Windows 8 Recovery Sonrası Etkinleştirme Problemi

Bu konuyu okuyanlar

carizma_009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Samsung Np350e7c-s01tr laptopumda fabrika ayarlarına almak için tam recovery yaptım.

Başlangıçta F4 basarak gelen recevory ekranından tam geri yükleme ( fabrika ayarlarını alma ) yaptım.
Sonrasında pc ilk aldığımda ilk açıldığındaki gibi kullanıcı adı falan sordu hallettim pc açıldı.

Şimdi sorun şu ki laptop windows etkinleştirilemiyor uyarısı veriyor. Recovery yapmadan önce windows etkinleştirildi diyordu ve hiç bir sorun yoktu. Keyide kaydetmemiştim. :S

Fabrika ayarlarına alınca neden böyle bir sorun çıktı acaba. Bu ürünler fabrika çıkışı aktif hale getirilmiyormu zaten.

Sistemdeki yazılım : Windows 8 Single Language

Şimdi etkinleştirme problemini nasıl çözeceğim yardımcı olurmusunuz. Ürünüde teknosadan almıştım.

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Aldığınız yere götürün bence.

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.
Samsung Np350e7c-s01tr laptopumda fabrika ayarlarına almak için tam recovery yaptım.

Başlangıçta F4 basarak gelen recevory ekranından tam geri yükleme ( fabrika ayarlarını alma ) yaptım.
Sonrasında pc ilk aldığımda ilk açıldığındaki gibi kullanıcı adı falan sordu hallettim pc açıldı.

Şimdi sorun şu ki laptop windows etkinleştirilemiyor uyarısı veriyor. Recovery yapmadan önce windows etkinleştirildi diyordu ve hiç bir sorun yoktu. Keyide kaydetmemiştim. :S

Fabrika ayarlarına alınca neden böyle bir sorun çıktı acaba. Bu ürünler fabrika çıkışı aktif hale getirilmiyormu zaten.

Sistemdeki yazılım : Windows 8 Single Language

Şimdi etkinleştirme problemini nasıl çözeceğim yardımcı olurmusunuz. Ürünüde teknosadan almıştım.

Ben dün aynı sorunu yaşadım ve uzun uğraşlar sonucunda çözdüm. Tabiki bende recovery işleminden önce var olan orijinal keyi bir köşeye kaydetmiştim.
Şimdi gelelim sizin sorununuza aktivasyon yaparken "erişim engellendi"şeklinde bir hata mı veriyor yada Activation Error 0XC0000022 (Access Denied) mı yazıyor? Varsa başka bir hata kodu onuda yazarsan ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

Hata kodu görünmüyorsa;
Komut istemini yönetici olarak çalıştır ve SLUI 3 komutunu yaz etkinleştirme penceresi açılacak, önce product keyini girersin etkinleştirme olmazsa orada hata kodunu verecektir.

mystroo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
recovery yaparken bazı şeyleri yanlış yapmış olabilirsin belki ondandır bende sürekli recovery yaparım ama etkinleştirme sorunu yaşamadım hiç. tekrar recovery atmayı dene zaten 20 dk. falan sürüyor

Son mesajlar