Windows 7'ye Pek İlgi Yok

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Yapılan bir araştırma Windows 7'nin o kadar da çok büyük bir merakla beklenmediğini ortaya koydu.

ScriptLogic adlı bir araştırma şirketinin Reuters için yaptığı çalışmada büyük şirketlerin Windows 7'ye geçme konusunda çekinceleri olduğu ortaya çıktı.

1000 adet
şirketin katıldığı araştırmada %60'lık bir kısmın Windows 7'ye geçme planlarının olmadığı belirlendi. Windows 7 için yapılan tüm iyi yorumlara rağmen, ekonomik durumun kritik olduğu bu dönemlerde yeni bir işletim sistemine geçmenin maliyeti ve buna alışma süresi sebebiyle firmaların henüz Windows 7 için bir planlarının olmadığı belirtiliyor.

windows-7-11247484472.jpg

Araştırmaya katılan şirketlerin %34'ü ancak 2010 yılının sonunda Windows 7'ye geçme planı yaparken, sadece %5,4'lük bir kısım 2009 sonunda Windows 7'ye geçeceğini belirtti.

::
Windows 7, Vista'nın kaderini paylaşabilir mi?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Windows 7, Vista'nın kaderini paylaşmaz.

Deneme sürümlerinde de görüldüğü üzere iyi bir işletim sistemi olduğunu gösterdi. XP'yi bile unutturabilir bize.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bu işletim sistemi göreceli bir kavram olmaya başladı. Herkes Xp ye alışmışken Microsoftun Windows Vistayı piyasaya sürmesi yanlış görüldü. Vistanın tek hatası zamansız piyasaya sürülmesi bence. Vista bekleneni verseydi acaba ortada Windows 7 diye bir şey olur muydu? Bana göre Windows 7 = Vista Sp1 in makyajlanmış hali..

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bi full sürümü çıksın bak nasıl ilgi olucak windows 7'ye :D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu işletim sistemi göreceli bir kavram olmaya başladı. Herkes Xp ye alışmışken Microsoftun Windows Vistayı piyasaya sürmesi yanlış görüldü. Vistanın tek hatası zamansız piyasaya sürülmesi bence. Vista bekleneni verseydi acaba ortada Windows 7 diye bir şey olur muydu? Bana göre Windows 7 = Vista Sp1 in makyajlanmış hali..

+1
biraz daha hızlı hali Vista'nın.
görsel olarak renkler felan aynı.Win 7'nin görünümü hoşuma gidiyor gerçi..başlat çubuğu gerçekten güzel.onun dışında herkes daha hızlı diyor :huh:
ben açıkcası bir vista faciasından sonra daha çok radikal değişiklikler yapacaklarını düşünüyordum.ama yanılmışım.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Aynen

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
+1
biraz daha hızlı hali Vista'nın.
görsel olarak renkler felan aynı.Win 7'nin görünümü hoşuma gidiyor gerçi..başlat çubuğu gerçekten güzel.onun dışında herkes daha hızlı diyor :huh:
ben açıkcası bir vista faciasından sonra daha çok radikal değişiklikler yapacaklarını düşünüyordum.ama yanılmışım.
Yanılmak için erken davranmışız sanki, başlat çubuğuna takılıp kalmışız..
Daha önce bir cümle vardı söylediğimiz:
"12 dk. da hazır olan başka işletim sistemi var mı bildiğiniz?"

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yanılmak için erken davranmışız sanki, başlat çubuğuna takılıp kalmışız..
Daha önce bir cümle vardı söylediğimiz:
"12 dk. da hazır olan başka işletim sistemi var mı bildiğiniz?"

benim en çok başlat çubuğu hoşuma gitti.zaten diğer görsel öğelerin hepsi kDE ' nin yeni versiyonunda mevcut.

e-k@til

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence hiçbir şekilde aynı kaderi paylaşmaz.Sadece biraz daha iyi reklam yapmaları lazım.Mesela şimdi televizyonlardaki laptop reklamlarında hep vista home premium yüklü xxxx... falan diyorlar.Bunun gibi yaparlarsa iyi başarılar elde edileceğini düşünüyorum.Zaten performansta da xp'yi solladı

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ne olacak bu Xp'cilerin hali anlamıyorum. Elin oğlu 3 ayda bir sistem değiştiriyor bu Xp'ci millet 9 yıldır xp kullanıyor.

Bıkmadınız mı?

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
xpnin ipini çekecekleri varsayımları doğrulanırsa kaçınılmaz sonuç.

0mrdr5

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bence hiçbir şekilde aynı kaderi paylaşmaz.Sadece biraz daha iyi reklam yapmaları lazım.Mesela şimdi televizyonlardaki laptop reklamlarında hep vista home premium yüklü xxxx... falan diyorlar.Bunun gibi yaparlarsa iyi başarılar elde edileceğini düşünüyorum.Zaten performansta da xp'yi solladı
sonuna kadar katılıyorum xpden hızlı efektleri süper daha ne istiyosunuz ki

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu işletim sistemi olayını o kadar çok kasmamak gerek diye düşünüyorum.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
resimdeki tema güzelmiş elinde olan varmı :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Microsoft'un işi pazarlamadır. Görürüm ben o şirketleri, ne olduğunu anlamadan microsoft iteleyiverir işletim sistemlerini :D

darbeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 kaç mb ram yiyor acaba msn 9 bikaç internet explorer sayfası winamp vs.. çalıştıgında kaç mb ram yiyo merak ediorum vista daha yeni kurulumundan sonra 700 mb yiyo :)

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
İnşallah Win7'de Vista gibi olurda, microsoft batar :D
Ama nedenlerim var. Bir kere güvenli bir işletim sistemi üretemiyorlar. Sürekli donanım upgrade etmeyi gerektiren sistemler üretiyorlar. Kodları kapalı kaynak, ne yapıp ne yapmadıklarını göstermiyorlar. Böyle gidiyor işte...

