Windows dosyaları kopyalanıyor %0 da kalıyor.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Arif Bayram

Üyecik
Katılım
10 Eki 2018
Mesajlar
14
Puanları
1
Lenovo G510 modeli dizüstü bilgisayarım var 2 gün önce harddiskinde arıza oluştu yeni harddisk aldım ve sistem kurulum işlemini başlattım fakat windows dosyaları kopyalanıyor aşamasında %0 dan ileri gitmiyor. Çözümünü bilen varmı?
 

EmrahGürleyen

Doçent
Katılım
4 Eki 2018
Mesajlar
604
Puanları
43
Konum
Kocaeli - Gebze
Alıntı ile cevap vereceğim.

Windows 7 kurulumu yaparken, hardiski biçimlendirme bittikten sonra sonraki aşamada Windows dosyaları genişletiliyor %0 'da kalıyor çözüm için şunları deneyin:
 • Bazı sistemlerde Windows dosyaları genişletiliyor %0 ekranının geçmesi 15-20 dakikayı bulabilir. Bu sebepten hata alana kadar bekleyin.
 • Kurulum sırasında tüm bölümleri (partition) silin. Daha sonra tek bir bölüm açın ve kurulumu ona yapmayı deneyin.
 • Windows 7 kurulum DVD medyasının çiziksiz ve sağlam olduğundan emin olun.
 • Windows 7 kurulum DVD'si içindeki dosyaların hatasız olduğundan emin olun. Daha önce kurulum yaptınız mı? Baika bir Windows 7 kurulum diski ile Windows 7 kurmayı deneyin.
 • Optik sürücünüzün düzgün çalıştığından emin olun. DVD sürücünüz Windows 7 DVD'si üzerindeki dosyaları okuyamıyor olabilir. Bazı DVD sürücüler hassastır ve çizik medyaları okumayabilir.
 • Bu hatayı almanızdaki temel sebep Windows 7 diskindeki dosyaların okunamasıdır.
 • Windows 7 kurlumunu 7 bellek üzerinden yapmayı deneyebilirsiniz. Windows 7 usb kurulum linkinden Windows 7 USB bellekten nasıl kurulur öğrenebilirsiniz.
 • USB bellekten Windows 7 kurulumunda da aynı sıkıntıyı yaşıyorsanız sorun donanımsal olabilir
Windows 7 kurulumunda Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor olmasının diğer sebepleri şunlar olabilir.
 • BIOS güncellemesi bazı bilgisayarlarda bu duruma çözüm sağlıyor.
 • Sabitdisk üzerinde oluşan bad sector yani bozuk alanlar Windows 7 kurulumunun Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalmasına sebep olabiliyor.
 • Bazı kişiler Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununu RAM değiştirerek çözmüş. Son ihtimal olarak düşünülebilir.
 • Diğer bir çözüm yolu BIOS içinden SATA MODE'unu IDE olarak değiştirmek. Bazı bilgisayarlarda bu yöntemde Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununa çözüm olmuş.

Sonuç olarak Windows 7 kurulumunda Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununun çözümü için ilk olarak kurulum yapılan DVD değiştirilmeli, sonra yukarıda yazdığım aşamalar gözden geçirilmelidir.
 

Arif Bayram

Üyecik
Katılım
10 Eki 2018
Mesajlar
14
Puanları
1
Bilgisayar açılmıyor biosun güncelliğini nasıl kontrol edebilirm
 

BerkerK

Asistan
Katılım
20 Tem 2018
Mesajlar
157
Puanları
28
%0 da kaldığı sırada flash belleği çıkarıp takmayı dener misin
 

Arif Bayram

Üyecik
Katılım
10 Eki 2018
Mesajlar
14
Puanları
1
Açılmıyor derken windows arayüzü gelmiyor yeni hdd olduğu için sistem yok içinde. Format ekranında harddiski görüyor. Fakat başlattığımda windows dosyları kopyalanıyor diyor %0 da kalıyor ilerleme yok
 
Üst
stat counter