Windows installer

Bu konuyu okuyanlar

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adszrma.jpg

Bazen bir şey yüklemeye çalıştığımda,yada silmeye çalıştığımda bu şekilde bir uyarı alıyorum.Benim için çok önemli bir sorun olan bu uyarıyı internette çok araştırdım sorunu bulmaya çalıştım,çözmeye çalıştım fakta hiç bir şey bulamadım.

şimdi sizden yardım istiyorum lütfen yardım edi.

şimdiden teşekkür ediyorum size cevaplarınızı bekliyorum.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
adszrma.jpg

Bazen bir şey yüklemeye çalıştığımda,yada silmeye çalıştığımda bu şekilde bir uyarı alıyorum.Benim için çok önemli bir sorun olan bu uyarıyı internette çok araştırdım sorunu bulmaya çalıştım,çözmeye çalıştım fakta hiç bir şey bulamadım.

şimdi sizden yardım istiyorum lütfen yardım edi.

şimdiden teşekkür ediyorum size cevaplarınızı bekliyorum.

Bu hata global bir hata degil,
Gosterdigin resimde Nokia software uninstaller'in script dosyasinda bir hata var
Satir 5, kolon 1 diyor.
Ya o dosyanin kaldirilmasi ile ilgili kayit defteri ayarlari bozuldu yada bir kac dosyasi eksik.
Eger bu hatalar butun programlarda gecerliyse o zaman MSI installer bozulmus, msi kaldirilip yeniden yuklenmesi gerekiyor.
Ama benim tahminim nokia software updater'in kaldirilma dosyasi bozuk ve buyuk olmasada baya kotu bir problem.
O dosyayi bulup hataya sebep olan satiri bulman gerekiyor.
Baska bir alternatifte olabilir benim fikrim bu yonde.

Yuzersif

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Başlıkta nokia software güncelleyici yazıyor. Ama fikrim yok. Keşke yardım edebilseydim.

Eğer Sivasspor'un dediği gibiyse sen o nokia yazılımını bir daha yükle bir bak. Belki eksiklerini tamamlar sorun düzelir...

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Bazen bir şey yüklemeye çalıştığımda,yada silmeye çalıştığımda bu şekilde bir uyarı alıyorum
bakın sorun burda programı kaldırırsan bu hatayı almassın ;)

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hata global bir hata degil,
Gosterdigin resimde Nokia software uninstaller'in script dosyasinda bir hata var
Satir 5, kolon 1 diyor.
Ya o dosyanin kaldirilmasi ile ilgili kayit defteri ayarlari bozuldu yada bir kac dosyasi eksik.
Eger bu hatalar butun programlarda gecerliyse o zaman MSI installer bozulmus, msi kaldirilip yeniden yuklenmesi gerekiyor.
Ama benim tahminim nokia software updater'in kaldirilma dosyasi bozuk ve buyuk olmasada baya kotu bir problem.
O dosyayi bulup hataya sebep olan satiri bulman gerekiyor.
Baska bir alternatifte olabilir benim fikrim bu yonde.
teşekkürler ilginiz için, vakit ayırıp cevap verdiğiniz için.

kaldırılma dosyası bozuk olabilir fakat yeni sürümünü kurmaya çalışırkende hatanın birebir aynısını alıyorum.uninstall yapamıyorum. tekraar kuramıyorum ortada kalmış durumdayım.

windows installerın bir kaç farklı sürümünü windowsun kendi sitesinden indirdim ve yükledim ama hatada bir değişiklik olmadı.

tekrar teşekkürler.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen bir şey yüklemeye çalıştığımda,yada silmeye çalıştığımda bu şekilde bir uyarı alıyorum
bakın sorun burda programı kaldırırsan bu hatayı almassın ;)

Başlıkta nokia software güncelleyici yazıyor. Ama fikrim yok. Keşke yardım edebilseydim.

Eğer Sivasspor'un dediği gibiyse sen o nokia yazılımını bir daha yükle bir bak. Belki eksiklerini tamamlar sorun düzelir...

Teşekkür ederim yorumlarınızı benimle paylaştığınız için.

@peter o programı kaldıramıyorum zaten ozaman da hata veriyor.
@yuzersif ne yükleyebiliyorum nede silebiliyorum.:(

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Nokia nın program files vs. nerede klasörü varsa ısrarla sil.
Silinmeyenlerde unlocker programını kullanabilirsin
Bilgisayarı yeniden başlatıp Nokia setup kurulumuna devam edersin.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler ilginiz için, vakit ayırıp cevap verdiğiniz için.

kaldırılma dosyası bozuk olabilir fakat yeni sürümünü kurmaya çalışırkende hatanın birebir aynısını alıyorum.uninstall yapamıyorum. tekraar kuramıyorum ortada kalmış durumdayım.

windows installerın bir kaç farklı sürümünü windowsun kendi sitesinden indirdim ve yükledim ama hatada bir değişiklik olmadı.

tekrar teşekkürler.

Eski surumu kaldirmadan yeni surumu kuramazsiniz demek oluyorki nokia software update kaldirma dosyasi bozuk.
2 yontem var
1- Script dosyasini bulup hataya neyin sebep oldugunu ogrenmek.
Bu klasorlerde nsl_reinstaller adli bir program bulunmakta bunlada sansinizi deneyebilirsiniz.

