Windows 8 wireless sorunu

Konusu 'Windows 8' forumundadır ve KadirSenkaya tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. KadirSenkaya

KadirSenkaya Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Windows 8 wireless sorunu

Merhaba elimde Sony Vaio SVE1512M1EW laptop var, Windows 8 yüklü. Birkaç gün önce güncellenme yüklenmiş ve laptop internete bağlanmıyor. İnternet var ve bağlanıyor ama herhangi bir siteye girmiyor.

Aygıt yöneticisine baktım, ağ bağdaştırıcılarında bir sorun yok. Güncelleştir dediğimde de zaten güncel diyor. farklı tarayıcı da da denedim, chrome de loading diyor ve ekran tamamen bomboş. IE'de de google.com bekleniyor ama yine bir şey gelmiyor. İnternetten yüklenecek bir program kurdum, dosyayı karşıdan yükledi ama tarayıcı üzerinden giremiyorum.

Sizce ne yapmalıyım?

2. muratflash

muratflash Rektör

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    63
    1.Ağ listesinden ağınıza sağ tıklayıp "Bu ağı unut" dedikten sonra tekrar bağlanmayı deneyin..

2.Bu sonuç vermezse bios ayarlarını varsayılan yapın mutlaka düzelir..

İlk aklıma gelen bunlar aklıma geldikçe yazarım.. Ama sizde sorun yok aslında internet var yani bu ağı unut deyip tekrar bağlanınca düzeleceğini düşünüyorum..

.

3. ffgul

ffgul Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Win-8 mi!
    Allah yardımcın olsun....

4. Strake

Strake Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Konunun tamamını okumadım birazını okudum güncellemeyi kaldırabilirsin veya sistem geri yükleme yapabilirsin olmadı format at. :p

5. global_deejay

global_deejay Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Bende gece gece kafam tuttu dedim Windows 8 mi kursam diye düşündüm. Daha önce Windows 8 tecrübem oldu. Kullanmama sebebim tamami ile wireless sorunundan dolayı idi. Kurmadan önce dedim Google'dan bi araştırayım diye ve karşıma bu konu çıktı :D

Windows 8'de ciddi wireless sorunu var. Hem çekim gücü az hem internet olmasına rağmen kendi kafasına göre ağı sınırlı yapıyor. Ağ bağlantısını kes diyip tekrar bağlanınca internete girebiliyorsunuz. Bu sorunu bende bir türlü aşamadım. Kendi kendine internet kopuyor öyle bırakın 2-3 saat gelmiyor ancak bağlantıyı kesip bir kez daha bağlandığın zaman şıp diye bağlanıp internetin keyfini sürüyorsunuz. Lenovo Z580 kullanıyorum, acaba benim laptopta mı bu sorun var diye düşündüm ve 6 akrabama Windows 8 kurdum, hepsinde aynı sorunu verdi. Aygıt yöneticisinde de sorun yok sürücü normal yüklenmiş.

6. muratflash

muratflash Rektör

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    63
    Bios ayarlarını default varsayılan ayarlara getirdiğiniz an o sorun çözülür.. Bence Windows 8 de bişey yok sağlam bi işletim sistemi..

Haa şu olabilir sorun yaşıyorsunuzdur ama bu her işletim sisteminde olabilir..

7. HRNKC

HRNKC Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    1- Kablosuz Ağları Yönet menüsü altından sistemize tanımlamış olduğunuz şu sorunlu wireless ağını kaldırın...
    2- Pc yi kapatıp tekrar açın, wireless ağınıza şifrenizi girip bağlanmayı deneyin... Sorun çözülmediyse 3. seçenek;
    3- Kablosuz Ağları Yönet menüsü tekrar kontrol edin, herhangi bir kayıtlı ağ olmasın, malum tekrar bir bağlanma teşebbüsünde bulundunuz... Bu defa wireless ağının adını ve yayın yaptığı frekansı değiştirin, tabi bunu yapabilmek için kablo ile modeme direkt bağlantı kurmanız gerekecek... Bu işlemi tamamladıktan sonra 2. maddeyi tekrar uygulayın...
    4- Güncelleme sırasında driver zarar görmüş olabilir, wireless kartınızın güncel driverını onarmayı yahut mevcut driver ı kaldırıp temiz bir kurulum yapmayı da düşünebilirsiniz...

