Windows 8 Release Preview İzlenimleri

Bu konuyu okuyanlar

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
HOcam sen kafayı Linuxa takmışsın ondan beğenmiyorsun. Neymiş Fiyasko anlatsan da bilsek. Gördüğüm en iyi Windows işletim sistemi. Açılış kapanış hızı süper, kurulumu çok basit, Metro arayüzü ile programları bulmak çok kolay. Üstelik artık bu arayüz sayesinde tonlarca uygulama yapılacak yakında kullanıcılar tarafından bilgisayar daha fazla işimizi halledecek. Linux sevdası bir dönem bendede vardı ama kardeşim kullanmak için ille profesyonel mi olamak gerekiyor? Ortalama bir bilgisayar kullanıcısına kullandıramıyorsun. Bir ton ayrı srümü var. Sabah erken kalkan bilmemnelinux diye işletim sistemi yapmış...

Dediklerim linuxa olan hayranlıgımdan değil ki. Bir coder için grafik önde olmaz stabilite performans ve güvenlik önde olur gerisi grafik felan filandır uzayıp gider.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Tek kelime ile fiyasko. RC böyle ise final sürümü nasıl olur bilemiyorum gerçi bütün windowslar hep öyle oldu finalide fiyasko olacak. Her zamanki gibi yine penguenlerim önde penguenleri seviyorum. :)
@tolga3589 Ama bu yazdıklarınıda kesin Windows tan yazıyormuşsundur..Doğru mu??..

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet sanal makinaya kurulu linux altında win8 :) Ben fanatik değilim ki kardeşim ben bütün işletim sistemlerini kullanmış biriyim ve deniyorum bana vasat gelirse çıkar söylerim stabil gelirse çıkar söylerim senin bildiğin linuxun grafiğine fanatik olan kişilerden değilim merak etme. Pardus forumunda pardusu yeri gelince yerden yere vurdum. :)

aslantekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win8 çok şık. Mausu sağ köşeye götürünce anında kapatma yada denetim masası heryere ulaşabilirsin.

Yalnız türkçe sürümü kararsız. Yükseltme yerine virtual yada temiz format ile kurmak daha uygun olur.
Ben memnunum. Kolay gelsin aslantekin.

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pentium P6200 işlemci, 4 gb Ram, işlemciye gömülü gpu (Intel HD graphics) böyle bir sistemde bile Windows 8 stabil çalışıyor. 7'den daha hızlı.

suyunsesi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim masaüstü PC de nedense ekran bölünmesini (metro programları için) yapmıyor. Ama laptobumda yapıyor. (Hani diyelim masaüstü görünümdesiniz ama arkaplanda bir metro arayüzü açık mesela video açık. Fare ile ekranın sol üst köşesine geldiğinizde açık olan programları diziyor ya, oradaki programı tutup ekrana sürüklerken ekranı yanlara yaklaştırdığınızda ikiye bölüyor. Bir yanda masaüstü görünümü kalıyor ve orda işinizi devam ederken diğer bölmede video izleyebiliyorsunuz.) :) sebebini çözemedim henüz ama benim masaüstü PC bunu yapmıyor.
Bunun bir ayarı mı var acaba?

dämir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonda kullandığı uygulamaları pcde de süslü grafiklerle görmek isteyen kullanıcıların bu arzusunu dindirmek için ve rakip sistemlerdeki App satışından geri kalmama gibi nedenlerle hazırlanmış bir işletim sistemine geçmeye pek niyetim yok.

Desktop arayüzünü bu anlamda daha işlevsel buluyorum. Bilgiye ulaşmak isteyen ve bilgisayarı profesyonel amaçla kullanan kişiye, internet sitelerinde zaten mevcut olan bilginin applardaki grafiklerle bezenerek sunulması (telefonlarda gerçekten gerekli iken) pcde fazladan birşey katmayacaktır.

