Bu konuyu okuyanlar

Umut Tuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar herkese iyi forumlar, ben Bilgisayarımı upgrade ettitken sonra bazı sorunlar baş gösterdi ilk önce mavi ekran hatasında NTFS.sys yazıyordu kayıt defterleriyle onu düzelttim ama donmaları hiç düzeltemedim bende tekrardan WINDOWS 7-64 bit e geçtim ama sorun burda da devam ediyor böyle birden her şey donuyor klavyede capslock tuşunu bile açıp kapatamıyorum bütün her şey donuyor. Anca restart ile düzeltebiliyorum

Ve genellikle oyun oynarken ve windowsu update ederken oluyordu
Bunu nasıl düzeltebilirim ? eklediğim 4GB ram ve gt 1030 yüzünden mi oluyor bu ani donmalar ? Ve nerden kaynaklandığını nasıl bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..

PC ısı değerleri 44-45 Derece oluyor donduktan sonra bence çok fazla değil ısıdan olduğunu düşünmüyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Yardım edin yoksa aldığım parçaların hepsi boşa gidicek :(

K-Tech Team

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,
sorununuzun nedeni ramlerin frekansının işlemci tarafından desteklenmemesi olabilir. Özellikle bahsettiğiniz donma bu soruna işaret eder. Yeni aldığınız ramleri çıkararak denemenizi tavsiye ederim. Bir de işlemcinizin ne olduğunu söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
İlk önce Upgrade yapman hatalı seçim. Herzaman sıfır kurulum sorunsuz olur. İlk önce Hatalar yaşaman normal.

İşletim sistemi kurulumundan sonra sabit kullanmak isterseniz güncellemeleri kapatın. Güncelleme denetlemesi Arka fonda çalışıp hdd diski ve işlemciyi kullandığından birşeyler yapamıyorsun.

Windows 10 a gelince HDD 100% kullanma hastalığı var onda. Sorunun ötesinden gelmek için SSD disk aldırıyorlar millete.

Biri çıkıpta diyen yok ki, Hüloooğğğğ ne oluyor? İşletim sistemi disklerimizi sömürüyor....

Millet çıtır çıtır da 290 300 TL bayıyor 120 gb disklere :D
8.1 7 vista veya xp kurunda bakın diskiniz 100 % durduk yere kullanıyor mu?

Satış politikası diye birşey var. Oralara girmiyim mesajım uzar gider.....