Windows 8 güvenli modda başlatma

Bu konuyu okuyanlar

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşalar.Bilgisayar açılışta siyah ekranda kalıyor ve sol üstte sadece beyaz bir imleç yanıp sönüyor.Bilgisayarı güvenli moda almak için açılışta F8'e tıkladığımda karşıma SATA:3S... ve de CDROM:4S...
diye iki seçenek çıkıyor.İkisini de tek tek seçip enter'e bastım ama gene beyaz imlecin yanıp söndüğü yere geliyor ve de açılmıyor windows.Nasıl güvenli moda alabilirim ya da bu sorunu çözebilirim?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
msata disk kullanıyor musun ?

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o nedir abi anlamıyorum disklerden falan aldığım gibi kullanıyorum bilgisayarı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

masaüstü bilgisayar ve de sadece harddisk var sanırsam.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ağ ile güvenli modu deneyin komut sistemiyle güvenli modu deneyin sonuçları buraya yazarsınız

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi bilgisayar açılmıyor siyah ekranda kalıyor sadece ve de F8 ile tek güvenli modda çalıştırılabileceğini biliyorum.Bu siyah ekranda beyaz imleç yanıp sönüyor ama oraya yazı falan yazamıyorsun.Ağ ile güvenli modu nasıl deneyebiliriz yardımcı olursan sana zahmet.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgisayar hiç açılmıyorsa ve onarım cd si yoksa recovery yapabilirsin. Ve ya en temizi format at

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Recovery'i nasıl deneyebilirim.Bu da olmazsa mecbur format atacağım.

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşalar.Bilgisayar açılışta siyah ekranda kalıyor ve sol üstte sadece beyaz bir imleç yanıp sönüyor.Bilgisayarı güvenli moda almak için açılışta F8'e tıkladığımda karşıma SATA:3S... ve de CDROM:4S...
diye iki seçenek çıkıyor.İkisini de tek tek seçip enter'e bastım ama gene beyaz imlecin yanıp söndüğü yere geliyor ve de açılmıyor windows.Nasıl güvenli moda alabilirim ya da bu sorunu çözebilirim?

windows 8 ne yazık ki fonksiyonel bir tuş ile güvenli moda alınmıyor. Bilgisayar ayarlarından gelişmiş başlangıca alman gerek cihazı. Bunun içinde cihazın açılabilir olması gerek. bahsettiğiniz sorun boot edememesinden kaynaklı. BIOS tan birincil boot olarak harddiski manuel olarak seç. BIOS çözüm olmazsa elindeki herhangi bir format cd sini tak ve harddiskin okunabilirliğini kontrol et.

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 8 ne yazık ki fonksiyonel bir tuş ile güvenli moda alınmıyor. Bilgisayar ayarlarından gelişmiş başlangıca alman gerek cihazı. Bunun içinde cihazın açılabilir olması gerek. bahsettiğiniz sorun boot edememesinden kaynaklı. BIOS tan birincil boot olarak harddiski manuel olarak seç. BIOS çözüm olmazsa elindeki herhangi bir format cd sini tak ve harddiskin okunabilirliğini kontrol et.

Aynen öyle kardeşim.Format atarak hallettim.Teşekkürler ilgi ve yardımlarınız için... @umutturkoglu @Seyhoo

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Windows 8 de Güvenli Mod'a Girmek İçin F8 Tuşunu Etkinleştirmek için.

1.1- Bir Komut İstemcisi (Yönetici Haklarıyla) açın.

1.2- Komut İstemcisi'ne bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy komutunu girin ve Enter'a basın.

e2T0JxB.png

1.3- Bir süre beklemeniz gerekecek. İşlemin başarıyla sonuçlandığına dair onay aldığınızda Komut İstemcisi'ni kapatın.

Gerektiğinde bilgisayarı açarken F8 tuşuna basın. Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri'nin açıldığını göreceksiniz.