Windows 8 Güvenli Modda Başlatmak

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
kağıdı kalemi hazırladım bekliyorum :D

[h=3]Nasıl Yapılır?[/h]
  • Command Prompt-Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
Disable: Yeni bir ön boot menü kapatmak, devre dışı bırakmak için aşağıdaki komutu çalıştırın.
Bcdedit /deletevalue {current} bootmenupolicy

Enable: Yeni bir boot menü açmak, etkinleştirmek için aşağıdaki komutu çalıştırın.
Bcdedit /set {current} bootmenupolicy Standard

• Komut istemini kapatın ve komutların etkin olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Not: {current} Windows önyükleme yükleyici tanımlayıcısı ve BCD (Boot Configuration Data) deposunda mevcut Windows işletim sistemini gösterir

Bununla uğraşmak istemiyorsanız EasyBCD programını indirip kurun çalıştırın sonra orada edit menü kısmına geçip varsayılan işletim sisteminiz olarak windows 7 yi seçtiğinizde veya başka bi işletim sistemi eski boot menünüz geri gelecektir..

DTt49.png

Ancak bilgisayarı kapatırken W8 in kapatma yöntemini kullanmayın çünkü hala w8 in boot menüsü devre dışı değil ben 2 boot menüyüde aynı anda kullandığım için bu yolu seçtim.. Yani istediğim zaman w8 istediğim zaman eski boot menü..
İşte bu yüzden w8 de bilgisayarınızı kapatırken şu dosyayı indirip kurun sağ kontak menüsünden bilgisayarınızı kapatın.. Her defasında w8 deyken bilgisayarı sağ tık menüsündeki güç seçeneklerinden kapatırsanız bilgisayar hep eski boot menüyle açılacaktır..

Eğer siz w8 in boot menüsünü tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız w8 açılırken boot ekranında işletim sistemi seçtiğiniz yerde diğer seçenekler var oradaki ayarlardan devre dışı bırakabilirsiniz ama gerek yok hatta en başta verdiğim komut sisteminede gerek yok.. W7 yi varsayılan yaptığınız an eski boot menü gelir..

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Nasıl Yapılır?

• Command Prompt-Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
Disable: Yeni bir ön boot menü kapatmak, devre dışı bırakmak için aşağıdaki komutu çalıştırın.
Bcdedit /deletevalue {current} bootmenupolicy

Enable: Yeni bir boot menü açmak, etkinleştirmek için aşağıdaki komutu çalıştırın.

• Komut istemini kapatın ve komutların etkin olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Not: {current} Windows önyükleme yükleyici tanımlayıcısı ve BCD (Boot Configuration Data) deposunda mevcut Windows işletim sistemini gösterir

Bununla uğraşmak istemiyorsanız EasyBCD programını indirip kurun çalıştırın sonra orada edit menü kısmına geçip varsayılan işletim sisteminiz olarak windows 7 yi seçtiğinizde veya başka bi işletim sistemi eski boot menünüz geri gelecektir..

DTt49.png

Ancak bilgisayarı kapatırken W8 in kapatma yöntemini kullanmayın çünkü hala w8 in boot menüsü devre dışı değil ben 2 boot menüyüde aynı anda kullandığım için bu yolu seçtim.. Yani istediğim zaman w8 istediğim zaman eski boot menü..
İşte bu yüzden w8 de bilgisayarınızı kapatırken şu dosyayı indirip kurun sağ kontak menüsünden bilgisayarınızı kapatın.. Her defasında w8 deyken bilgisayarı sağ tık menüsündeki güç seçeneklerinden kapatırsanız bilgisayar hep eski boot menüyle açılacaktır..

Eğer siz w8 in boot menüsünü tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız w8 açılırken boot ekranında işletim sistemi seçtiğiniz yerde diğer seçenekler var oradaki ayarlardan devre dışı bırakabilirsiniz ama gerek yok hatta en başta verdiğim komut sisteminede gerek yok.. W7 yi varsayılan yaptığınız an eski boot menü gelir..
teşekkürler :) ama bu program olmadan windows 8 den işletim sistemi seçeneklerinden varsayılan yapılabiliyoruz ama windows 8 ile kapandığı zaman boot menüsü gelmemesi kötü olmuş :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
teşekkürler :) ama bu program olmadan windows 8 den işletim sistemi seçeneklerinden varsayılan yapılabiliyoruz ama windows 8 ile kapandığı zaman boot menüsü gelmemesi kötü olmuş :D
W8 in boot menüsünü istemiyorsan tamamen devre dışı bırakabilirsin.. Ama her ikisinide kullanmak istiyorsan anlattığım yöntemi dene..

