Windows Defender Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Yarıyor piyasadaki çoğu antivirüs programından daha iyi konumda.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Tabii ki.
Anti-Virüs karşıtı biri olarak önerdiğim tek Anti-Virüs programı arasındadır kendileri :D

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Bir kaç kez trojan ve fidye virüsünden kurtardı Windows Defender. Tabii ki de yeterli canım, bir de tedbirleri almak antivirüsten daha önemli bir şey.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yeterli bence. Virüs bulunca anında engelliyor ve siliyor. İlk defa defender savundum valla :)

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
windows defender bazı virüsleri algılamıyor. Geçen birgün haber teknoloji konusunda, 1 ay da güncelleme geldiğini söylüyor windows defender.
Kaspersky kullanıyorum, internet alışveriş yaparken kaspersky güvenlik kart girişiyle alışveriş yapıyorum Dk başı update geliyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
windows defender bazı virüsleri algılamıyor. Geçen birgün haber teknoloji konusunda, 1 ay da güncelleme geldiğini söylüyor windows defender.
Kaspersky kullanıyorum, internet alışveriş yaparken kaspersky güvenlik kart girişiyle alışveriş yapıyorum Dk başı update geliyor.

Her gün bana güncelleme geliyor ( Defender )

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Senin sistem de vardır bir sorun bana sürekli geliyor. Az önce yine geldi mesela.
Yok. Bana her zaman bildirim gelmiyor. Diğer PC'de de gelmiyor. 2 tane bilgisayar var bende. Birisi laptop. :D İlginç olan şey aslında neden sürekli yama güncellemesini alması, garip geldi bana.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Bir kaç günde bir geliyor bana.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Az ya da çok, yeterli ya da yetersiz tartışılır ama Defender koruma sağlıyor; yalnız SmartScreen filtresini de açık konuma getirmekte fayda vardır.
Harici üçüncü taraf bir güvenlik yazılımı aktif olarak kullanılmıyorsa, neredeyse her gün düzenli olarak Windows Defender Antivirüs tanım güncellemeleri geliyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Az ya da çok, yeterli ya da yetersiz tartışılır ama Defender koruma sağlıyor; yalnız SmartScreen filtresini de açık konuma getirmekte fayda vardır.
Harici üçüncü taraf bir güvenlik yazılımı aktif olarak kullanılmıyorsa, neredeyse her gün düzenli olarak Windows Defender Antivirüs tanım güncellemeleri geliyor.
Yani, doğru. Tedbirini alacaksın, gerisi Allah'a. :D

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bence yaramıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence yaramıyor

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Bununla Birlikte Kullanıcı ne yaptığını bildiği Taktirde ve Tarayıcı eklentileri ile uyumlu hale geliyor Tek eksiği guvenlik Duvari Yeterseniz olması aslında Ss Şekline geçip koruma düzeni sağlansa Proaktif Savunmada güzel yer edecekler gibime geliyor.