Windows 8'den Windows 10'a Geçmek İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows 8'den Windows 10'a geçmek istiyorum. Nasıl gecebilirim? İnternetten indirip kurup geçmek mümkün mü? Kurulum esnasında veya sonrasında herhangi bir Lisans Anahtarı uyarısı veya herhangi bir hata ile karşılaşır mıyım?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Baktım ama bir şey anlamadım Lisans Anahtarı gerekir mi? Normalde format attığımda Windows 8 PC'me Lisans Anahtarı istemiyordu
Lisans anahtarı sonra girecem dersen devam edersin işleme . Win kurulunca ayarlardan girmen gerekir . Anahtsrın varsa yazarsın ve kurulunca bir daha key girmen gerekmez .

Fatih Güven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lisans anahtarı sonra girecem dersen devam edersin işleme . Win kurulunca ayarlardan girmen gerekir . Anahtsrın varsa yazarsın ve kurulunca bir daha key girmen gerekmez .
Windows 10 Lisans Anahtarı yok. Windows 8 Lisans Anahtarı'nı girsem olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 8.1'e Windows 8 Lisans Anahtarım ile geçebilir miyim ucretsiz

Son düzenleme:

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Daha güncel videoları var Technopat'ın. Bu eski.
Win aynı , kurulum aynı .

Windows 10 Lisans Anahtarı yok. Windows 8 Lisans Anahtarı'nı girsem olur mu?

Windows 8.1'e Windows 8 Lisans Anahtarım ile geçebilir miyim ucretsiz
Kullanılmış anahtarı tekrar kullanamazsın . Win 10 anahtarlarını 10-20tlye bulabilirsin rahat .

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Win aynı , kurulum aynı .

Kullanılmış anahtarı tekrar kullanamazsın . Win 10 anahtarlarını 10-20tlye bulabilirsin rahat .
Hesap açma kısmı şuan ki ile uzaktan yakından alakası yok. Çok farklı. Ama diğer kısımlar aynı.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
N11 de filan ürün anahtarı var

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Windows 10 ISO indir yaz ordan Microsoft'un sitesinde aracı şimdi indirine bas sonra hepsi türkçe zaten kuruluyor otomatik. Ney miş rufus muş, video muş falan gereksiz zaten. Bildiğim kadarıyla geçiş bedava öyle keylerede paranı harcama sakın!

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Windows 10 ISO indir yaz ordan Microsoft'un sitesinde aracı şimdi indirine bas sonra hepsi türkçe zaten kuruluyor otomatik. Ney miş rufus muş, video muş falan gereksiz zaten.
Hiçte bile değil. Rufus'ta ayar yapabiliyorsunuz. Mediacreationtool Legacy+UEFI olarak yazar fakat ayar yapamazsınız. Mesela FAT32 NTFS ve birim ayırma boyutu gibi.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Hiçte bile değil. Rufus'ta ayar yapabiliyorsunuz. Mediacreationtool Legacy+UEFI olarak yazar fakat ayar yapamazsınız. Mesela FAT32 NTFS ve birim ayırma boyutu gibi.
Şimdi mesajımı yeniden okudum gereksiz yazmışım, özür dilerim. Ama şimdi konuyu açan arkadaş hemen rufus'a yönelmesin yani Microsoft'un yaptığı araç denemeye değer.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Şuan kullandığın 8 lisanslı ise kontrol et 8 üzerinden WIN+R
slmgr.vbs -xpr
Sana yanıt olarak ne dönücek etkinleştirilme durumuna göre devam ederiz.