Windows 8 İndir! Denemeye Hemen Başla

Bu konuyu okuyanlar

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2

normal denetim masasından girip dil,klavye,lokasyon ayarlarından değiştir. ben şu an win7'yi sildim. bilgisayarda yalnıca win8 var ve tamamen türkçe.

Dediğin gibi yaptım fakat bir değişiklik yok, hala ingilizce..

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar gülmeyecekseniz bir soru soracağım...
p4 bilgisayarıma kursam çalışırmı...

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar gülmeyecekseniz bir soru soracağım...
p4 bilgisayarıma kursam çalışırmı...

Windows 8 haberleri hızla yayılmaya devam ederken insanların arasında oldukça merak edilen bir soru daha yanıt bulmuş durumda. Windows 8'in devrimsel özellikler getirecek olması sistem gereksinimleri konusunda çoğu insanda soru işaretleri oluşturmuştu.

Ancak artık korkmanıza gerek yok, zira yapılan açıklamada Windows 8'in önceki işletim sistemi olan Windows 7 ile aynı gereksinimleri isteyeceği belirtildi. Bu sayede sisteminizde herhangi bir geliştirme yapmadan yeni işletim sistemine geçmeniz mümkün olacak.

Windows 7 Sistem Gereksinimleri;

1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci

1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)

16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı..

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Windows 8 i iso olarak mı yoksa deskop olarak mı kuruluyor?Kurulum hakkında açıklayıcı bilgi yazarmısınız?

hope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Virtualbox'a 32 bit Windows 8'i bir türlü kuramadım. Daha kuruluma geçmeden aşağıdaki hatayı veriyor:

wKlk3.jpg

Sizce sorun nerede olabilir? Internet'te biraz araştırdım, genellikle işlemcinin sanallaştırma desteğini BIOS'tan açmanız gerekiyor diye bilgiler var. Daha önce Windows 7 de dahil birçok işletim sistemi sanallaştırma olmadan çalışıyordu. Windows 8 için mutlaka işlemcinin sanallaştırma desteğinin mi olması gerekiyor?

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Seçebilirsin. Diğer diske kurulum yapman yeterli başka bir şey yapmana gerek yok.

öyle bir imkanın var ama nasıl yapıldığı konusunda bir bilgim yok, windows+linux olsa kendisi direk seçenek şansı veriyor, windows+windows konusunda bilgisi olan arkadaşlar uyanınca cevap verir :D

Teşekkürler deneyeceğim :) Diğer diski bosaltayım bugün denerim cok merak ediyorum.

Birde merak ettiğim mesela ben sürekli kurgu programları kullanıyorum destek sıkıntısı yaşar mıyız?

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler deneyeceğim :) Diğer diski bosaltayım bugün denerim cok merak ediyorum.

Birde merak ettiğim mesela ben sürekli kurgu programları kullanıyorum destek sıkıntısı yaşar mıyız?

Kullandığın programların desteğini, o programların geliştiricilerinden almalısın. Daha betası bile çıkmayan bir işletim sistemine destek verirler mi bilmem :)

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Windows8 Türkçe nisan sonlarında çıkıyor seylentiler vardır
2012 bitmeden türkçe çıkar..

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü hakkında sık sorulan sorulara; http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/faq bağlantısından ulaşabilir,

Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü'nün bilgisayarınızdaki hangi ürünlerle uyumlu olduğunu; http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/en-US/CompatCenter/Home görebilirsiniz.

Dil konusunda da şunu belirteyim: Henüz bu sürümde Türkçe dil seçeneği mevcut değildir, resmi olarak yayınlanmamıştır. Tarih-saat, klavye seçeneklerini Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. Lakin işletim sisteminin dilini -henüz dil paketi yayınlanmadığından- Türkçe olarak değiştiremezsiniz.

ercanpehlivan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virtual box ta sanal kurmak için kurulan isletim sistemini windows 7 olarak seçin windows 8 öyle kuruluyor virtual box ta

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
sıfr kurulum da yaparak denedim ve kurulumdan sonra windows 7 türkçe dil paketini kurdum çalışıyor.

Biber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar win 8 kurdum ve win 7'de bir önceki MSN'i kullanıyordum. Hiç dikkat etmeden son MSN'i yükledim sorum şu: Ben ID hatırlasın; ama parolamı anımsamasın istiyorum, bunu nasıl yapıyoruz, ya da yapabiliyor muyuz; yoksa bunu kaldırıp eski sürümü kuracağım. Teşekkürler...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Gelelim Windows 8 in problemlerine...

Bende şöyle bi problem oluştu dün akşam bişey yoktu bugün bilgisayarı açınca problem ortaya çıktı.. Şöylekii..

Bende C/XP, D/W7, E/W7 ve dün akşamda F/ sürücüsüne W8 kurduk ama önyükleyici olarak W8 in önyükleyicisi devreye girdi yani bilgisayar açılırken w8 le açılıp orda işletim sistemlerini listeliyor ama w7 ye geçmek istediğimde bilgisayar resetledikten sonra w7 açılıyor direk girmiyordu yanii.. Sonra ben easyBCD programı yardımıyla eski önyükleyicimi geriye getirdim ama bu defada bu listelenen işletim sistemlerinin arasına w8 girmek istemitor bende devre dışı bıraktım... Yani w8 diyorkii illaki benimle açılacaksın diyor başkalarıylada ben açılmam diyor... EE ne olacak şimdi??...

Birde şöyle bişey gözlemlerime göre dedilerkii W8 in açılışı ve kapanışı fırtına gibi olacak bence abartmışlar... W7 daha hızlı açılıp kapanıyor...

