Windows Bilgisayara MAC OS Kurmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf Mutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Windows 10 bilgisayarım var. Senelerce Windows kullandım ve artık MAC OS deneyimim olsun istiyorum. Windows PC ye MAC OS kurmak doğru olur mu? Teşekkürler...

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar Windows 10 bilgisayarım var. Senelerce Windows kullandım ve artık MAC OS deneyimim olsun istiyorum. Windows PC ye MAC OS kurmak doğru olur mu? Teşekkürler...

Windows işletim sistemi kullandığına göre standart özelliklere sahipsin. Windows 10'lu bir bilgisayara Mac OS kurulur tabi ama Mac OS 'lu bir bilgisayar için tam verimli kullanabileceğini sanmıyorum.

Yusuf Mutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows işletim sistemi kullandığına göre standart özelliklere sahipsin. Windows 10'lu bir bilgisayara Mac OS kurulur tabi ama Mac OS 'lu bir bilgisayar için tam verimli kullanabileceğini sanmıyorum.
Verimli kullanamazsın derken bilgisayarım MAC OS için yeterli donanıma sahip değil diye mi böyle bişey düşündünüz? Eğer donanımla ilgiliyse bilgisayarımın donanımı gayet iyi. Yani çoğu oyunu oynuyorum. GTA V mesela. intel core i5 - 4690 işlemci asus r9 ekran kartı falan var. Donanım sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum. Ama kastettiğiniz verimlilik bireysel alışkanlık ise, yani Windows'a alışan birinin MAC OS kullanmasını uygun görmüyorsanız anlarım. Teşekkürler değerli yorumunuz için :)

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
İstediğin kadar güçlü olsun. Mac'teki deneyimi yaşayamazsın. En başta track pad yok.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Windows' u Mac' te sorunsuz çalıştırırsın ama MacOS' u Windows' ta sorunsuz çalıştıramazsın. MacOS sadece Maclerde sorunsuz bir şekilde çalışır. Windowsta aldığın randımanı MacOS' ta alamazsın bilgisayarına MacOS yüklersen.

Yusuf Mutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için...

Solucan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
Windows' u Mac' te sorunsuz çalıştırırsın ama MacOS' u Windows' ta sorunsuz çalıştıramazsın. MacOS sadece Maclerde sorunsuz bir şekilde çalışır. Windowsta aldığın randımanı MacOS' ta alamazsın bilgisayarına MacOS yüklersen.

Bu Dediğinize kaltılmıyorum Piyasa da o kadar yamalı dosya var ki Elbet donanımsal olarak uyum sağlıyor .Bu konuyu açan kişiye YOSEMİTE ZONE yi Öneriyorum Sorunsuz bir şekilde sistem güncellemesi dahi alıyosunuz Yosemite Zone Donanımları Otomatik Olarak Tanınır Hata çıkartan kext leride yok sayar.Kurulum bittiğinde sistem güncellemesi alarak el capitana yükseltebilirsiniz AMD Kullanıcıları da Yosemite Zoneyi yükleyebilirler ama eğer intel kullanıyorsanız işlemciniz core 2 ve üstü olması gerekir

Yasin808

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben Windows 10'un yanına Mac Os X Yosemite 10.10.1'i kurdum. Burada pek bilgi yok. Size önerebileceğim bir yer var @Yusuf Mutlu . O da Technopat Sosyal . Orada sorununu çözebilirsin. macOS

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba. Ben Windows 10'un yanına Mac Os X Yosemite 10.10.1'i kurdum. Burada pek bilgi yok. Size önerebileceğim bir yer var @Yusuf Mutlu . O da Technopat Sosyal . Orada sorununu çözebilirsin. macOS
Kuramazsın demedik ki :) Kursan Mac OS 'u verimli şekilde kullanamazsın dedik :) Sen olayı yanlış anlamışsın.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Benim bu doğrultuda yaptığım bir paylaşım mevcut.Okursanız sizin yararınıza diye düşünüyorum.:)Sadece bu durumun avantajları ve dezavantajları ile ilgili bilgi verdim.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139

Merhaba Yusuf ;

Herhangi bir MAC bilgisayara tabi ki de Windows kurabilirsin.Veya normal bir PC'e MacOS da kurabilirsin ancak orjinal bir üründe,orjinal bir yazılımla (işletim sistemiyle) çalışmak gibi ne bir zevk ne de bir randıman acıkcası alamazsın.