C:\Program Files\Common Files\Nokia\Service Layer\A
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Nokia Service Layer\A

2- Registry de nokia software update ait ne varsa silip supurup tekrar kurarsaniz sorun duzelebilir ayni sekilde
Program files, documents and settins\ application data klasorlerindeki nokia artiklarinida temizlemelisiniz.
Lakin bu biraz karmasik bir is eger yeterli deneyiminiz yoksa windows geri yukleme kullanmanizi oneririm.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia nın program files vs. nerede klasörü varsa ısrarla sil.
Silinmeyenlerde unlocker programını kullanabilirsin
Bilgisayarı yeniden başlatıp Nokia setup kurulumuna devam edersin.

Eski surumu kaldirmadan yeni surumu kuramazsiniz demek oluyorki nokia software update kaldirma dosyasi bozuk.
2 yontem var
1- Script dosyasini bulup hataya neyin sebep oldugunu ogrenmek.
Bu klasorlerde nsl_reinstaller adli bir program bulunmakta bunlada sansinizi deneyebilirsiniz.

C:\Program Files\Common Files\Nokia\Service Layer\A
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Nokia Service Layer\A

2- Registry de nokia software update ait ne varsa silip supurup tekrar kurarsaniz sorun duzelebilir ayni sekilde
Program files, documents and settins\ application data klasorlerindeki nokia artiklarinida temizlemelisiniz.
Lakin bu biraz karmasik bir is eger yeterli deneyiminiz yoksa windows geri yukleme kullanmanizi oneririm.

bilgisayarda nokia adıyla arattığımızda artık sadece bir tane veri çıkıyor oda installer programı. fakat yine hiç bir şey değişmedi yine aynı hata.:censored:
regisrtydede software updater a ait hiç bir şey yok artık fakat yine aynı.

kurtulmayacağım galiba

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Your Uninstaller var mı bilgisayarında ?
Yanlış kurulumları düzeltmek için dosya ve kayıt artıklarını temizlemek için kullanabilirsin.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uninstallerın silebileceği pek bir şey bırakmadım pc de ama indirip deniyorum şu anda.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımlarınız için çok teşekkür ederim fakat yine olmadı your uninstalls ı kurup nokia ile ilgili her şeyi uninstall ettim silindi diye gösterdi ve artık program göstermiyor. yüklemeye çalıştığımda tekrar aynı uyarı.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
yardımlarınız için çok teşekkür ederim fakat yine olmadı your uninstalls ı kurup nokia ile ilgili her şeyi uninstall ettim silindi diye gösterdi ve artık program göstermiyor. yüklemeye çalıştığımda tekrar aynı uyarı.

Ard arda 2 mesaj yazmamaya ozen gosterirsen ceza alma riskin azalir :turned:
Konuya donersek
Tipik bir installer bozulmasi bu durumda nokia ya ait ne var ne yoksa kayit defterinden silmen gerekiyor buna Hkey_Classes_Root da dahil.
Installer dosyalarinin anahtarlari genelde orda saklidir.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üşenmedim ve içinde nokia kelimesi geçen her türlü şeyi kayıt defterinden sildim fakat sonuç yine aynı. çıldırmak üzereyim :)

@pc meraklısı şu an 3.1 yüklü

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geri yükleme yap,programı kurduğun tarihten öncesi olsun.Olmadı format..:wassat:

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
programı kurdum denedim yine olmadı

emekleriniz için tekrar tekrar teşekkür edeirm.gerçekten minnettarım ama bir sonuç elde etsek çok güzel olucaktı.

hocam konuyu açarken ki koyduğum resimin aynısı çıkıyor aynı hata yani kelimesi kelimesine.

@talatcaner malesef o kadar geriye alamıyorum.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
programı kurdum denedim yine olmadı

emekleriniz için tekrar tekrar teşekkür edeirm.gerçekten minnettarım ama bir sonuç elde etsek çok güzel olucaktı.

hocam konuyu açarken ki koyduğum resimin aynısı çıkıyor aynı hata yani kelimesi kelimesine.

@talatcaner malesef o kadar geriye alamıyorum.

Arkadasim nokia isi 3 kagida dokmus installer dosyasini temp de gizliyor ama cok hizli bir sekilde sakliyor.

C:\Documents and Settings\Kullanici adi\Local Settings\Temp"
- Nokia Software Updater.msi
- Setup.INI
Klasorundeki bu 2 dosyayi kurtarirsan alternatif cozumler var.
is sana dusuyor burda.

kafa1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurtarmaktan kastın ne hocam?

şu anda öyle bir dosya yok install esnasında mı çıkıyor?

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kurtarmaktan kastın ne hocam?

şu anda öyle bir dosya yok install esnasında mı çıkıyor?

Yontem su 7zip programiyla nokia software updater icinde msi dosyasi ve setup.ini dosyasini cikaracaksin bunu yapmak icin.
7Zip kurduktan sonra sag tiklayip Extract to .... secenegini sectiginde ayni adla klasor olusacak
Hanki surucu ve klasore actiysan asagidaki ornegi ona gore uyarla ben NokiaSoftwareUpdaterSetup_tr.exe dosyaninin C:\ ye kopyalandigini varsaydim.

C:\NokiaSoftwareUpdaterSetup_tr\Packages\NokiaSoftwareUpdater\Setup

setup klasoru icinde msi dosyasini bulursun bu dosyayi C:\ surucusune setup.msi adiyla kopyala.
Daha sonra baslat menusunde calistira cmd yaz enter bas
sonra aktif dizin C: olana kadar cd.. yap eger farkli bir dizin varsa direkt C: yap enter tikla.
C:\ surucunde oldugunda.
su komutu islet:
msiexec /fau C:\setup.msi
yahut msiexec /fpu C:\setup.msi
eger bunlarda sorununu cozmese senin bilgisayarinda sorun var demektir.
Bu son cozumdu umarim isini gorur.

saygilar.

Son mesajlar