Ayrıca Desktop programları daha işlevsel kullanıma olanak veriyor. Buna Örnek: Evernote Desktop ve Metro arayüzü versiyonları. Bu bağlamda windows 8 her ne kadar iki arayüze sahip olsa da, kullanıcı hesabı zorunluluğu bulunmayan 7 de kalmak çalışmalarımdaki verimlilik bakımından birşey kaybettirmiyor.

beelzebub_be

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben hala consumer prewiev kullanıyorum ve microsoft düşmanı olmama rağmen bence çok başarılı olmuş. Bilgisayarın açılış kapanış hızını geçtim bariz kullanım kolaylığı artmış işletim sisteminde. Tabi bizim insanımız klasiklere bağlı kalmayıp kendini geliştirmeye açık oldukça beğenecektir böyle işleri. Service pack 1 geldiği zaman ben xp' den sonraki en başarılı işletim sistemleri olacağını tahmin ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kurulu Sistem: Windows 8 Release Preview 64 Bit
Model : ASUS K53SD
İşlemci : İntel Coreİ5 işlemci (i5-2.50 CPU @2.50 CPU (4 CPUs), 2.5GHz- Turbost ile 3.1 ghz
Ram : 4 GB DDR3 1333 Mhz
Ekran kartı : 2 GB DDR3 Nvidia Geforge GT610M
Bellek : 500 GB

Masaüstünü görmem 20dk'dan daha az bi süre oldu..bence gayet iyi ancak gelenegi bozup metro başlat menüsü biraz can sıkıcı gibi geldi ama kullandıkça alışıyor insan..performans konusunada gelince win7den eksik yanı yok fazlası var hatta bana daha hızlı gibi geldi ancak piyasadaki çogu program win7 uyumlu..program veya oyun kurmada can sıkan bi durum var

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arakdaşlar windows 8 de sxe hatasının çözümünü bulan var mı? veya sxe hatası alan var mı? sırf bu yüzden windows 7 ye döndüm ama windows 8 güzeldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar başlat ı bukadar dert etmeye gerek yok rtm sürümü çıkınca onada bir yama filan çıkar rahat olun

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Arkadaşlar benim pc win7 ultimate Windows 8 release Preview kursam sorun çıkmaz dimi mesela bir süre sonra deneme sürümü diye kapnmaz değil mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu win 8 in kaç sürümü var tam olarak release preview kullanıyorum hangi sürümü oluyo bu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben windows 8 release prewiew'i kurdum ama bir oyun yükledim call of duty 5 açtım grafikler hep kaymış.Google Eart'ta bile dağların orası burası yok felan windows 7 de böyle bir şey yoktu.:cursing:

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Son 2 yoruma cevap..

Arkadaşlar w8 Release preview resmen yayınlanmadan önceki önizleme sürümüdür.. Artık resmi sürümler yayınlandı release preview kurmanız çok mantıksız w8 pro veya w8 enterprise kurun..

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Windows 8 release previev 15 ocakta sona eriyor sanırım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam Arkadaşlar Ben Uzun Zamandan Bu Yana Windows'un Bütün Sürümlerini İster Sanal İsterse Reel Bilgisayarlarda Kurdum. Windows 8 Release yi En Son ASUS 1015PX Netbook'ta Kurdum. Windows 7 Den Açılışı Kapanışı Daha Güzel ve Hızlı Biraz Dikkatimi Çekti Şarj Olayını Çok Azda Olsa Değişiklik Oluyor Ama Şiddetle Kuracaklara Tavsiye Ederim. Kurulumdan Sonra Hak vereceksiniz.
Kurulumu Lütfen Temiz Bir Kurulum Olsun Diğer Sürümlerin Üstüne Yüklemeyin.
Yedeklerinizi Almayı Unutmayın.
Eğer Kurulumu Bilmiyorsanız Lütfen Denemeye Kalkmayın.
Kullanıcıdan kaynaklanan Bütün Hatalardan Kullanıcı Sorumludur.
Başarıla.

Her Zaman Microsoft.