Yukarıdakileri ağa bağlanamama problemim sebebiyle bizzat uygulamıştım yalnız cihaz Win 7, benzer bir durum olması ve benim cihazımda sonuç vermesi sebebiyle dile getirdim...

Hiçbir şekilde sonuç alamıyorsanız sistem geri yüklemeyle vs. uğraşmadan Recovery seçeneğini devreye sokun... Verilerinizi HDD in farklı bir bölümüne yedekleyin, Recovery C bölümünü hedef alacaktır zaten... Fabrikasyon ayarları içeren temiz format seçeneğiyle format attırın...

8. global_deejay

global_deejay Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam getiriyorum bakalım. Windows 8 kurayım ben. Sağolun.

9. byndr

byndr Asistan

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    1 win 8 de uçak modunu açmış olabilirsin. Ağ simgesine tıkla uçak modunu kapat.
    2 wifi kapalı olabilir. Bilgisayarı kapattığın yerden imlaci sağa götürüp açılan menüden ayarları seç
    bildirimler güç klavye seçeneğinin altında bulunan bilgisayar ayarlarını değiştir yazısına tıkla buradan ayarlarını konrol et.
    Bilgisayarda bulunan bütün ayarları buradan kapatıp açabilir özelleştirebilirsin.
    Win 8 gerçekten harika bir işletim sistemi. Kullanamayanlar çamur atmasın

10. KadirSenkaya

KadirSenkaya Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunu sistem yenileme ile çözdüm arkadaşlar. Olmasaydı format atıcaktım ama sistem yenileme sayesinde dosyalar kaybolmadan sorun çözüldü.

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşlar bende sistem yenileme ile çözdüm ancak bu sefer microsoft outlook ve excel silindi nasıl geri getiririm bilen varsa lütfen yardımcı olsun

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Sistem yenileme nasıl yapılıyor

13. mhrrm

mhrrm Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sistem yenileme falan yapmadan bataryayı bi çıkartıp taksaydınız sorun çözülüyodu.. :)

14. mhmthn60

mhmthn60 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bndede var.windows 8 benimkide.bios ayarlarına kadar giriyorum ama fazla bi bilgim olmadıgı için bu konularda degistirmeyi beceremedm.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tesekkürler..

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Ben avast ı kaldırdım sorun çözüldü

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bios da default nasıl yapılır ??

17. muratflash

muratflash Rektör

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    63
    Biosa girdikten sonra bios menüsünün üzerinde default ayarlara geri dön diye bi seçenek var mutlaka o seçenekten veya bios pilini çıkarıp 5dk bekleyip tekrar takıyoruz ve bios default ayarlarına dönmüş oluyor..

Bios pili nasıl çıkarılıp takılacağıyla ilgili videolar

http://www.youtube.com/results?sear....0.184.1401.0j9.9.0...0.0...1ac.1.nDmnNRQI41M

18. typhoon1903

typhoon1903 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ag kısmında agı unut yap sonra tekrar yeniden baglanmayı dene

Eger olmuyorsa servisten resetlemen lazım

calıstır - services.msc 'den kablosuz yapılandırmayı yeniden baslat sonra aga baglan

eger ip alıyorsa modem config islemini tekrardan yap

19. byndr

byndr Asistan

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı problemi yaşadım. Önce wireless kapandı. Kablolu bağlandım. Bir iki gün sonra lan da kapandı. usb wireless le bağlandım. bir çok site araştırdım.
    Bir çok yöntem denedim. Hatta sistemi dahi yeniden kurdum. Virüs proğramlarını kaldırdım neler neler.
    Format attım düzeldi ama yine aynı problemi yaşadım.
    Son formattan sonra hiç bir virüs Prg. Kurmadım. Uzun zamandır artık wireless problemi yaşamıyorum.

Tek Çare : F O R M A T

20. thesavarona

thesavarona Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun yoksa ne güzel :)

Sayfayı Paylaş