Windows başlatılamıyor format atmaya çalışıyorum olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar durduk yere kapandı mavi ekran verdi format atmaya çalışıyorum olmuyor bilgisayar kesinlikle açılmıyor Windows sembolü gelip kapanıyor yardımcı olabilecek var mı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosada giremiyormusun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anladım,formata başlatmıyor yani. Kaç tane ramin var bilemiyorum ama 2 tane ise birini sök diğerinin de slotunu değştirerek ,tekrar dene.
B tane ise, onu da sök,lastik bi silgi ile sarırenkli anakarta giren kısmı sil,başka bi slota takarak tekrar dene.

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım,formata başlatmıyor yani. Kaç tane ramin var bilemiyorum ama 2 tane ise birini sök diğerinin de slotunu değştirerek ,tekrar dene.
B tane ise, onu da sök,lastik bi silgi ile sarırenkli anakarta giren kısmı sil,başka bi slota takarak tekrar dene.
Tek ramim var tüm slotları denedim slotlarda sıkıntı yok rami çıkarıp silmedim ama ram temiz gibi gözüküyor gibi 4 yıllık pc
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek ramim var tüm slotları denedim slotlarda sıkıntı yok rami çıkarıp sildim ama yine düzelmedi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tüm kablaolamayı söküp,tekrar takmayı denedinmi. HDD nin bağlı olduğu sata soketiinde yerini değiştirerek.

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm kablaolamayı söküp,tekrar takmayı denedinmi. HDD nin bağlı olduğu sata soketiinde yerini değiştirerek.
Kablolamadan pek anlamıyorum o yüzden çok zorlamadım ama hddye bağlı olan 2 tane kabloyu çıkarıp taktım ayrıca hddyi birine verdim format atıp Windows kurmuş ama benim bilgisayarımda açılmıyor onda açıldı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şimdi baştan analatalım.Biosa girip,boot sıralamasını DVD yazıcı veya flashbelleğe verip, F10 ile save edip makinayı başlatıyorsun. Kurulum başlamak üzere iken ,makina enerjiyi kesip komple kapanıyor. Doğru demi.
Bu durumda ,makinanın beslemelerinde bi sorun var gibi. Kablolama işi bu yüzden önemli idi. sÖKÜP TAKABİLSEN,Bİ ŞANSIMIZ OLABİLİRDİ ,YANİ.

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi baştan analatalım.Biosa girip,boot sıralamasını DVD yazıcı veya flashbelleğe verip, F10 ile save edip makinayı başlatıyorsun. Kurulum başlamak üzere iken ,makina enerjiyi kesip komple kapanıyor. Doğru demi.
Bu durumda ,makinanın beslemelerinde bi sorun var gibi. Kablolama işi bu yüzden önemli idi. sÖKÜP TAKABİLSEN,Bİ ŞANSIMIZ OLABİLİRDİ ,YANİ.
Dediğiniz gibi boot işlemini biliyorum oyun yüklüyordum bilgisayara ondan sonra kapandı açılmadı bir daha da

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kablolamadan pek anlamıyorum o yüzden çok zorlamadım ama hddye bağlı olan 2 tane kabloyu çıkarıp taktım ayrıca hddyi birine verdim format atıp Windows kurmuş ama benim bilgisayarımda açılmıyor onda açıldı
başka donanım içinde atıldığı için sizde çalışmaz yada yalan yanlış çalışır,bence ya format dvd -usb ye yazdırılan işletim sistemi bootlu değil yada başka bir durum var ! (=

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka donanım içinde atıldığı için sizde çalışmaz yada yalan yanlış çalışır,bence ya format dvd -usb ye yazdırılan işletim sistemi bootlu değil yada başka bir durum var ! (=
Hddye format atan arkadaş bilişimci olarak çalışıyor bana tuşa bas direk çalışır dedi ama çalışmadı

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Hddye format atan arkadaş bilişimci olarak çalışıyor bana tuşa bas direk çalışır dedi ama çalışmadı
demekki çalışmıyormuş ,arkadaşınızı küçümsemek değil niyetim ,bende deneme yanılma yaparak öğrendim bir takım şeyleri eğer sizin elinizdeki bileşenler arkadaşınızın formatladığı sistemle birebir aynı ise o zaman arkadaşınızın dediği olur ,bunun dışında çok zor dediğim gibi elinizdeki usb-dvd bootlu değil o yüzden formatı atamıyor olabilirsiniz! yada hdd ile ilgili bir sıkıntı var (kablolama vs..) bios altında hdd yi görüyormusunuz?
birde kasa içi resim veya video tarzı bir şey paylaşırsan sıkıntın daha çabuk çözülebilir kanısındayım (=

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
demekki çalışmıyormuş ,arkadaşınızı küçümsemek değil niyetim ,bende deneme yanılma yaparak öğrendim bir takım şeyleri eğer sizin elinizdeki bileşenler arkadaşınızın formatladığı sistemle birebir aynı ise o zaman arkadaşınızın dediği olur ,bunun dışında çok zor dediğim gibi elinizdeki usb-dvd bootlu değil o yüzden formatı atamıyor olabilirsiniz! yada hdd ile ilgili bir sıkıntı var (kablolama vs..) bios altında hdd yi görüyormusunuz?
Evet biosta hdd gözüküyor rufustan bootladım usbyi ama format başlamıyor ben yaparken

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Format başlamıyor derken makinanın elektriği kesilip,kapanıyor,demi.

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunu 4 gündür çözemedim ne yapmam gerekiyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Son çare,kablolama olayını denemek.

Blankghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarı bilgisayarcıya götürdüm sorun anakartta dedi anakart değişikliği oldu sorun çözülmedi

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
BIOS arayüzüne erişim var fakat bilgisayar hala önyükleme mi yapmıyor? Son durum tam olarak nedir?