Windows Kurulmuş Bir NoteBook Nasıl Free DoS a gere döner

Bu konuyu okuyanlar

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allah rızası İçin yardım edin 2 gündür bunalıma girdim kafayı yiyeceğim artık...

2 gün Önce Monster Abra A5 V11.1 Aldım
Canavar gibi bilgisayar fakat Free Dos olarak aldım windows a 400 tl vermek aptallık dediler yaptırmadım...

Konuya geleyim,bir tanıdığım vasıtası ile Windows 10 kurduk fakat başıma gelmeyen kalmadı.

Mouse Acayip kasıyor anlık takılmlar oluyor
Çok ağır ve sürekli yanıt vermiyor hatası
Chrome da video izlerken takılma ve yavaş çalışması.
Mouse sağ tuşuna tıklayınca dönen maci şey 5 dk dönüyor yada donuyor.
Bilgisayar geç açılıp geç kapanıyor
Tüm driverları yükledim fakat böyle canavar bilgisyara ufacık bir oyun yükledim çok acayip kasıyor

Pc özelliklerm İ7 7700HQ
2.8 > 3.8 ghz
8 GB DDR4 Ram 2400 MHZ
4 GB GTX 1050
1TB HDD
Bu özelliklere sahip bilgisayarda ufacık oyunda ölümünde kasması beni yıprattı bilgisayarı fanları açım öax derce herşeyi performan mosu yaptım halen aynı hatta daha kötü oldu.

Yalvarırıö yardım edin tekrar nasıl free dos yaparım ilk defa bilgisyasr aldım başıma gelmeyen kalmadı servise ver demeyin kargo ile aldım türkiyenin öbür ucundayım

Nasıl free dos yaparım ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Lütfen Yardım edin
Allah Rızası İçin

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windows on dvd in sağlam bir yerden edinmem gerek, belki de windows 10 hatalıdır. windowsu nereden , nasıl yükledin biraz açıklar mıısın ?

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
windows on dvd in sağlam bir yerden edinmem gerek, belki de windows 10 hatalıdır. windowsu nereden , nasıl yükledin biraz açıklar mıısın ?

DVD temin edemem CD girişi yok ayrıca bu tür şeylerden pek anlamıyorum Tekrar Nasıl Dree Dos Yaparım Bir bilgiz varmı

Bir tanıdık vasıtasıyla bilgisayarında win 10 imajı varmış taktı direk laptopnuma bios fslan hiç açmadık yüklenmesi güncellemeleri b yedi bitirdi ölsüm çok uzun sürdü ama youtube da kime baksam microsoft sitesinden insirip bios üzerinden kurmuş ...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
acele etme ve sakin ol , sana demek istediğim windows 10 iso dosyan hatalı olabilir! başka bir siteden başka bir iso dosyası yükle ve yeniden temiz format atarak bir kez daha dene. eğer format atmayı biliyorsan hangisini istersen onu rahatçana kurarsın. linux işletim sistemi nasıl kurulur diye video arat ve izle , hatta tele yükle adım adım uygula :) ama windows 10 olmadan o bilgisayarda oyunların hepsini nasıl oynayacaksın ?
tam da tahmin ettiğim gibi , imaj yüklemişsin , tabiiki olmaz .... o imaj senin bilgisayara uygun değil çünkü. sen temiz kurulum yapıp öyle imaj almalısın !

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bir tanıdık vasıtasıyla bilgisayarında win 10 imajı varmış taktı direk laptopnuma bios fslan hiç açmadık yüklenmesi güncellemeleri b yedi bitirdi ölsüm çok uzun sürdü
acele etme ve sakin ol , sana demek istediğim windows 10 iso dosyan hatalı olabilir! başka bir siteden başka bir iso dosyası yükle ve yeniden temiz format atarak bir kez daha dene. eğer format atmayı biliyorsan hangisini istersen onu rahatçana kurarsın. linux işletim sistemi nasıl kurulur diye video arat ve izle , hatta tele yükle adım adım uygula :) ama windows 10 olmadan o bilgisayarda oyunların hepsini nasıl oynayacaksın ?

