Windows 7'den Windows 10'a nasıl geçebilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

BurakY0

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhabalar biliyorsunuz ki windows 7 artık kendi haline bırakılmış bende windows 10 yükseltmek istiyorum nasıl yapabilirim?

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Öncelikle,
Sisteminizin özelliklerini bir gözden geçirin.
Bu zamana kadar Windows 10'a geçmeyip, windows 7'de kaldığınıza göre, yüksek özellikli değildir diye düşünüyorum.
Belki önce bir pc upgrade'i düşünmelisiniz.
İsterseniz önce buraya bütün sisteminizin özelliklerini paylaşın.
Windows 10 kaldırmayabilir sisteminiz.

Bunların dışında; @KaanCK dediği gibi, Media Cration Tool indirip. Yönergeleri izleyerek yükseltme yapabilirsiniz.
Ya da Windows 10 ISO dosyasını indirip, Rufus ile boot edilebilir bir usb oluşturup, usb flash bellek üzerinden boot ederek sıfırdan bir temiz kurulum da yapabilirsiniz.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Güncelleştirme yap Windows 10a geçiş tarzı birşey vardı sanki

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bence daha iyi oldu en azından saçma sapan sistemi dolduran güncellemeler almıyacak. Ben şuan Windows 7 kullanıyorum Windows 10'dan sıkıldığım için. Eğer güvenlik senin için önemli ise kaliteli bir antivürüs yazılımı kurup kullanabilirsin. Windows 10'a geçersen kanser olabilirsin. Çünkü arka planda çok fazla gereksiz işlem ve telemetri servisleri çalışıyor.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu sistemlerin çalmasını yönetebilirsin. Gereksiz çalıştığını düşündüğün her şeyi kapatıp daha güvenli win10'u kullanmanı öneririm.