Windows İşletim Sisteminde Veri Kayıpsız Format Mümkün mü?

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba

Windows 8.1 64 bit bilgisayarım var, bilgisayarımda benim çok önemli verilerim var (uzun hikaye) bu verilerimin yedeklemesi zorlu bir süreç (web geçmişi kaydı, nereye kayıt ettiğimi halen bulamadığım dosyalarım)

Bu yüzden şimdilik format atmaya sıcak bakmıyorum, ama Windows işletim sisteminden bahsediyoruz, her an formatlık bir durum olabilir.

Bu yüzden sizlere danışıyorum: verilerin tamamını koruyarak Windows`a format atma gibi bir şansımız var mı? (web geçmişini bile koruyacak)

web geçmişini ne yapacaksın diyen olabilir: 3 sene önce izlediğim bir Fransız filmini arıyorum, bu filmi forumda defalarca kez sormama rağmen bilen çıkmadı.

Birde bilgisayarımın türü: laptop

Yani Windows DVD`si yok bunun yerine Windows işletim sistemi harddiskte yazılı, Windows 8.1`de laptopta format işlemini nasıl yapabiliyoruz?

Son olarak: Kullandığım Windows 8.1`in çok hoş bir masaüstü fotoğrafı var (sanırım kullandığım laptop bilgisayara özel bir masaüstü, çünkü başka yerde bu masaüstü fotoğrafa hiç rastlamadım. Bu masaüstü fotoğrafı yedeklemek istiyorum, Windows 8.1 üzerinden bu masaüstü fotoğrafa nasıl ulaşabilirim?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sabit diskindeki Windows kurtarma bölümünü DVD lere yedekleyebilirsin. Kurtarma seçeneklerini takip ederek bunu yapabilirsin. Bunun için en az 10 DVD gerekli. Sistemin tamamını da yedek almaya izin veriyorsa, yüzlerce DVD demek olur. Yedekleme uygulamasının ne kadar izin verdiği markaya göre farklı. Eski bilgisayarımda sadece bir kez yedek alınabiliyordu. DVD ler tekrar yazılmaz DVD olması gerekiyor. Diğerlerini sistem kabul etmiyor.

Web tarayıcılar (ayarlara bağlı) genelde en fazla 3 aylık web geçmişini saklar. Daha eskiler silinir.

Sistem yeniden kurulurken önce disk biçimlendirilir. Geride hiç bir şey kalmaz. Sonra sitem dosyaları yazılmaya başlanır.

Son mesajlar