Windows 8 Güvenli Mod'da Açmak Bilmeyenler İçin Çok Basit!

Konusu 'Windows' forumundadır ve serkanbb06 tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. serkanbb06

serkanbb06 Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38

- Windows 8 Güvenli Mod'da Açmak Bilmeyenler İçin Çok Basit!

Diyelim ki bilgisayarınızı güvenli mod da başlatmak istiyorsunuz... Normal oturum açıkken fare yi ekranın sağ üst köşesine sürükleyin... sağ menü açılacak ayarlar ı tıklayın / güç ü bi defa tıklayıp shift e basılı iken yeniden başlat ı tıklayın... gelişmiş başlangıç menüsü gelecek / sorun gider /gelişmiş seçenekler/ başlangıç ayarları/ yeniden başlat bu yöntemle açılıştaki f8 menüsü karşınıza gelecek oradan güvenli mod veya ne lazımsa seçebilirsiniz...

http://answers.microsoft.com/tr-tr/...4d?msgId=2e58ad09-3d99-49cc-8d7a-7b377567c900

2. bemylover

bemylover Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler...

3. ahmeta

ahmeta Profesör

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Faydalı bir bilgi teşekkürler

4. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

buı iyiydi arkadasim saolasin

5. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Peki bilgisayarı açamıyorsak nasıl yapabiliriz bu işlemi? windows 8 de bir hata oluştu yazısı geldi ve bilgisayar yeniden başladı siyah ekranda j yazıyor girişte sadece f2 ile bios ayarlarına girebiliyorum başka birşey yapamıyorum f8 vb tuşlar işlemiyor

6. MasterFather

MasterFather Profesör

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    48
    aynen ya.windows 8 hata oluştu güvenli modda nasıl acacam ben şimdi bilgisayarı.komedi ya.resmen çöplük bir işletim sistemi herşeyi sorun.

7. bLaCkSouL

bLaCkSouL Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kendisi otomatik düzeltiyor. Daha önce yok sistem yükleme ekranına gel, yok sistem onarmaya gir uğraşırken bu sistem sorun olup sistem açılmadığında otomatik düzeltmeyi çalıştırıyor ve başarılı da. Kendi gözlerimle gördüm. Sorunu da güzelce çözdü.

Çöplük dediğiniz sistem şu an en gelişmiş Windows. Arayüzü sevmezsin anlarım da Windows XP/7 kullanıp buna çöp demek (özellikle de 7 kullanıp) hiç mantıklı değil.

Açılışta shift'i basılı tutup f8'e o şekilde basacaksınız.

8. I_Silencer_I

I_Silencer_I Dekan

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    48
    Ben açılışta shift+f8 yaptım olmadı, shift+f12 yaptım olmadı. Ne yapcam anlamadım daha. :)
    Ama her zaman yanımda windows 8 usb olduğu için sorun yok. 3 tane usb den tekini windows'a ayırdım, sorun olursa hemen tamir, reset, refresh ve ya tam format atarım diye. :D

9. ardacumhur

ardacumhur Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Windows 8'e ek olarak ayrı bir flash bellekte ubuntu 10.10 kurulu :)

Format atmadan düzelmeyecek bir olay olduysa en azından dosyaları yedekleyebilmem için :)

10. I_Silencer_I

I_Silencer_I Dekan

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    48
    Ubuntu uzak dursun benden, bilgisayarımı format atılmayacak getiren linux idi. :)

11. altinediz

altinediz Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;
    Acil olrak yrdımınızı istiyorum. WİN 8 de mavi açılış ekranında o yuvarlak noktaların döndüğü ekranda sistem takılıp kalıyor. shift F8, shift F12 yaptım hiç biri işe yaramadı. Yardım edermisiniz?

12. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Görüntü atarmısın

13. altinediz

altinediz Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sistem aılmıyor ki atayım ayrıca dediğim gibi aılma ekranında takılıyor daha ileri gitmiyor print scrin de yoamıyorum

14. ysf.taskin

ysf.taskin Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    geçen benim pc çöktü.f8 fln çalışmadı. shift+f8yaptım yine tınlamadı. windows 8 de açılışta shift +F8 fln çalışmıyor arkadaşım. boşa ümitlendirme insanları. size tavsiyem flash belleğinize sistem geri yükleme noktası oluşturun. 256mb bişey. sonra açılışta usb nizi okutup geri yükleme yapıp pc nizi rahatça açın. windows 8 gayet güzel ama bazı konularda biraz eksik gibi.

15. WhiteHawk

WhiteHawk Profesör

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Başlat çalıştır msconfig önyükleme güvenli önyükleme(tik at) uygula tamam yeniden başlat.Al sana güvenli kip.Normal çalıştırmak için güvenli ön yüklemedeki tiki kaldır uygula tamam yeniden başlat.Kolay gelsin.

16. altinediz

altinediz Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyide güzel abim. Hiç aılmıyor. Dolayısı ile başlat çalıştır vs. girmek mümkün değil zaten.

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

merhaba.
    windows 8 açıldıktan sonra şifreyi sormadan önce arayüzde bilgisayar kalıyor. normalde tıkladığımda şifre sorma ekranı açılması gerekirken kırmızı (tema rengi) ekran çıkıyor, bir süre sonra da arayüze geri dönüyor. kısacası masaüstüne ve şifre sorma ekranına ulaşamıyorum. ne yapabilirim? teşekkürler.

Sayfayı Paylaş