O nedenle,

Bana soracak olursan,Windows u tercih ediyorsan normal bir PC ya da MacOS kullanmak istiyorsan bir MacBook almanı tavsiye ederim.

İyi forumlar...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Mac'te Windows Backup yapabilirsin Youtube'da videoları mevcut.;)

tamir_muskat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Veya normal bir PC'e MacOS da kurabilirsin ancak orjinal bir üründe,orjinal bir yazılımla (işletim sistemiyle) çalışmak gibi ne bir zevk ne de bir randıman acıkcası alamazsın.
Bir PC'ye rahatlıkla OS X kurabilirsin. Zevkle çalışır ve Wİndows'ta alamadığın randımanı alabilirsin. Önemli olan donanım uyumu. Uyumlu bir donanım ile gerçek bir Mac OS deneyimi yaşayabilirsin.
Aşağıda kullandığım sistemin özelliklerini paylaştım:
  • Asus Z170 Deluxe
  • Intel 7 6700K
  • 32 GB 2666 RAM
  • NVIDIA GTX 680
  • Magic Mouse 2
  • Magic Trackpad 2
  • Magic Keyboard 2

Yukarıdaki sistemde sadece MacOS Sierra kurulu. Ve gerçek bir Mac'te olupta çalışmayan hiç bir şey yok;
  • iMessage,
  • Siri
  • iCloud,
  • Handsoff
  • Airdrop,
  • Facetime,
  • Speedstep güç yönetimi,
  • Wi-Fi (Native)
  • Ethernet,
  • Ses (ALC 1150)
  • Grafik (Native)
Screen Shot 2016-11-18 at 16.55.01.png

Screen Shot 2015-12-02 at 03.20.34.png

Screen Shot 2015-11-30 at 02.21.05.png

Buda kurulum için kullandığım rehber:
MacOS Sierra Güncel Kurulum İmajı

Mehmet Söylemez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hız bakımından çok iyi oluyo fakat windows taki gibi rahat kullanamıyosun :D

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
O kadar kullanan kişi var, biri adam akıllı bir açıklama yapıp , sağlam kaynak paylaşmamış.. hep çelişki hep çelişki..

Mac Cihazı Dışında Mac İşletim Sisletlerini Kullanırsanız Faydaları, Zararları, Eksileri, Artıları ... sonra
Mac İso dosyasonı indirebileceğiniz kaynak linkleri
Kurulum aşamaları, kaynak ve örnek linkler..
Mac Kullanmayanların merak ettiği sorulara cevaplar, lisanslama, key, arayüz kullanımı, artılar, eksiler, videolar, deneyimler...

yani shiftdelete çalışanları bu tarz sağlam bir kaynak hazırlarsa ne iyi olurdu.. benim ki sadece bir fikir..

AliYvz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Web Kartalı sana Aynen katılıyorum, birde burada anlamadığım nokta bazı kullanıcılar sanki apple'ın distribütörleri gibi davranmış mac kurma mac al, doğru çalışmaz, sıkıntı yaşarsın, hiç bulaşma vs. Yahu bırakın çocuk deneyim kazanmak istiyor, merak etmiş sistemi öğrenmek istiyor, öğrendiğinde isterse mac alır belki beğenmeyecek windows ile yoluna devam edecek kim bilir.

boz495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birazdan acmis oldugun konu hakkinda bilgi edinmek icin windows 10 yuklu makinaya format atip macOS yukleyecegim islem bittiginde burada deneyimimi paylasacagim...

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Donanım uyumu olması yeterli. Eğer donanım uyuşmazlığı olursa hiç bir randıman alamazsın. Tavsiyem; bir Macbook alman.

Edit: Ben bu tavsiyeyi, Hackintosh yapamayacağın için değil, bilgisayarlarını önerdiğim için ve yıllardır Apple kullanıcısı olarak veriyorum.

boz495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayara kurmayi denedim bir kac video izledim ama cok zor iki urunude kullanan biri olarak soyluyorum yillardir windows kullanan biriyim sirf deneme icin macbook aldim nedir ne degildir sistemi ogrenmek icin su anda cok zorlaniyorum kullanmakta ama alismak istiyorum cunku bu makinanin en sevdigim tarafi trackpad olayi sadece bunu gorunce mac ailesine yillardir gecmedigim icin piusman durumundayim ...