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
:: Windows 7, Vista'nın kaderini paylaşabilir mi?
Vista'dan daha performanslı olduğu için kısa sürede yayılacağını düşünüyorum

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İnşallah Win7'de Vista gibi olurda, microsoft batar :D
Ama nedenlerim var. Bir kere güvenli bir işletim sistemi üretemiyorlar. Sürekli donanım upgrade etmeyi gerektiren sistemler üretiyorlar. Kodları kapalı kaynak, ne yapıp ne yapmadıklarını göstermiyorlar. Böyle gidiyor işte...

Yazima alıntıyla başlamak istiyorm.!!

Bu biraderde öle bir işkembeyi kübradan sallamışki kendisi sanki lunix uzamanı hatta bir kısmını o yazmış gibi bir hava estirmiş. Ayrica donanım istekleri husunda Upgrade felan istemiyor sanıyorum bu microsoft tarinde bir ilk olmalı çünki yeni işletim sistemiyle genlde sağlam bir upgede ihtiyacımız ortaya cikardi. Güvenlik hususu ; yeteri kadar güvenli merak etme :)

Ama haklı olduğu yönleri de yok değil hani. Mesela bende okadar saygı duymuyorum Microsofta :)

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu biraderde öle bir işkembeyi kübradan sallamışki kendisi sanki lunix uzamanı hatta bir kısmını o yazmış gibi bir hava estirmiş. Ayrica donanım istekleri husunda Upgrade felan istemiyor sanıyorum bu microsoft tarinde bir ilk olmalı çünki yeni işletim sistemiyle genlde sağlam bir upgede ihtiyacımız ortaya cikardi. Güvenlik hususu ; yeteri kadar güvenli merak etme :)

Ama haklı olduğu yönleri de yok değil hani. Mesela bende okadar saygı duymuyorum Microsofta :)

Lunix ne bilmiyorum, hiç ilgim alakam da olmadı. Win'e yeteri kadar güvenli diyorsun ama bence hiçte değil. Her yeni windows sürümü süper güvenli, süper kolay, süper ucuz gibi niteliklerle çıkar. Genelde de pekçok kişi inanır. Ama win7 nin kullanım ve kurulum şeklini de hiç beğenmedim diyemem. Hoş bir teması var. Kurulumu da bir hayli kolaylaştırmışlar. Ama görüyorum ki microsoft'u batırarak son kullanıcılara bayağı bir haksızlık etmişim. :dil:

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Çıksada kursak artık..:D

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Lunix ne bilmiyorum, hiç ilgim alakam da olmadı. Win'e yeteri kadar güvenli diyorsun ama bence hiçte değil. Her yeni windows sürümü süper güvenli, süper kolay, süper ucuz gibi niteliklerle çıkar. Genelde de pekçok kişi inanır. Ama win7 nin kullanım ve kurulum şeklini de hiç beğenmedim diyemem. Hoş bir teması var. Kurulumu da bir hayli kolaylaştırmışlar. Ama görüyorum ki microsoft'u batırarak son kullanıcılara bayağı bir haksızlık etmişim. :dil:

Birşey hakkında fikir sahibi olmadan konuşmak çok yanlış bir durum. Bu bir. Güvenlik meselesi 2 aşama incelemek gerekir. Bir işletim sistemi dünya üzerinde söz sahibi ise ve veya çok kullanılıyor ise o işletim siteminin açıkları ile uğraşan çok olur. Durum böyle olunca zaten otomatikman o işletim sistemi zaafa uğramış olur. WinXX serisinin kaderide bu sanirim çünki bilinen vürüslerin hepsi burada yüzbinlerceden bahsediyoruz WinXX için yazılmıştır. Eminimki linuxla bu kadar uğraşılsaydı kalbura dönedi.
Güvenlik için 2. mevzu ise maalesef benimde Microsofta saygı duymadığım noktalardan biri oda reklam kimse yoğurdum ekşi demez :)

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Olamaz çünkü daha vistayı çıkarttılar hemen ardından 7 çıkarttılar bence vistadan bir 5-6 sene sonra çıkarmaları lazımdı

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Olamaz çünkü daha vistayı çıkarttılar hemen ardından 7 çıkarttılar bence vistadan bir 5-6 sene sonra çıkarmaları lazımdı
Daha fazla geç kalsalar ellerindeki pasta dilimi küçülebilirdi..
Zamanlamayı iyi hesaplamışlar..

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Birşey hakkında fikir sahibi olmadan konuşmak çok yanlış bir durum. Bu bir. Güvenlik meselesi 2 aşama incelemek gerekir. Bir işletim sistemi dünya üzerinde söz sahibi ise ve veya çok kullanılıyor ise o işletim siteminin açıkları ile uğraşan çok olur.
Güvenlik için 2. mevzu ise maalesef benimde Microsofta saygı duymadığım noktalardan biri oda reklam kimse yoğurdum ekşi demez :)

Dünya üzerindeki web servislerinin %60'ından fazlası linux üzerinde çalışır.

(Ayrıca o söz öyle değildir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz derler.)