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
W8 in boot menüsünü istemiyorsan tamamen devre dışı bırakabilirsin.. Ama her ikisinide kullanmak istiyorsan anlattığım yöntemi dene..
tam devre dışı bırakmak ''Eğer siz w8 in boot menüsünü tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız w8 açılırken boot ekranında işletim sistemi seçtiğiniz yerde diğer seçenekler var oradaki ayarlardan devre dışı bırakabilirsiniz'' demiştiniz oradan yapılınca win 8 ile kapatsakta boot olarakmı açılıyor birde eski haline almak mümkünmüdür :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
tam devre dışı bırakmak ''Eğer siz w8 in boot menüsünü tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız w8 açılırken boot ekranında işletim sistemi seçtiğiniz yerde diğer seçenekler var oradaki ayarlardan devre dışı bırakabilirsiniz'' demiştiniz oradan yapılınca win 8 ile kapatsakta boot olarakmı açılıyor birde eski haline almak mümkünmüdür :D
Eski boot menü şöyle açılaak yanii.

553138_10151041128779292_736986191_n.jpg

W8 in boot menüsünü tekrar etkinleştirmek üstte gösterdiğim gibi..

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Eski boot menü şöyle açılaak yanii.

553138_10151041128779292_736986191_n.jpg

W8 in boot menüsünü tekrar etkinleştirmek üstte gösterdiğim gibi..

yardımlarınız için teşekkür ederim diğer seçeneklerde öyle birşey görmedim ama bidaha incelerim olmadı şu disable komutunu cmd ekranına yazınca olur dimi????

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Uzun uğraşlar sonucunda etkinleştirilmiştir:)
fspud.png

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
evet bu eski haline dönüştürüyor ama benim sorunum windows 8 ile bilgisarayı kapattığımda yine win 8 ile açılıyor yani seçenekleri göstermiyor bunu göstermesi için ne yapabilirim diye sormuştum :)

Üstte söylemiş ya [MENTION=48671]muratflash[/MENTION] Şu dosyayı indir daha sonra onu yükleyince farenin sağ tık menüsüne gelen güç seçeneklerinden bilgisayarı kapatman gerekiyormuş.
KBYf6.png

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@Strake Microsoft w8 le birlikte onu bilinçli bi şekilde yaptı. O boot ekranını değiştirdiler w8 in kapatma yöntemiyle kapatırsan elbetteki gene w8 le açılacak.. O verdiğim dosya güvenli onu kullan ben kullanıyorum..

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
@Strake Microsoft w8 le birlikte onu bilinçli bi şekilde yaptı. O boot ekranını değiştirdiler w8 in kapatma yöntemiyle kapatırsan elbetteki gene w8 le açılacak.. O verdiğim dosya güvenli onu kullan ben kullanıyorum..
tamam yardımlarınız için çok teşekkür ederim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Windows 8i güvenli modda başlatmak için önce uykuya alın oturum kapalıyken shifte basılı tutun sonra kapata basıp yeniden başlata tıklayın lütfen bekleyin... diyecek başlangıç ayarlarna tıklayın ondan sonrasını Windows söyleyecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çıkan ilk site sorunu çözmüyor çünkü çıkan ilk site bu olmuş durumda..

understay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam banada lazim bu guvenli mod olayi laptop acilmiyor.s

forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-sorunlari/307811-laptop-acilmiyor-windows-8-inaccessible-boot-device-sorunu.html#post2755065

derdimi burda anlattim. lutfen yardim :-(

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar şu yolu izleyin.Başlat-çalıştır-msconfig-önyükleme-altta güvenli ön yüklemeye tik at-uygula- tamam-bilgisayarı yeniden başlat.Güvenli mod karşında.Çıkarken yine msconfig yap.Bu sefer tiki kaldır.Kolay gele.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeniden başlat ekranından sonra f8 ekranı geldi ama güvenli modda çalıştır seçeneği yoktu. acaba başka bir şeyi mi seçmem gerekiyordu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayar başlatılırken shift e bi kaç kez basarsanız win 8 onarımı çalışıyor ordaki ayarlardan istediğinizi yaparsınız.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
W8 de güvenli modu başlatmak f8 de olmuyor bende ilk öyle zannetmiştim sonra bardan çözdüm olayı daha iyi olmuş böyle :)

klon

Asistan
Reaksiyon puanı
19