Çoklu işletim sistemi kullanıpta üstteki anlattığım sorunu yaşayan arkadaşlar var mı??..

oakenfold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaslar, win 8 i yanlışlıkla win 7 nin üzerine kurdum ( c yi 2 bölüm yapmadığımdan win 7 nin üzerine kuruldu) win 8 I kaldırım eski win 7 me nasıl dönerim

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşımın bilgisayarına kurdum ki hiç anlamaz işletim sistemlerınden klavyede bile harfleri zor buluyor o bile kulanmaya alıştı :D çok basit desktop vs win7 den ayırt edemezsıniz tek farklı yani başlat menüsü yoksa desktop herşey aynı.. explorer 10 çok beğendim zorlanacak bir durum söz konusu değil ..
dil paketinide sorun yapmayın.. shiftdelete üyeleri bence sorun yapmamaları lazım firefox son sürüm yükleyin türkçe zaten bide msn yükleyin .. zaten ingilizce size nasıl bir engel olabilirki..herşeyin orjinali bence daha güzeldir..

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar benim pcde windows 7 kurulu ben windows 7 yi silmeden windows 8 ide kurmak istiyorum windows 8 i harici hdd ye kurabilirmiyim windows7 yide kullanmak istiyorum..

mkirdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

Acer Iconia W500 e Windows 8 yüklemeye çalışıyorum ancak 16 GB boş alan gerektiğinden yükleyemiyorum. HDD toplam 32 GB ve extradan 32 GB SD kart var. SD karta yükleme yapmıyor, illa ki C: de boş alan arıyor. İçinde işletim sistemi ve kendi programlarından başka bir şey yok. Ama yhine de 16 GB boş alan yok. Nasıl yükleyebilirim ?

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gelelim Windows 8 in problemlerine...

Bende şöyle bi problem oluştu dün akşam bişey yoktu bugün bilgisayarı açınca problem ortaya çıktı.. Şöylekii..

Bende C/XP, D/W7, E/W7 ve dün akşamda F/ sürücüsüne W8 kurduk ama önyükleyici olarak W8 in önyükleyicisi devreye girdi yani bilgisayar açılırken w8 le açılıp orda işletim sistemlerini listeliyor ama w7 ye geçmek istediğimde bilgisayar resetledikten sonra w7 açılıyor direk girmiyordu yanii.. Sonra ben easyBCD programı yardımıyla eski önyükleyicimi geriye getirdim ama bu defada bu listelenen işletim sistemlerinin arasına w8 girmek istemitor bende devre dışı bıraktım... Yani w8 diyorkii illaki benimle açılacaksın diyor başkalarıylada ben açılmam diyor... EE ne olacak şimdi??...

Birde şöyle bişey gözlemlerime göre dedilerkii W8 in açılışı ve kapanışı fırtına gibi olacak bence abartmışlar... W7 daha hızlı açılıp kapanıyor...

Çoklu işletim sistemi kullanıpta üstteki anlattığım sorunu yaşayan arkadaşlar var mı??..

dostum windows 8 açıkken msconfig den varsayılan işletim sistemini windows 7 yaparsan sorun kalmaz. ozman win 7 nin boot kısmı geliyor reset atmadan 8 e yada 7 ye geçip devam edebiliyorsun.

qazwsx41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirip direk kurdum win8 i tamam kurdu ama ben 7 ye tekrar geçmek istiyorum.bunun bir yolu var mı acaba yoksa yoksaaaaa :crying: :crying: yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
dostum windows 8 açıkken msconfig den varsayılan işletim sistemini windows 7 yaparsan sorun kalmaz. ozman win 7 nin boot kısmı geliyor reset atmadan 8 e yada 7 ye geçip devam edebiliyorsun.
İşte tamda ben onu yapıyorum default olarak 7 ler veya xp yi ayarlıyorum ama yinede bazen önyükleyici ekranı gelmiyor... Direk 8 le açılıyor...

--- Mesaj Güncellendi ---

indirip direk kurdum win8 i tamam kurdu ama ben 7 ye tekrar geçmek istiyorum.bunun bir yolu var mı acaba yoksa yoksaaaaa :crying: :crying: yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar
W7 ye dönüş diski biçimlendirip tekrar 7 yi kurmak.. Aslında w7 nin üstüne kurmak yanlış C/ sürücüsünde w7 varken D/ sürücüsüne w8 i kurmak daha mantıklı işletim sistemini beğenmediinizde D/ yi biçimlendirirsiniz C/ deki w7 ile devam edersiniz...

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mkv uzantılı filmlerimi dizilerimi izleyemiyorum.. ses patlıyor sonrasında cızırtı oluşuyor tıkıtıkı sesler çıkıyor :D k-lite codec kullanıyorum sanırım win8 ile uyumsuzluk sorunu var media player olaraktan mpc ve wmp denedim ikisinde de aynı sorun var..

edit: vlc ile denedim bir sorun yok. (sorun k-lite codec ile ilgili)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben windows 8 rp sürümünü kullanıyorum açıkçası win 8 kurarken teredüt ettim okuduğum yorumlarda bazı arkadaşlar metro arayüzünde açtıkları programların kapanmadığından şikayetçiydiler ama yükleyince bunun çok basit olduğunu gördüm windows 8 win 7 ye göre daha performanslı bence arka planda çalışan programlar kullanılmadığında belli bir süre ssonra kapanıyor. ayrıca kullanılmayan çalışır programlar sistem yemiyor. bazı arkadaşlar başlatın olmayışından şikayetçi metro arayüzünde istediğiniz gibi program arayıp bulabilirsiniz metro arayüzündeyken klavyeden program adını yazmanız yeter