Windows Mobile 10 Güncellemesi Geldi

Bu konuyu okuyanlar

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Ha geldi, gelecek, gelmedi, teneşirlere gelesice Microsoft, Lumia pişmanlıktır, yok la Lumia candır, ekmeğe zam geldi falan derken nihayet resmi olarak Windows Mobile 10 güncellemesi yayınlanmaya başladı.

Her zaman olduğu gibi güncellemeler yine dalga dalga geliyor. Ama dalgaların nerelere vuracağı belli değil tabi. Kimisi indirmeye başlamış, kimisinde henüz güncelleme görünmüyor, kimisi de "yükseltme için cihazınız uygun değil" mesajıyla kafaya yemek üzere...

Henüz Microsoft güncelleme sayfası güncellenmiş değil. (Güncelception :p ) Fakat etrafımda windows mobile kullanan 4 kişiden 2'sine güncelleme geldi ve şu an indiriyorlar. Ben de Lumia 735'imle "Güncellemeleri Denetle" butonuna sürekli basarak ekran camını delmeye çalışıyorum. Haydi hayırlı olsun.

1,40 GB'lık bir güncelleme dosyası iniyor, yer açın.

İlk dalgada güncelleme alacak telefonlar:

• Lumia 1520
  • Lumia 930
  • Lumia 640
  • Lumia 640XL
  • Lumia 735
  • Lumia 730
  • Lumia 830
  • Lumia 532
  • Lumia 535
  • Lumia 540
  • Lumia 635
  • Lumia 636
  • Lumia 638
  • Lumia 430
  • Lumia 435
  • BLU Win HD w510u
  • BLU Win HD LTE x150q
  • MCJ Madosma Q501

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Android,iOS uygulamaları portlanacaktı ne oldu o iş? Yalan oldu galiba.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
O işe ben pek inanmamıştım zaten.
Portlamaktan ziyade, geliştiricilere yönelik bir çok kolaylık sağlanacağı yönünde söylentiler var.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Eeey ms, 920 güncelleme alcak de sonra verme emi.
Ben yine de aleti şarja takıp kontrol edeyim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Nasıl yani ilk nesil modellere gelmeyecek mi win10 ?
Araştırdım da çoğu cihaza yollayacakmış. Şimdilik belirtilen cihazlara verilecekmiş kısa zaman içinde belirtilmeyen modeller de alacakmış.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
bir yıldız mı doğuyor?

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Lumia 735 telefonumu yükseltmiş bulunuyorum. Yükseltmeden sonra bir güncelleme daha geldi, onu da yükledim. Üstüne bir de hard reset attım, kaymak oldu.

Neler değişmiş?
Yeni geçiş efektleri falan var. Canlı kutucuk hareketleri iyileştirilmiş. Kamera açılışı jet hızında olmuş ki en çok buna sevindim. Arama ekranını beğenmedim, eskisi daha güzeldi. Edge tarayıcı fena durmuyor. İkinci ekranda, ayarlarda falan değişiklikler var.

İlk izlenimlerime göre 8.1'e göre eccük daha hızlı ve stabil olmuş diyebilirim şimdilik. İlerleyen zamanlar neler görürüz bilemem. Şimdilik olmuş gibi.

Telefonu güncelleme listesinde olup da denetimlerde güncelleme göremeyenler UpgradeAdvisor'u yüklesinler telefona.

Sorusu olan varsa buyursun. Canım istedikçe cevaplarım :D