Windows Mobile İşletim Sistemi İle İlgili Beklentileriniz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


the grudge

Profesör
Katılım
17 Eyl 2008
Mesajlar
1,151
Puanları
48
Konum
Neptune
wp için yolun sonu 2014 yılında gelmişti... hala bitmedi sananlar var ya...
 

ahmetaksoy1985

Üyecik
Katılım
14 Mar 2016
Mesajlar
3
Puanları
1
Konum
İstanbul
wp için yolun sonu 2014 yılında gelmişti... hala bitmedi sananlar var ya...
Evet WP yani Windows Phone işletim sistemi desteği 11 Kasım 2017'de sona eriyor.

Burada konuştuğumuz Windows Mobile. Windows 10 Mobile yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı kolay kolay bitmez. Hiç telefon satılmasa bile tabletlerde Windows Mobile yer alacaktır. Çünkü Arm işlemcilerde Win32 programlarının sandbox (kapalı kutu) şeklinde çalışması bekleniyor. Bu da bir çok kullanıcı için tercih sebebi olacaktır. Telefonları ise diğer cihazlara Continuum sayesinde diğer cihazlara bağlayabileceğimiz için mobil bilgisayar vazifesi görecek. O yüzden telefon satışlarında Continuum sistemi oturduktan sonra gelişmeler bekliyorum.
 

serdarski

Üyecik
Katılım
2 Şub 2012
Mesajlar
74
Puanları
8
Stabilite de wm çok iyi burada Microsoft üzerine düşeni ziyadesiyle yapmış fakat Microsoft pazara karizmatik bir ürün veremiyor ve pazar payını arttıramıyor ve dolayısıyla geliştiriciler uygulama geliştirmeye pek yanaşmıyor karizmatik cihazdan kastın şu bir lumia ya çok uçuk özelliklere sahip yada tam bir çöp yanı bir turkcell t50 değil.
Karizmatik derken aslında arayüz biraz jan-jan'lı ve gösterişli olsa keşke. Siyah ekran yalın hali ile biraz itici geliyor.

Ayrıca Microsoft Win10 mobile olan telefonların üretimi için üreticilere lisans vermeli

Ayrıca uygulama geliştiriclere platformu açıp teşvik etmeli..
 

serdarski

Üyecik
Katılım
2 Şub 2012
Mesajlar
74
Puanları
8
Windows bitmeden Windows Mobile da bitmez. Aynı çekirdeği kullanıyorlar, masaüstünde çalışan üniversal uygulama tablette de sorunsuzca çalışıyor. Yazılımcıların sadece telefona göre arayüzü düzenlemesi kalıyor. Telefon pazarında daralma yaşansa da tablet pazarında Windows tarafında artış sürüyor. Surface tabletler için de bitecek gibi söylentiler çıkmıştı. Microsoft ısrarla markanın arkasında durdu. Şu anda Surface Tabletler piyasaya yön veren marka haline geldi. Taklit etmeyen firma kalmadı. Buna Apple dahil. Şimdi her markaya Pro takısı takmaya başladılar. Surface Pro 1,2 kullandım. Şu anda Surface Book kullanıyorum. Oldukça memnunum. Telefon satışında azalma Windows 10'un tam olarak çıkmamış olmasından ve yeni telefonların geç gelmiş olmasından da kaynaklanıyor. Surface tabletler gibi etkileyici bir telefon piyasaya sürerlerse ve markanın arkasında dururlarsa telefonları ilgi görmeye başlayacaktır. Bir kaç sene içerisinde Windows 10 oturdukça ve Islandwood (Ios) köprüsü gelişip talep görmeye başlayınca bu telefonların satılmaması için bir neden kalmayacak. Daha önce bahsettiğim gibi tablet ve ya giriş seviyesi notebook telefonun uzantısı olarak satılacak. Mobile Extender olarak geçiyor. Tablet almak isteyene dolaylı yoldan telefon satmış olacaklar. O nedenle pazarda daralma olsa da bitmesi kolay kolay söz konusu değil. Blackberry ve Nokia ile karıştırmayın. Blackberry Os ve Symbian çağın çok gerisinde işletim sistemleriydi. Windows 10 ise yeterli işlevselliği sunuyor. Sadece firmaların uygulamalarını getirmesi gerekiyor. Microsoft Islandwood gibi bir köprü sunuyorken Ios uygulamaları çok kolay Windows tarafına getiriliyorsa bu eksiklik de kapanacak gibi gözüküyor. Örneğin Facebook'un getirdiği Instagram uygulaması Ios uygulamasına çok benziyor ve yeterli işlevselliği sunuyor. Kullanıcı için önemli olan işlevsellik.
Microsoft Surface Studio diye bir bilgisayar çıkarmış, çok hoş bir şey, tam mimar, grafiker ve tasarımcılar için üretilmiş bilgisayar..
 

iohlmgzg23

Üyecik
Katılım
30 Mar 2017
Mesajlar
2
Puanları
1
Konum
safd
rhaba bunfan önceki wp işletim sistemlerinde ciddi bir uygulama açığı gördüm çoğu uygulama bu plartformda yok ama wp 10 ıle bu aşılar bilirse stabil çalışma konusunda ios ıle yarışabileceğini düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?
 

_FAUST_

Dekan
Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6,449
Puanları
113
Konum
k.maraş
Şu win10 güncellemesini biran önce yayınlasın da başka beklentim yok
Hangi modeli kullanıyorsun?Çünkü mağazadan indireceğin bir uygulama ile Win10 platformuna geçiş yapabilirsin.:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Artık geçti o işler maalesef inanın yaşamasını en çok isteyenlerden birisiyim ama sadece kar amacı güttüğü için olmadı.:(
 
Üst
stat counter