Windows 8'den Windows 10'a nasıl geçilir?

Bu konuyu okuyanlar

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BEYLER windows 10 kurmak için komple bi format atmak istedim yaptımda ama yanlışlıkla recovery i de silmişim dolayısıyla ürün anahtarım kayboldu ben şimdi nasıl bulabilirim gitti mi benim orijinal windows ??* kullandığım pc dell insprion 5521 i7 dizüstü bilgisayarın arkasında yazmıyor sadece windows amblemi var ne yapmam lazım acil destek lütfen !!!

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atarken çıkan bütün diskleri silmiş olabilirim off niye yaptıysam zatennnnn !!!!

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
email adresiniz ile oturum açtığınızda etkinleştirme yapmıyor mu?

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 8 olarak bilgisayarımı satın aldım yani içinde geldi sonra windows 10 a yükselttim virüs olduğu için fabrika ayarlarına döndürdüm sonra windows 10 için bi format flash belleği oluşturdum format atarken bütün recovery vs görünen bütün diskleri silmişim yanlışlıkla şimdi windows 10 u yükledim lakin ürün anahtarımı görmedi ne yazık ki eskiye de döndüremiyorum arada kaldım

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Windows 8'den 10'a geçiş aşamasını yaptıysanız ürün anahtarını daha sonra gir olarak format atabilirsiniz.

Windows açıldıktan sonra etkinleştirme için mail adresinizi kullabilirsiniz. Ben o şekilde yapmıştım.

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Orjinal bir sürüm kullanıyorsan sistem özelliklerinde güncelleme bölümünde ve ekranın sağ alt tarafında ki simge bildirimlerinin orda windows10 güncelleme uyarısı çıkacaktır orada ki formu doldurursan bir kaç gün içinde windows güncellemen gelecektir :)

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
aynen gömülü geldi windows 8 idi ama orijinali yükseltme yapmak yerine format atıp windows 10 u yükledim lakin ürünümün anahtarını etkinleştiremedim

Elinde ki windows8'in Etkinleştirme şifresiyse onunla Windows10'u etkinleştiremezsin. Windows10 zaten 1 yıl kullanım hediyeli geliyor ama 1 senenin sonunda Windows10 ürün kodu alman gerekecek orjinal bir sistem kullanman için

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orjinal bir sürüm kullanıyorsan sistem özelliklerinde güncelleme bölümünde ve ekranın sağ alt tarafında ki simge bildirimlerinin orda windows10 güncelleme uyarısı çıkacaktır orada ki formu doldurursan bir kaç gün içinde windows güncellemen gelecektir :)
ben onun yerine flasha attım temiz kurulum yapmak için baya temiz bi krulum yapmışım ki herşeyi silmişim :/

mustafakablan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8'den 10'a geçiş aşamasını yaptıysanız ürün anahtarını daha sonra gir olarak format atabilirsiniz.

Windows açıldıktan sonra etkinleştirme için mail adresinizi kullabilirsiniz. Ben o şekilde yapmıştım.
e posta girdim lakin olmadı şimdi ben etkinleştirmiştim bi ara sonra yine döndüm windows 8 e şimdi bios ürün anahtarım var mıdır ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Yüksek ihtimal ile olması gerekiyor, eğer olmaz ise iletişim hattına başvurarak bir kaç bilgi ile ürün anahtarını alabilirsiniz diye düşünyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Bilgisayar ile beraber satın almışsanız Dell, Eğer kutulu Windows aldıysanız Microsoft

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Lisans anahtarı biosa gömülü olur recovery olayını o kadar dert etme bende pc yi aldığımda direk hdd yi sıfırlayıp temiz kurulum yapmıştım hiç lisans sorunu yaşamadım :)
Ek olarak verdiğim araçla biosa gömülü olan anahtarı görebilirsin.

Ekli dosyalar

• Lisans Anahtarımı Göster.zip
    1.4 KB · Görüntüleme: 245

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Windowsun sağ altta ki bildirim panelinde windows 10 yükseltme seçeneği olması gerekir oradan etkinleştirebilirsin