Windows 8den anlayanlar yardımcı olabilirmi ? Acil cevaplayabilirmisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba.

Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce topladım ve o günden bu güne kadar hiç bir virüs programı kullanmadım ve format hiç atmadım.

Şu son 2 haftada bilgisayar kafayı yedi diyebilirim. DC universe online oynarken ilk başta ses'in tekrarlanması başlıyor ve ekran donuyor ve ekran düzeldiği zaman seste düzeliyor.

Battlefield 4 oynuyorum ses sorunu ve ekran donma sorunlarıda var. League of legends'te tık demiyor :)

Şimdi sabah 6.30 saat o yüzden dışarı cıkıp şu anda açık internet cafe olmadığı için buraya konu açma gereği duydum.

Bugun öğlen 1 2 gibi bir internet cafeye gidip bilgisayarı formatlayacam. Windows 7 ultimate kurdurmayı düşünüyordum fakat aklıma windows 8 geldi nerden geldiyse :D

Windows 8'in sahtesi varmıdır ? Yani internet cafelerde sahtelerini kuruyorlarmı ?

Kuruluyorsa kurdurmak istiyorum ayriyetten Windows 8'de Dc universe, Battlefield 4, League of Legends gibi oyunlar açılırmı ? Nasıl bir sistemdir bilmiyorum win 8 fakat her oyunu açmadığı söylendi sizce ne diyorsunuz ? Bu arada Bf 4 online oynuyorum bir fark olurmu bilemem ?

Acil olarak cevaplayabilirseniz sevinirim.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle windows 8'in bütün oyunları açmadığı zaman neler olabileceğini hayal etmediğinize göre bu işlere çok uzaksınız. o yüzden basitinden anlatayım. 8 kurarlar her oyunu da oynarsın performans bakımından büyük ihtimal fark edemeyeceğin iyileştirmeler olur. 8 kurulu bilgisayara 7 kurarken, 7 ye 8 kurarken sorunlar çıkabilir o çalışmaz bunun driverı sorun çıkarır olabilir böyle şeyler hazırlıklı ol. Bu kadarı şimdilik yeter herhalde

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Öncelikle windows 8'in bütün oyunları açmadığı zaman neler olabileceğini hayal etmediğinize göre bu işlere çok uzaksınız. o yüzden basitinden anlatayım. 8 kurarlar her oyunu da oynarsın performans bakımından büyük ihtimal fark edemeyeceğin iyileştirmeler olur. 8 kurulu bilgisayara 7 kurarken, 7 ye 8 kurarken sorunlar çıkabilir o çalışmaz bunun driverı sorun çıkarır olabilir böyle şeyler hazırlıklı ol. Bu kadarı şimdilik yeter herhalde

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Kafam Driverlere takıldı, Driverler sorun cıkartırsa zaten boşuna kurmuş olurum :)

Bunlar benim bilgisayarlarımın özellikleri sizce sorun cıkarmı ?

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
benim 8 kurduğum bilgisayarlar hiç sorun çıkartmadı ama sağda solda duyuyoruz olabilir belki diye söyledim. Bu arada bu bilgisayarı geçen sene mi aldın harbiden

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59

Kafam Driverlere takıldı, Driverler sorun cıkartırsa zaten boşuna kurmuş olurum :)

o ekran kartında donmaması mucize.oynarsın ama minumumda donmalar filan gayet normal bence.önerilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor sistemin.

11378800562.png

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
o ekran kartında donmaması mucize.oynarsın ama minumumda donmalar filan gayet normal bence.önerilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor sistemin.

11378800562.png

Çözünürlük 1200x1000 küsürmü ne olarak ayarlı Grafik ayarları normal olarak ayarlı oynuyorum kasma donma olmuyor zaten hiç olmuyordu 1 2 ay sonra başladı cünkü netten bilmediğim çok şeyler indirdim 1 yıl belki daha fazla hiç format atmadım bilgisayarıma o yüzden böyle sıkıntılar yaşıyorum.

Yarın bilgisayarı formatlattırıp Win 8'e çeviricem termal macun olaylarını yaptırtıcam komple parçaları söküp temizleyecem bilgisayardaki girişleride temizleyecem umarım sorun cıkmaz ve orjinal virüs programı almayı düşünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

benim 8 kurduğum bilgisayarlar hiç sorun çıkartmadı ama sağda solda duyuyoruz olabilir belki diye söyledim. Bu arada bu bilgisayarı geçen sene mi aldın harbiden

1 yıl veya 1 yıl 3 ay falan olmuştur nedenki ?

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Zamanında Bim'den laptop almıştım :) Onboard 64 mb ekran kartı vardı. Win7 Starter yüklüydü. Ben oyun hayatıma o laptopa Win8 yüklediğim gün başladım diyebilirim. Win8'den yana sıkıntınız olmasın. Ayrıca imkan varsa 8.1 tavsiye ederim.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Zamanında Bim'den laptop almıştım :) Onboard 64 mb ekran kartı vardı. Win7 Starter yüklüydü. Ben oyun hayatıma o laptopa Win8 yüklediğim gün başladım diyebilirim. Win8'den yana sıkıntınız olmasın. Ayrıca imkan varsa 8.1 tavsiye ederim.

8.1 varsa internet cafenin sahibinde yüklettiririm onların crackları falan varmı ?