Windows Boot Manager SORUNU

Bu konuyu okuyanlar

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle bütün SD ailesine selamlar.Sorunum;
Windows 10'u MBR şeklinde normal kurulum yaptığımda bir sıkıntı yaşamıyorum.Fakat UEFİ kurulumdan sonra boot dan çıkaramıyorum.Her açılışta 3 saniye boot etmeye çalışıyor sonrasında windowsu açıyor.Size detaylı ve resimli şekilde sorunumu anlatacağım yardımcı olursanız sevinirim.

1-Format atarken sadece uefi seçerek 1. sırada [UEFİ] Hard Disk olacak şekilde yeniden başlatıyorum.
2-Daha önceden UEFİ İçin hazırlanmış GPT şeklinde olan usb mi f11 ile bootdan seçip kuruluma başlıyorum.
3. Temiz kurulumdan sonra windows açılıyor.
4-Tekrar Bios'a girdiğimde bu durumla karşılaşıyorum.Resimde görüldüğü gibi [UEFİ] Hard Disk :Windows Boot Manager yazıyor.
1.jpg

5-Altta UEFİ Hard Disk Drive BBS Priorities seçeneğine tıkladığımda şu ekran geliyor.Sadece Windows Boot Man. ve Disable Seçeneği var.

2--3.jpg
2-3.jpg

6-Disable Seçeneğini seçtiğimde [UEFİ] Hard Disk yazıyor yanındaki WİNDOWS BOOT MANAGER yazısı kalkıyor.Yeniden başlattığımda alttaki resimde görülen hatayı alıyorum.Bazılar xboot64.efi yazarak geçiyorlarmış ama ben geçemiyorum.
4.jpg

7- İnternette okuduğuma göre Uefi format sonrası windows 8/8.1/10 features e girip enable yapmak lazımmış.Onu yapmama rağmen birşey değişmiyor.
5.jpg
8-Ancak Windows 8/8.1/10 Features'e girip Secure Boot'dan Secure boot Support'u enable yaparsam msi ekranı geçtikten sonra ekran kapanıyor pc donuyor fakat çalışmaya devam ediyor.
6.jpg

Konuyla ilgili diğer resimler;

Konuyla ilgili diğer resimler 1.jpg
Konuyla ilgili diğer resimler 2.jpg
Efi Sistem Bölümü.jpg

Sorunum bu yardımcı olursanız sevinirim bu yüzden detaylı bir şekilde sorunumu anlatmaya çalıştım.