzü düzenlemesi kalıyor. Telefon pazarında daralma yaşansa da tablet pazarında Windows tarafında artış sürüyor. Surface tabletler için de bitecek gibi söylentiler çıkmıştı. Microsoft ısrarla markanın arkasında durdu. Şu anda Surface Tabletler piyasaya yön veren marka haline geldi. Taklit etmeyen firma kalmadı. Buna Apple dahil. Şimdi her markaya Pro takısı takmaya başladılar. Surface Pro 1,2 kullandım. Şu anda Surface Book kullanıyorum. Oldukça memnunum. Telefon satışında azalma Windows 10'un tam olarak çıkmamış olmasından ve yeni telefonların geç gelmiş olmasından da kaynaklanıyor. Surface tabletler gibi etkileyici bir telefon piyasaya sürerlerse ve markanın arkasında dururlarsa telefonları ilgi görmeye başlayacaktır. Bir kaç sene içerisinde Windows 10 oturdukça ve Islandwood (Ios) köprüsü gelişip talep görmeye başlayınca bu telefonların satılmaması için bir neden kalmayacak. Daha önce bahsettiğim gibi tablet ve ya giriş seviyesi notebook telefonun uzantısı olarak satılacak. Mobile Extender olarak geçiyor. Tablet almak isteyene dolaylı yoldan telefon satmış olacaklar. O nedenle pazarda daralma olsa da bitmesi kolay kolay söz konusu değil. Blackberry ve Nokia ile karıştırmayın. Blackberry Os ve Symbian çağın çok gerisinde işletim sistemleriydi. Windows 10 ise yeterli işlevselliği sunuyor. Sadece firmaların uygulamalarını getirmesi gerekiyor. Microsoft Islandwood gibi bir köprü sunuyorken Ios uygulamaları çok kolay Windows tarafına getiriliyorsa bu eksiklik de kapanacak gibi gözüküyor. Örneğin Facebook'un getirdiği Instagram uygulaması Ios uygulamasına çok benziyor ve yeterli işlevselliği sunuyor. Kullanıcı için önemli olan işlevsellik.

Microsoft Surface Studio diye bir bilgisayar çıkarmış, çok hoş bir şey, tam mimar, grafiker ve tasarımcılar için üretilmiş bilgisayar..

iohlmgzg23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rhaba bunfan önceki wp işletim sistemlerinde ciddi bir uygulama açığı gördüm çoğu uygulama bu plartformda yok ama wp 10 ıle bu aşılar bilirse stabil çalışma konusunda ios ıle yarışabileceğini düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Şu win10 güncellemesini biran önce yayınlasın da başka beklentim yok
Hangi modeli kullanıyorsun?Çünkü mağazadan indireceğin bir uygulama ile Win10 platformuna geçiş yapabilirsin.:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Artık geçti o işler maalesef inanın yaşamasını en çok isteyenlerden birisiyim ama sadece kar amacı güttüğü için olmadı.:(