Windows Açılırken Sorun Oldu ve Çöktü

Bu konuyu okuyanlar

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Merhaba ,
Gecenlerde bilgisyara format atmıştım , bilgisayari yeniden başlatırken güncellemeleri yukluyordu , 1kac defa yeniden başladı , sonra sarı renkli bir ekranda takılı kaldı , tepki göstermedi , kapatıp açtım yine aynı sayfada takılı kaldı , hiçbir şekilde bilgisayar açılmıyor .
Diskten format atmayı deniyorum ama hata alıyorum.
IMG-20180224-WA0010_1.jpg

Kurtarma seçeneklerinde birşeyler yapmayı denedim bu sefer de bu hatayı aldım .
IMG-20180224-WA0012_1.jpg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Baya olaylar silsilesi gelmiş başınıza.İlk önce bu kilitli sürücü olayını çözüp daha sonra en son yüklenilen sürücüleri silmeniz gerekecek.Öncelikle bilgisayarı komut istemcisi ile boot etmeniz gerekecek.Daha sonra komut satırına C:\Windows /s C: yazmanız gerek.Boot dosyalarını yenilemek içindir bu.Eğer işe yararsa bilgisayarı restartlayıp açtıktan sonra en son yüklediğiniz sürücüleri silmeniz gerek.Aslında bu konu hakkında net bir şey de diyemem.Sürücü kilidini açmanın pek çok yolu var.Sonrasında ise ilk aldığınız hata büyük ölçüde yüklenen sürücüler kaynaklı olsa da kesin değil.Biraz uzun bir işlem olacağı için Google yolu ile araştırmanızı tavsiye ederim.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Merhabalar;

Baya olaylar silsilesi gelmiş başınıza.İlk önce bu kilitli sürücü olayını çözüp daha sonra en son yüklenilen sürücüleri silmeniz gerekecek.Öncelikle bilgisayarı komut istemcisi ile boot etmeniz gerekecek.Daha sonra komut satırına C:\Windows /s C: yazmanız gerek.Boot dosyalarını yenilemek içindir bu.Eğer işe yararsa bilgisayarı restartlayıp açtıktan sonra en son yüklediğiniz sürücüleri silmeniz gerek.Aslında bu konu hakkında net bir şey de diyemem.Sürücü kilidini açmanın pek çok yolu var.Sonrasında ise ilk aldığınız hata büyük ölçüde yüklenen sürücüler kaynaklı olsa da kesin değil.Biraz uzun bir işlem olacağı için Google yolu ile araştırmanızı tavsiye ederim.
Denedim ama bir fayda etmedi , öncesinde böyle bir hatayla karşılaşacağımı tahmin etmedigim için format atarken diski sıfırlamıştım , ve şuan işletim sistemi yüklü değil , yani açıp driverlari kaldiramiyorum.