Öncelikle Cevabınız İçin Çok teşekkür ederim
Format atmsyı bilmiyorum ve free dos yapma amacım Windowsu bios üzerinden temiz korsan olmicak orjinal şekilde yüklemek..
Linux ne demek bilmiyorum cahillimden ötürü özür dilerim daha önce kendime ait bilgisayarım olmadı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sana bir adres vereyim buradan win 10 pro indir ve kur :)

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bak senin laptopun dvd takılan yeri vardır bir kere , son model değil mi o laptop? olmalı yani ha gerçekten yoksa usb üzerinden kurmayı anlatacam.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
anladım demek ki yok , o zaman usb üzerinden yükleyeceğiz windows 10 u ... öncelikle win 10 iso dosyasını siz indirin ben de size uygun bir video bulmaya çalışacam inşAllah.

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
anladım demek ki yok , o zaman usb üzerinden yükleyeceğiz windows 10 u ... öncelikle win 10 iso dosyasını siz indirin ben de size uygun bir video bulmaya çalışacam inşAllah.
Teşekkür ederim Ancak Yarın Başlayabilirim Bu işleme az öncede dediğim gibi ; köyde yaşıyorum internet olan bir yer var oraya yarın gidebilirim
servise yolla baksınlar garantisi varken ver...

Türkiyenin Öbür Ucunda Bulunmaktayım Kargo İle Geldi Çok İşim Var ve tekrae gönderbilme imkanım yok
Bu arada bana nasıl tekrar free dos yapabiliceğimi söylermisiz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tamam ben de zaten anca yarına kadar bulurum :) bu arada @ConfickerBelasi üstad win 10 yükledik mi garanti dışı mı olur ki servise yolla dediniz?

freedos ya da linüx aynı windows 10 gibi format atarak olur. yine usb üzerinden format atmalısın.

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu arada bana nasıl tekrar free dos yapabi
tamam ben de zaten anca yarına kadar bulurum :) bu arada @ConfickerBelasi üstad win 10 yükledik mi garanti dışı mı olur ki servise yolla dediniz?

freedos ya da linüx aynı windows 10 gibi format atarak olur. yine usb üzerinden format atmalısın.

Bir daha Bilgisyar Alırsam Kurulu alıcam soğudum resmen hiç kullanma hevesim kalmadı ne berbat bir şey format atmayıda bilmiyorum of

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
çok kolay merak etme , öğrenmesi de eğlenceli ve tecrübe olur senin için :)

karahanYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Sizide gece gece meşgul ettim kusuruma bakmayın artık yarın hallediceğim ...

Tanrı seni korusun
God save you
God Keine Sie
Hüxa ptra Da
我看喔誒她
مينبمثوذكسك رينشتث سهبكصر

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
rica ederim , ALLAH hepimizi korusun.

rdrd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorulan soruya cevap verilmemiş bence. Vatandaş windows olan bilgisayarı tamamen nasıl freedos sistemine dönüştürürüm diye sormuyor mu?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Pc win 10 kaldırmıyor olabilir 7 ya da legacy bios desteklemiyorda 8.1 dene düzeldiyse senin win10'un hatalıdır kaba tabirle içine cin kaçmıştır...

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
hem tekrar frredos'a dönüp de ne yapacaksın?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Daha şimdi fark ettim konu yeni değilmiş üstte duruyor diye yeni sandım hortlatmışlar konuyu : D D D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nasıl kaldırmaz? bu kaldırıyor:
69287

hemde 2,5gb ramle 4gb vardı esasında 512mb ile 7 64bit te çalıştırdı...

rdrd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hem tekrar frredos'a dönüp de ne yapacaksın?

Çünkü win 8.1 yüklü bilgisayarım win 10'a yükselmiyor. Bu sorunu şöyle çözmeyi düşünüyorum: 1-) win 8.1'den tamamen kurtulmak yani eser kalmayacak. Bunun için freedos kurmalıyım. Şimdilik freedos versiyonu olarak ubuntu düşünüyorum. 2-) Freedos'u da USB Bellekten kuracağım. 3-) Artık kurtuldum diyelim. Şimdi bilgisayarımda freedos varken USB Bellekten win 10 kuracağım. NASIL? Mümkün olabilir mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
10 usb ile boot et diski sil biçimlendir kur free dos yapmana gerek yok dos'un linux frasyonu o...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ramleri tek tek dene ramlerden biri bozuk...